Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Seniorzy zdobyli III Koronę Wielkopolski

27.03.17

18 marca br. w Olandii koło Prusimia odbył się ostatnim etap III Korony Wielkopolski - nordic walking. Warunki pogodowe nie zachęcały do marszu - mżawka, błoto, ślisko - ale nie zraziło to uczestników. W końcowym etapie Korony wzięło udział około 300 osób, w tym 18 w biegach przełajowych.

III Korona liczyła 5 etapów. Zawody rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku w Rożnowicach (Rogoźno), a kolejne etapy to Zawidowice (Pleszew - listopad), Lasek Marceliński (Poznań - styczeń 2017), Płotki (Piła - luty) i ostatni w Olandia. Impreza adresowana była do miłośników marszów z kijami oraz zwolenników aktywności ruchowej. Uczestniczyli w niej dorośli, młodzież, dzieci, seniorzy, osoby niepełnosprawne. Zawodom tym zawsze przyświecał cel charytatywny. Pieniądze z części wpisowego oraz z licytacji przedmiotów podarowanych przez zawodników przekazywano na leczenie zarówno dzieci jak i dorosłych. Impreza była dobrze przygotowana i opracowana, trasy wyraźnie oznakowane, a nad prawidłowością jej przebiegu i bezpieczeństwem maszerujących czuwali sędziowie, ratownicy i strażacy. Zawodnicy mieli do wyboru: bieg przełajowy na 10 km lub nordic walking - 5 albo 10 km, dzieci miały do pokonania dystans 200 m.

Uczestnicy, który ukończyli marsz, otrzymali medale okolicznościowe, ciepły posiłek regeneracyjny, napoje, a najlepszych udekorowano medalami. Imprezie zawsze towarzyszyło mnóstwo atrakcji: animacje dla dzieci, pomiary składu masy ciała, malowanie twarzy, wspólne zdjęcia, udział w losowaniu nagród, w licytacji na rzecz chorych, nauka prawidłowego chodzenia pod okiem instruktorów.

Swarzędzcy seniorzy uczestniczyli we wszystkich etapach, nie przestraszyli się niesprzyjających często warunków pogodowych, wysiłku fizycznego i zdobyli III Koronę Wielkopolski. Była to niesamowita przygoda.

Danuta Wereszczyńska-Choryńska