Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Zbiórka dla zwierzaków - dziękujemy!

12.04.17

Szanowni Państwo! Chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność za ponowne włączenie się Państwa w zbiórkę dla schroniska w Skałowie. Kolejny raz pobiliśmy rekord! Zebraliśmy tak dużo karmy, że Straży Miejskiej musieli pomóc strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu.  Dwa samochody po brzegi wypakowane przekazaną przez Państwa karmą, zabawkami oraz kocami dla mieszkańców schroniska przywieźliśmy dzisiaj (12 kwietnia) o godzinie 10 na miejsce.

W zbiórkę zaangażowały się również szkoły i przedszkola - szczególne podziękowania dla uczniów ze szkół podstawowych nr 1 i nr 5 ze Swarzędza, Szkoły Podstawowej z Wierzonki i Przedszkola nr 4 „Bajkowy Świat". To właśnie przedszkolaki zebrały najwięcej darów i pojechały w nagrodę na wycieczkę do schroniska. Pomogły nam również w rozładunku darów. Całą akcję nadzorował aktywnie burmistrz Marian Szkudlarek. Rosną nam nowi wolontariusze, a ponad połowa z nich zapytana kim chcą zostać w przyszłości - zapowiedziała, że weterynarzami.

Dzieci miały okazję poznać z bliska pracę wolontariuszy, codzienne życie schroniska oraz nauczyć się jak postępować psami.

Chcielibyśmy jeszcze raz Państwu podziękować i zachęcić do wzięcia udziału w naszych kolejnych zbiórkach oraz akcjach przeprowadzanych wspólnie ze schroniskiem w Skałowie.

Szczególne podziękowania za pomoc należą się również Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu, Straży Miejskiej w Swarzędzu, Telewizji STK i Tygodnikowi Swarzędzkiemu za pomoc w rozpropagowaniu akcji, panu burmistrzowi Marianowi Szkudlarkowi za objęcie akcji patronatem, panu dyrektorowi Pawłowi Kubiakowi za wsparcie merytoryczne i za pełną otwartość na nowe pomysły oraz wszystkim innym, którzy przyczynili się kolejny raz do sukcesu naszej akcji.

Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w III Smyczomarszu w Swarzędzu, który odbędzie się już 21 maja 2017.

Swarzędz kolejny raz pokazał serce.

Dziękujemy!

 

/t.ryb/

fot. Tomasz Rybarczyk