Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Ulica Leśna - początek przebudowy

04.04.17

5 kwietnia 2017 rozpoczyna się przebudowa ul. Leśnej w Swarzędzu. Wykonawcą jest przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane INFRAKOM z Chodzieży. Na początek wykonana zostanie infrastruktura podziemna tj. kanalizacja deszczowa, sieć wodociągowa z przyłączami (312 tys. zł zapłaci za nią spółka AQUANET) oraz sieć gazowa z przyłączami (realizowana przez firmę PROGAS na zlecenie spółki gazowniczej). Po wykonaniu tych prac zbudowana zostanie nawierzchnia. Ulicę Leśną zaprojektowano jako dwukierunkową pieszojezdnię o szer. 8 metrów i długości prawie 240 m. Jezdnia będzie miała szerokość 5 m, a dla pieszych wydzielono po 1,5 m po obydwu jej stronach. Dla poprawy bezpieczeństwa zbudowane zostaną progi spowalniające ruch.

Przebudowa ul. Leśnej będzie kosztowała budżet naszej gminy nieco ponad 500 tys. zł. Termin zakończenia inwestycji zaplanowany jest do końca czerwca br.

Podczas przebudowy należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Prosimy o wyrozumiałość i - przede wszystkim - o zachowanie ostrożności.

/mw/