Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Ze Swarzędza do podstawy programowej!

06.03.17

Wielce Szanowni Państwo! Pragnę podzielić się z Państwem radosną dla mnie wiadomością, a jednocześnie wydarzeniem edukacyjno-artystycznym nie mającym precedensu w Polsce. Działalność grupki muzykujących amatorów w gminnym ośrodku kultury zmieniła edukację muzyczną w całym kraju.

Owocem 21. lat działalności Swarzędzkiej Orkiestry Flażoletowej jest umieszczenie flecika polskiego w nowej podstawie programowej dla klas I-III oraz IV-VIII. Można to przeczytać na stronie 46, 47 i 83 w DZIENNIKU USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 24 lutego 2017 roku, poz. 356 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 14 lutego 2017 roku.

Od początku swojego istnienia S.O.F. pokazuje możliwości edukacyjne i artystyczne flecika polskiego, który po okresie największej popularności przypadającym na przełom XVIII i XIX wieku, został zapomniany na ponad 150 lat.

Aktualnie ogólnopolski ruch liczy około 100.000 flażolecistów, a wiele zespołów stara się naśladować nasz styl, czego dowodem jest ruch FLECIKI POLSKIE I TARABANY.

https://pl-pl.facebook.com/Fleciki-Polskie-i-Tarabany-286843508107594/

Dołączam plik PDF zawierający DZIENNIK USTAW.

Pozdrawiam serdecznie,

Wojciech Wietrzyński - Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa