Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

11 marca - Dzień Sołtysa

10.03.17

9 marca podczas uroczystości zorganizowanych z okazji Dnia Sołtysa Burmistrz Marian Szkudlarek wraz z zastępcami i Przewodniczącą Rady Miejskiej Barbarą Czachurą, złożyli Sołtysom gminy Swarzędz życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, wytrwałości oraz sukcesów w działalności sołeckiej. Jednocześnie na ręce Sołtysów złożono serdeczne podziękowania i słowa uznania za ich ciężką pracę i zaangażowanie w realizację określonych celów oraz działalność na rzecz rozwoju i poprawy jakości życia całej społeczności gminy. Dołączamy się serdecznie do życzeń i dodatkowo życzymy satysfakcji z działalności publicznej oraz dziękujemy za dotychczasową współpracę!

/ms/

* * *

10 marca ponad 100 sołtysów z powiatu poznańskiego wzięło udział w uroczystościach  zorganizowanych w Starostwie Powiatowym w Poznaniu z okazji ich święta. Podczas spotkania wyróżnionych zostało 10 przedstawicieli wspólnot wiejskich, którzy w sposób szczególny przyczynili się do rozwoju społeczności lokalnych w powiecie poznańskim. To właśnie te osoby są  doskonałym przykładem tego, jak wiele można osiągnąć mając energię, wiedzę, interesujące pomysły oraz wsparcie społeczności. Wśród nagrodzonych są zasłużeni sołtysi z naszej gminy - Maria Drozda, sołtys wsi Jasin oraz Krzysztof Nowak, sołtys wsi Puszczykowo-Zaborze.

Maria Drozda z Jasina pracuje z mieszkańcami od 33 lat. I dziś, jak sama przyznaje, to, co w jej pracy jest najważniejsze to dobry kontakt z ludźmi. - W naszej pracy ważne jest aby słuchać zarówno starszych, jak i młodszych mieszkańców. I nieustannie kierować się  dobrem drugiego człowieka - mówi Maria Drozda, która od wielu, wielu lat podczas wybór na sołtysa nie ma żadnego kontrkandydata. W tym roku ma powody do szczególnej radości, w końcu doczekała się budowy świetlicy wiejskiej, tak bardzo potrzebnej mieszkańcom.

Delegacji naszych sołtysów towarzyszył burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek, który odebrał wyróżnienie w imieniu nieobecnego Krzysztofa Nowaka.

/nad/

fot. T. Rybarczyk