Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Brawa dla zapaśników!

13.03.17

W sobotę, 11 marca, w hali SCSIR odbył się kolejny Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz, a zarazem Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach wzięło udział 132 zawodników z 9 klubów. Trzy ekipy były z województwa pomorskiego (ZKS Granica Gdańsk, Olimpik Lubichowo i ZKS Miastko) oraz 6 klubów z Wielkopolski (Husarz Gniezno, Sobieski Poznań, UKS Kiekrz, Tęcza Środa Wielkopolska, Akademia Zapasów Nowy Tomyśl i Unia Swarzędz).

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek.  Zawody rozegrano na trzech matach, w sumie można było zobaczyć 187 walk. Swarzędzką Unię reprezentowało aż 24 zawodników.

Wyniki indywidualne zawodników Unii:

- złote medale zdobyli: Piotr Socha, Piotr Chełek oraz Jakub Siemiński,

- srebrne medale zdobyli: Martyna Wierzbińska, Kacper Walasik, Tymoteusz Czarnota, Michał Kałużny, Olaf Cierzniewski, Rafał Poparda oraz Dominik Podolak,

- brązowe medale zdobyli: Mateusz Jeger, Alan Skórzanek,  Mateusz Łangowski oraz Kamil Grzeszczak.

W klasyfikacji drużynowej Unia uplasowała się na drugim miejscu.

Klasyfikacja drużynowa:

1. Sobieski Poznań

2. Unia Swarzędz

3. Tęcza Środa Wielkopolska

4. Husarz Gniezno

5. ZKS Granica Gdańsk

6. Olimpik Lubichowo

7. ZKS Miastko

8. Akademia Zapasów Nowy Tomyśl

9. UKS Kiekrz

Oto KOMUNIKAT KOŃCOWY.

* * *

W tym samym czasie Sebastian Nowicki wraz z kadrą narodową juniorów był w Dorog na Węgrzech na turnieju międzynarodowym. Niestety Sebastian przegrał pierwszą walkę. Prowadził od samego początku, ale niestety chwila nieuwagi, nie do końca przemyślana próba rzutu w piątej minucie walki zakończyła się kontrą przeciwnika i położeniem na łopatki. Jakże prawdziwe okazało się stwierdzenie. Mimo porażki Sebastian został dostrzeżony przez trenera kadry i został powołany na zgrupowanie kadry narodowej juniorów, które odbędzie się jeszcze w marcu w Wiśle.

Grzegorz Mazurek