Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Uczniowie z Zalasewa w Londynie

30.03.17

Wycieczka odbyła się w dniach 12-18 marca 2017 roku. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zalasewie, zakochali się w Londynie od pierwszego wejrzenia i postanowili wszystkim o tym opowiedzieć!

Po długiej podróży i niecodziennej przeprawie pod kanałem La Manche dotarliśmy do celu. Pełni entuzjazmu, tuż po przybyciu, odwiedziliśmy straszne londyńskie lochy (London Dungeon). Pomimo przerażającej nazwy wyszliśmy oczarowani. Żeby uspokoić emocje, wybraliśmy się na spacer w okolice Pałacu Westminsterskiego oraz słynnego Big Ben'a. Tego samego dnia widzieliśmy również zmianę warty w stajniach królewskich.

Po pierwszej nocy u niezwykle gościnnych Brytyjczyków, czekało na nas wiele atrakcji. Gościliśmy w multimedialnym świecie Shrek'a (Shrek's Adventure), podziwialiśmy panoramę Londynu z London Eye, zwiedziliśmy stadion Chelsea i zjedliśmy karmelizowane orzechy na Millenium Bridge.

Kolejnego dnia wybraliśmy się do Watford, gdzie znajduje się Warner Bros Studio. Odkryliśmy tam tajemnice, które kryją się za niezwykłymi efektami specjalnymi filmu o Harrym Potterze. Zwiedziliśmy takie miejsca jak The Great Hall, pomieszczenia Gryffindoru, sypialnie chłopców, chatę Hagrida, pokój profesora Umbridge'a w Ministerstwie Magii oraz ulicę Pokątną. Na koniec dnia, w cudownym słońcu,  mieliśmy szansę podziwiać architekturę i zapoznać się z historią Oxfordu - jednego z najważniejszych ośrodków akademickich na świecie.

W czwartek odwiedziliśmy słynny Tower Bridge oraz Tower of London, gdzie  umieszczone są pilnie strzeżone, wspaniałe klejnoty korony brytyjskiej oraz muzeum z niesamowitymi eksponatami historycznymi. Tego samego dnia zobaczyliśmy także Buckingham Palace i przeszliśmy słynną aleją The Mall. Fani piłki nożnej mieli okazję zobaczyć stadion Arsenal, a dla wszystkich amatorów słodyczy, obowiązkową była wizyta w Galerii M&M'S, gdzie czekało na nas wiele słodkości.

Ostatniego dnia spotkaliśmy się ze sławnymi postaciami u Madame Tussaud (Muzeum Figur Woskowych). Dzień umilił nam również spacer po Hyde Parku oraz zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej. W ten oto sposób, z wielkim żalem, pożegnaliśmy się z Londynem i ruszyliśmy w drogę powrotną do Polski...

uczniowie klas 5 i 6 z SP w Zalasewie oraz nauczyciele: Marta Kazimierczak-Con i Anna Waźbińska