Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
PL DE EN

Brawa dla zapaśników!

13.03.17

W sobotę, 11 marca, w hali SCSIR odbył się kolejny Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz, a zarazem Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach wzięło udział 132 zawodników z 9 klubów. Trzy ekipy były z województwa pomorskiego (ZKS Granica Gdańsk, Olimpik Lubichowo i ZKS Miastko) oraz 6 klubów z Wielkopolski (Husarz Gniezno, Sobieski Poznań, UKS Kiekrz, Tęcza Środa Wielkopolska, Akademia Zapasów Nowy Tomyśl i Unia Swarzędz).

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek.  Zawody rozegrano na trzech matach, w sumie można było zobaczyć 187 walk. Swarzędzką Unię reprezentowało aż 24 zawodników.

Wyniki indywidualne zawodników Unii:

- złote medale zdobyli: Piotr Socha, Piotr Chełek oraz Jakub Siemiński,

- srebrne medale zdobyli: Martyna Wierzbińska, Kacper Walasik, Tymoteusz Czarnota, Michał Kałużny, Olaf Cierzniewski, Rafał Poparda oraz Dominik Podolak,

- brązowe medale zdobyli: Mateusz Jeger, Alan Skórzanek,  Mateusz Łangowski oraz Kamil Grzeszczak.

W klasyfikacji drużynowej Unia uplasowała się na drugim miejscu.

* * *

W tym samym czasie Sebastian Nowicki wraz z kadrą narodową juniorów był w Dorog na Węgrzech na turnieju międzynarodowym. Niestety Sebastian przegrał pierwszą walkę. Prowadził od samego początku, ale niestety chwila nieuwagi, nie do końca przemyślana próba rzutu w piątej minucie walki zakończyła się kontrą przeciwnika i położeniem na łopatki. Jakże prawdziwe okazało się stwierdzenie. Mimo porażki Sebastian został dostrzeżony przez trenera kadry i został powołany na zgrupowanie kadry narodowej juniorów, które odbędzie się jeszcze w marcu w Wiśle.