Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Spotkanie z piosenką niemiecką

20.04.17

5.04.2017 w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu już po raz czwarty odbył się Konkurs Piosenki Niemieckiej „Jeder kann singen".  Celem imprezy było propagowanie piosenki niemieckiej, budzenie wśród uczniów zainteresowania językiem niemieckim, motywowanie ich do nauki tego języka,  jak również promocja nowych talentów. Organizatorami konkursu byli nauczyciele germaniści ze Swarzędzkiej Jedynki.

Uczestnicy konkursu reprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności wokalnych, językowych i scenicznych. Jury w składzie: Paulina Grzmil, Martin Gräfenstein i Tomasz Morawski wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce: Zofia Liwierska z XI Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu

II miejsce: Michalina Bucher z XI Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu

III miejce: Marta Walkowiak i Adrian Andrzejewski z Zespołu Szkół im. E. Sczanieckiej w Pniewach

IV miejsce: Szymon Michalak z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu

V miejsce: Marta Łuczak z Zespołu Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy

Publiczność, wykonawcy, a także ich opiekunowie mieli okazję miło spędzić czas w rytmach niemieckich szlagierów. Uczniowie reprezentujący Zespół Szkół Nr 1, Szymon Michalak i Jakub Czaiński wybrali ambitny repertuar, w którym mogli zaprezentować swoje umiejętności językowe i wokalne. Cieszymy się, że Szymon Michalak, który swoim występem oczarował jury i publiczność zajął zaszczytne IV miejsce. Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że za dwa lata znów się spotkamy w auli Swarzędzkiej Jedynki, aby wspólnie przeżyć kolejne spotkanie z piosenką niemiecką.

D. Polechońska