Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Sukcesy logistyków Swarzędzkiej Jedynki

27.03.17

16 marca 2017 r. uczniowie klas logistycznych Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie Warsztatów podczas Dnia Logistyki organizowanego przez „Koło Naukowe Logistyki" Politechniki Poznańskiej. Na zaproszenie mogli liczyć wszyscy uczniowie techników logistycznych. Była to znakomita okazja na zapoznanie się z tematyką przyszłych studiów i przekonanie się na własne oczy, z jakimi zadaniami przyjdzie się zmierzyć w niedalekiej przyszłości. W programie przewidziano m.in. warsztaty, grę logistyczną, a także prelekcje wykładowców i studentów Wydziału Inżynierii Zarządzania. Podczas warsztatów uczniowie musieli się zmierzyć z wieloma zagadnieniami logistycznymi.

Uczennice naszej szkoły Klaudia Baranowska, Weronika Oltmann, Aleksandra Lenczewska oraz Monika Bukowska zdobyły I miejsce w warsztatach dotyczących „Projektowania magazynu od A do Z". W trakcie warsztatów uczennice Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu pokonały zespoły ze szkół z Poznania, Krotoszyna, Konina oraz Leszna.

Gratulujemy sukcesu.

* * *

Uczennica Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu Weronika Oltmann w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej

20 marca ogłoszono wyniki etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Uniwersytet Gdański. Uczennica Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu Weronika Oltmann zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się 7.04.2017 w Sopocie.

W finale spotkają się najlepsi młodzi logistycy z całej Polski. Będą musieli zmierzyć się z zagadnieniami problemowych wymagającymi nie tylko podręcznikowej wiedzy logistycznej, ale także umiejętności, z którymi mierzą się zawodowi logistycy. Umiejętności te połączone ze zdobytymi wiadomościami powinny zaowocować zastosowaniem optymalnych rozwiązań w konkretnych, zawodowych sytuacjach.

Krzysztof Schoepe