Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Dni Swarzędza 2017 - oto wykonawcy

08.02.17

Tegoroczne Dni Swarzędza będą imprezą 3-dniową, dzięki czemu mamy możliwość wyjścia z programem do szerszego grona odbiorców. Postanowiliśmy te trzy dni podzielić na trzy zupełnie różne tematy.

W PIĄTEK, 23 czerwca, królować będzie muzyka taneczna i klubowa.

Na scenie wystąpi wybrany przez swarzędzan zespół disco polo, MIG. Zespół tworzy czwórka rodzeństwa. Jest jednym z najpopularniejszych zespołów tego gatunku muzyki. Największym sukcesem zespołu było zdobycie tytułu Hit Lata na Disco Hit Festival w Kobylnicy w 2012 roku za utwór „Jej dotyk". Zespół znany jest też z takich kompozycji jak np. „Wymarzona" czy „Miód Malina", które posiadają po kilkadziesiąt milionów wyświetleń w popularnym serwisie internetowym YouTube.

Kolejnym punktem piątkowej części Dni Swarzędza 2017 będzie bitwa DJ'ów. Z tej okazji zaprosiliśmy absolutną czołówkę z tego gatunku. Wystąpią:

4 Strings, czyli holenderska grupa muzyki trance, która jest renomowaną gwiazdą wśród środowiska skupiającego się wokół muzyki klubowej. Popularność przyniósł im m.in. utwór „Take Me Awal",

Nina Suerte - bardzo utalentowana polska DJ'ka

oraz DJ Hazel - żywa legenda muzyki klubowej, laureat wielu nagród i wyróżnień z tej dziedziny muzyki, m.in. 2. miejsce w mistrzostwach Europy DJ'ów w Niemczech, wieloletni rezydent legendarnego klubu Manieczki w Wielkopolsce. Występował z takimi gwiazdami jak DJ Tiesto, DJ Tonka czy ATB. Dj-je mówią o nim: „najszybsze ręce Europy" oraz uważają, że jego możliwości techniczne nie znają granic. Podczas Dni Swarzędza wystąpi ze swoim bratem DJ Drumem, który będzie mu towarzyszył grając na perkusji - tworzą razem projekt DJ Hazel & DJ Drum Show. Wspólny występ zamieni się w niebagatelne widowisko, zarówno pod względem muzycznym, jak i wizualnym.

SOBOTNIA (24 czerwca) część Dni Swarzędza minie pod znakiem mocniejszego, gitarowego brzmienia.

Na scenie pojawi się m.in. wokalistka, instrumentalistka, kompozytorka i autorka tekstów, Agyness B. Marry. Na koncertach towarzyszy jej wyłącznie perkusja i gitara basowa. Podczas występu na festiwalu w Poznaniu, uznana została za największe odkrycie - co ciekawe, był to zaledwie jej drugi koncert.

Jej debiutancki album zatytułowany po prostu „Agyness B. Marry" to 12 brudnych, rockowych utworów. Materiał został nagrany bez żadnych ulepszeń. Album przesiąknięty jest jednocześnie ciężkim gitarowym brzmieniem i kobiecą wrażliwością.

Gwiazdą wieczoru będzie jedna z najważniejszych polskich kapel rockowych - zespół HEY. Znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej szybko zjednują publiczność nie tylko w całej Polsce. Ich debiutancka płyta „Fire" wydana w roku 1993, rozeszła się w ponad 200-tysięcznym nakładzie. Z tego albumu pochodzą takie przeboje zespołu, jak: „Zazdrość", „Teksański", czy „Moja i twoja nadzieja". Album do dziś jest jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich płyt rockowych.

Zespół wydał 18 płyt, z czego ostatnia to album „BŁYSK", nagrany w 2016 roku, wyraźnie różni się od tego wszystkiego, co grupa proponowała w ciągu ostatniej dekady - mocniej bije serce sekcji, ostrzej kąsa gitara, powróciły mocne, chwytliwe refreny.

Hey jest laureatem niezliczonej ilości Fryderyków oraz innych nagród, m.in. Eska Music Awards.

Sobota upłynie również pod znakiem lokalnych zespołów muzycznych, których w Swarzędzu nie brakuje. Zaprezentują oni szerokie spojrzenie na muzykę rockową i różne jej nurty.

W NIEDZIELĘ, 25 czerwca, postawiliśmy na bardziej rodzinne świętowanie.

Gwiazdą niedzielnej części imprezy będzie Andrzej Piaseczny. Z muzyką związany od najmłodszych lat. W 1992 roku artysta przyłączył się do zespołu Mafia z którym nagrał 3 płyty na których, oprócz ostatniej, w większości znalazły się bardziej rockowe utwory. W 1995 roku ukazał się krążek Roberta Chojnackiego zatytułowany „Sax & Sex" gdzie Andrzej Piaseczny zaśpiewał prawie wszystkie piosenki. Album odniósł ogromny sukces, rozszedł się w ponad 800 tysiącach egzemplarzy. Ta „Multiplatynowa płyta" do dziś uważana jest za najpopularniejszy album i komercyjny hit lat 90. Piosenki „Budzikom śmierć", „Prawie do nieba" i „Niecierpliwi" przez długi okres czasu nie schodziły z pierwszych miejsc list przebojów, a największe stacje radiowe grają je do dziś.

Andrzej Piaseczny rozpoczął później solową karierę oraz występował w serialu „Złotopolscy". Współpracował z wieloma polskimi artystami, m.in. Sewerynem Krajewskim, z którym nagrał 2 płyty. Od 2011 z małymi przerwami jest jurorem i trenerem w The Voice of Poland.

Andrzej Piaseczny jest laureatem ogromnej ilości nagród i wyróżnień, w tym Fryderyka, Wiktory, Telekamery czy Superjedynki.

DODATKOWĄ ATRAKCJĄ NIEDZIELNEGO wieczoru będzie impreza w stylu „Roztańczony Swarzędz". Punktualnie o godzinie 20.00 spotkamy się przed sceną, aby pokazać, jak potrafimy się bawić i cieszyć tańcem. Głównym celem jest aktywizacja środowisk fitnessowo- tanecznych oraz uczniów szkół gimnazjalnych i liceów w Swarzędzu. Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich chętnych ze Swarzędza, okolic i nie tylko, w każdym wieku. Nie trzeba być profesjonalnym tancerzem, aby dobrze się bawić. Wystarczy pojawić się przed sceną, przyłączyć do nas i włożyć w taniec cząstkę siebie.

Finałowym akcentem będzie pokaz akrobatyki  - ANTIGRAVITY ART- przedstawienia wyreżyserowanego przez Małgorzatę Majchrzak, przy dźwiękach muzyki na żywo wykonanej przez lokalnych artystów.

Serdecznie zapraszamy 23-25 czerwca na Dni Swarzędza 2017!

/ok, mw/