Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Koncert noworoczny w Wierzonce

25.01.17

"Cała sala śpiewa z nami" - tak było, na piątym już w Szkole Podstawowej w Wierzonce Koncercie Noworocznym. Odbył się on 13 stycznia. Przybyli goście, wśród nich rodzice i dziadkowie uczniów, szczelnie wypełnili salę.

Koncert, prowadzony przez uczniów: Wiktorię i Mariusza, składał się z dwóch części: świątecznej, w której obejrzeliśmy jasełka i usłyszeliśmy grane i śpiewane przez dzieci, także po angielsku i niemiecku, kolędy. Następna była dedykacja muzyczna dla dziadków. Druga część zaczęła się, jak na koncert przystało, utworami instrumentalnymi. Najpierw nauczycielski duet - w składzie: Eliza Melosik i Bartosz Piłat- zagrał na skrzypcach ,,My way" i ,,O sole mio", potem trio: Magdalena Halczyńska (flet prosty), Katarzyna Skurniak (obój) i Bartosz Piłat (skrzypce): ,,The entertainer" i ,,The house of rising sun".

Kolejny punkt programu to wokalne popisy uczniów w piosenkach: ,,Orkiestra dęta", ,,Zakazany owoc" i ,,Pięknie żyć". Po śpiewach nastąpiły tańce, najpierw solo Julki Panek, potem zumba w wykonaniu mam i dzieci - chodzących do klasy drugiej. ,,Ba, ale jaka!"- zawołalibyśmy za prowadzącymi.

Emocje widzów rosły, a tu usłyszeli, że koncert zaszczyciło aż troje gości specjalnych. Pani Ewelina Tyranowska wraz z panem Kamilem Frąckowiakiem uczący w Gimnazjum nr 2 w Swarzędzu zaśpiewała przepięknie m.in. ,,To nie ja byłam Ewą", a ksiądz Przemysław Kompf ,,Agatko, moja Agatko". Obydwa występy spotkały się z rzęsistymi brawami. Oklaskami nagrodzono też śpiew i taniec pracowników szkoły. Piosenką ,,Cała sala" zaprosili oni widownię do karaoke. Wszyscy wspólnie zaśpiewali ,,Daj mi tę noc", ,,Nie liczę godzin ni lat" i ,,Iść w stronę słońca". Po koncercie można było ,,iść w stronę..." przygotowanych dla wszystkich kawy, herbaty i ciasteczek.

Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i swą obecnością uświetnili V Noworoczny Koncert, współtworząc jego niezwykły klimat. Z życzeniami, jak w wyśpiewanej piosence, niech się ten koncert ,,pamięta latami", zapraszamy już na następny w 2018 roku.

Maria Maciołek