Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Brazylijskie rytmy w Swarzędzkiej Jedynce

27.01.17

Powiat Poznański od 14 lat prowadzi współpracę w miastem São Josè dos Pinhais w stanie Parana w Brazylii.  W dniach 16 - 20 stycznia 2017 roku w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu gościł Diego Dos Santos Bucco, który prowadził warsztaty taneczne w stylu Passinho. Jest to kompilacja stylów tanecznych takich jak: Capoiera, Frevo, Samba, Hip Hop. Młodzież Swarzędzkiej Jedynki z entuzjazmem uczestniczyła w nauce tego, jak się okazało, trudnego stylu tańca.

Gość z Brazylii to bardzo otwarty i komunikatywny człowiek. Niezwykle ciekawie opowiadał o swoim kraju. Uczniowie byli ciekawi jak wygląda nauka w brazylijskich szkołach oraz jakie możliwości pracy ma młodzież w Brazylii. Diego zdradził szereg ciekawostek dotyczących stylu życia młodych Brazylijczyków.

Diego jest inżynierem budownictwa, ale jego pasją jest taniec Passinho. Od 12 lat prowadzi grupę taneczną Angels Crew w rodzinnym mieście São Josè dos Pinhais, z którą odnosi liczne sukcesy estradowe.

Warsztaty Passinho odbyły się na tydzień przed studniówką. Dzięki temu nasi abiturienci mogli wykorzystać nowo nabyte umiejętności podczas zabawy studniówkowej.

Na uwagę zasługuje fakt, że nasz instruktor gorących, latynoskich rytmów również wziął udział w warsztatach tanecznych...tym razem jako uczeń. Diego, dzięki naszej młodzieży, nauczył się tańczyć poloneza!

Powiat Poznański już po raz trzeci umożliwił uczniom naszej szkoły poznanie kolejnego obszaru kultury brazylijskiej. Wcześniej była to kuchnia brazylijska, Capoiera, a w tym roku taniec. Diego Bucco, to młody, dobrze wykształcony człowiek, który jest wzorem dla naszej młodzieży, jak łączyć wykształcenie z pasją.

/A.C.-M./