Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Zapaśnicy Unii wygrywają i zapraszają

22.02.17

W przedostatni weekend lutego odbył się w Poznaniu turniej „Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania". W zawodach wzięło udział 140 zawodników z całego województwa. Swarzędzką Unię reprezentowało 7 młodych zapaśników. Zdecydowanie swoje kategorie wagowe wygrali:

Olaf Cierzniewski, kat. do 47 kg - wygrał wszystkie pojedynki przed czasem,

Piotr Chełek kat. do 53 kg - również wygrał wszystkie pojedynki przed czasem,

Kamil Grzeszczak w kat. do 59 kg - nie znalazł sobie równych i również wygrywając trzy swoje walki przed czasem wygrał kategorię.

Wyżej wymienieni zawodnicy nie stracili nawet punktu technicznego w swoich pojedynkach.

Najmłodszą zawodniczką Unii była Martyna Wierzbińska, która w kategorii do 22kg wywalczyła brązowy medal. Był to pierwszy w karierze start naszej zawodniczki.

Michał Kałużny w swojej kategorii wagowej do 34kg uległ tylko jednemu przeciwnikowi ze  Środy Wlkp. Ostatecznie zajął 2 miejsce.

Mateusz Wierzbiński, podobnie jak Michał, w swojej kategorii uległ tylko jednemu przeciwnikowi - Janowi Niedzielskiemu z Poznania. Starcia pomiędzy tymi zawodnikami są zawsze emocjonujące, zawodnicy toczą wyrównane boje, tym razem lepszy okazał się zawodnik Sobieskiego. Mateusz zajął ostatecznie 2 miejsce.

Kacper Konczalik zajął drugie miejsce w kategorii do 53 kg (grupa kadet), trzecie miejsce w tej kategorii przypadło Mateuszowi Łangowskiemu.

Był to pierwszy start naszych zawodników w tym roku w tej grupie wiekowej. Bardzo dobre wyniki naszych zapaśników i zapaśniczek dobrze rokuje przed turniejem w Swarzędzu który zostanie rozegrany już 11 marca w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. św. Marcina 1. Będzie to turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz a zarazem Otwarte Mistrzostwa Województwa. Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom! Wstęp wolny.

Grzegorz Mazurek