Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Przeprowadzanie deratyzacji - obowiązkowe

23.03.17

Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu przypomina właścicielom nieruchomości położonych na terenie Gminy Swarzędz o obowiązku przeprowadzania deratyzacji.

W § 10 ust. 1 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Swarzędz (Uchwała nr XXIX/273/2016 Rady Miejskiej w Swarzędzu z dnia 25 października 2016 r.) wyznaczono zabudowany obszar Gminy Swarzędz jako obszar podlegający obowiązkowi przeprowadzenia deratyzacji w terminie od 1 kwietnia do 31 maja.

W przypadku stwierdzenia występowania gryzoni, zachęcamy właścicieli nieruchomości do stałego ich tępienia w obrębie swojej nieruchomości.

Zaleca się, aby miejsce wyłożenia trutki znajdowało się w szczególności na podwórzach, strychach, w piwnicach, budynkach gospodarczych, przy śmietnikach itp.

Przez okres przeprowadzania deratyzacji należy zachować szczególną ostrożność w rejonie wyłożenia środków zwalczających gryzonie. Rejony wyłożenia trutki warto oznakować „UWAGA TRUCIZNA".

W czasie wyłożenia trutki winno się uniemożliwić dostęp, zwłaszcza dzieciom do miejsc, w których wyłożono trutki, natomiast zwierzęta domowe trzymać w tym czasie w zamknięciu oraz zabezpieczyć trutkę przed dostępem ptactwa.

/ros/