Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

„Malowanie świata słowem, duszą, sercem…”

03.03.17

Już po raz piąty, tym razem 23 lutego 2017 r. w Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu odbyła się cykliczna impreza mająca na celu prezentację wielorakich talentów uczniów oraz uwrażliwienie na piękno i  aktywne uczestnictwo młodego pokolenia w kulturze.

W obecności władz miasta, szkoły, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości 71  uczniów zaprezentowało program, by wspólnie sławić nadzwyczajną urodę świata, potrącać najczulsze struny serca, barwą radości dotknąć głębi duszy na przekór  codzienności.

W nastrojowej scenografii plastycznie uzdolniona młodzież  w formie wernisażu przedstawiła obrazy „duszą malowane". Grupa uczniów w formie FLASH MOB zaprezentowała witalizację życia w tańcu radości do muzyki M. Jacksona .Nie zabrakło również gości specjalnych . Widzowie mogli wysłuchać recitalu harfisty Michała Zatora. Z dziennikarskim zapałem przy filiżance herbaty uczennice przeprowadziły wywiad z Panem Zdzisławem Zielińskim, swarzędzaninem, który ostatnio  zadebiutował jako poeta, wydając tomik wierszy „Smak miłości". Utwory jego autorstwa oraz wiersze i piosenki innych twórców tematycznie związanych „z ogrodem uczuć"  zaprezentowali młodzi aktorzy i recytatorzy. Nie zabrakło też solowych występów naszych uczniów w utworach klasycznych na gitarze i pianinie. W chwilę zadumy wprowadziła wszystkich prezentacja niezwykłych słów, która była hołdem i wyrazem szacunku dla  języka i polskiej mowy w dobie pośpiechu skrótowych form wyrazowych, jakimi posługujemy się na co dzień. Trzykrotnie na scenie pojawiła się  uczennica klasy 3 c Wiktoria Andrzejewska z partnerem Oskarem Ludwiczakiem. Para taneczna w walcu angielskim, rumbie i cha-chy pokazała magię uczuć, których nie wyrażają ani słowa, ani sama muzyka czy piosenka.

W finale 3 uczniów w rolach miodów zaprosiło wszystkich gości na miodowy poczęstunek z życzeniami słodkiego życia. Pięknie przystrojony stół, zastawiony świeżo upieczonym chlebem, rogalami i ciasteczkami oraz przygotowany dla każdego gościa słodki prezencik zawdzięczaliśmy działaniom Pani Agnieszki Narożnej, przewodniczącej Rady Rodziców. Miód, którym raczyliśmy się podczas poczęstunku ufundował burmistrz M i G Marian Szkudlarek oraz pszczelarze z naszej gminy- Pasieka Marcinkowskich z Kruszewni. Na deser można było skosztować jubileuszowego tortu upieczonego z okazji pięciolecia Cyklicznych Spotkań z Kulturą w Dwójce.

Pomysłodawca i reżyser  imprezy Halina Zalewska dziękuje za patronat dyrektorowi szkoły Marlenie Adolp, sekretarzowi UMiG Swarzędz Agacie Kubackiej oraz sponsorom B. Franczakowi, A. Krajewskiej, A. Droszcz, A. Klups, a także nauczycielom: Ewie Wawrzyniak, Justynie Laskowskiej i Hannie Berlin za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

/hz/