Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Uczniowie z ZS 1 na stażu w Korbach

24.03.17

Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej z ZS 1 o specjalności mechanik, elektromechanik pojazdów samochodowych w dn. 5.03-25.03.2017 uczestniczyli w  stażu w BBZ Kreishandwerkerschaft Waldeck-Frankenberg w miejscowości Korbach  na terenie  Niemiec w ramach programu Erasmus Plus.

O bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg szkolenia ze strony polskiej dbali opiekunowie - nauczyciel przedmiotów zawodowych: Wiesław Światłowski oraz Witold Jeżewski. Tłumaczem była germanistka Aldona Urbaniak. Uczestnicy projektów poznawali nowoczesne technologie informatyczne, specjalistyczny sprzęt związany z diagnostyką pojazdów samochodowych,  poszerzając swoją wiedzę w zakresie mechatroniki pojazdów samochodowych.

Centra Kształcenia Zawodowego w Korbach  to bardzo dobre miejsca szkoleniowe wyposażone w nowoczesny sprzęt związany z mechatroniką przemysłową i samochodową oraz urządzenia diagnostyczne do wyszukiwania i usuwania usterek występujących w urządzeniach mechatronicznych występujących w pojazdach samochodowych. Połączenie teorii nabytej w szkole  z praktyką wpływa znacząco na zdobycie wiedzy przez  uczestników projektu. Podczas stażu można było zauważyć bardzo duże zaangażowanie naszych uczniów w proces szkoleniowy na świetnej niemieckiej bazie szkoleniowej oraz chęć poznania najnowszych rozwiązań technologicznych.

Istotą wyjazdu była również potrzeba kształcenia i doskonalenia umiejętności językowych. Uczniowie doskonalili je przez częste konwersacje z kolegami z Niemiec oraz instruktorami podczas zajęć szkoleniowych w ramach stażu. Umiejętności praktyczne, które młodzi ludzie zdobyli podczas zajęć, zostały potwierdzone przez otrzymane certyfikaty oraz dokumenty Europass-Mobilność. Wizyta w Korbach w regionie Hesja była również znakomitą okazją do poznania kultury, historii i tradycji regionu. Uczniowie podczas pobytu odwiedzili miejsca kultury związane z historią regionu.

Wiesław Światłowski