Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Swarzędzka Wiosna Kulturalna

03.04.17

1 kwietnia w „Sali Wiejskiej" Pałacyku Pod Lipami odbyła się pierwsza edycja Swarzędzkiej Wiosny Kulturalnej - jednodniowego festiwalu, prezentującego twórczość lokalnych zespołów, działających na co dzień przy Ośrodku Kultury w Swarzędzu.

Zaprezentowało się pięciu wykonawców, którzy dostarczyli zgromadzonej publiczności blisko pięciogodzinną ucztę muzyczną. Festiwal rozpoczął się od koncertu grupy Bordello a'Capello , znanej między innymi z takich utworów jak „Wredny Kuba" i „Wracamy na tron". Niejednoznaczne gatunkowo brzmienie oraz ciekawe teksty w połączeniu z dużą ekspresją sceniczną, dostarczyły publiczności wielu estetycznych wrażeń.

Następnie wystąpił Rocksway -  swarzędzka formacja, która wykonała znane wszystkim piosenki  legendarnych polskich grup, tj. Maanam czy Perfect w niecodziennych aranżacjach, wzbogaconych o charakterystyczne brzmienie akordeonu i saksofonu barytonowego.

Kolejny i zarazem najmłodszy zespół - MY - przeniósł słuchaczy w nieco inny klimat. Grupa z charyzmatyczną wokalistką na czele, przez blisko godzinę prezentowała własne kompozycje, których z pewnością nie da się zamknąć w obrębie jednego stylu muzycznego.

Przegląd swarzędzkiej twórczości zakończył się mocnym akcentem. Energetyczne trio Revolfighter zaprezentowało  utwory oparte na wyrazistych riffach gitarowych i silnym wokalu . Całość zwieńczył koncert The Blue Spotting -  zespołu grającego muzykę z pogranicza hard rocka, heavy metalu i bluesa.

Jak podkreślają organizatorzy, Swarzędzka Wiosna Kulturalna ma szansę stać się cyklicznym wydarzeniem nakulturalnej mapie miasta.

Zuzia Olszewska

Fot. Mariusz Łuczak