Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Noworocznie o osiągnięciach i planach

16.01.17

W sobotę, 14 stycznia w Szkole Podstawowej w Zalasewie odbyło się uroczyste spotkanie noworoczne, na które Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Czachura zaprosili przedstawicieli środowisk gospodarczych, naukowych, oświatowych, kulturalnych, reprezentantów instytucji i urzędów współpracujących z naszym samorządem.

Gości serdecznie witali również wiceburmistrzowie Grzegorz Taterka i Tomasz Zwoliński, sekretarz gminy Agata Kubacka, skarbnik Maciej Narłowski. Zaproszenie na swarzędzkie spotkanie noworoczne przyjęli m.in. posłanka Bożena Szydłowska, poseł Bartłomiej Wróblewski, wicestarosta Tomasz Łubiński, burmistrzowie sąsiednich gmin - Dorota Nowacka z Pobiedzisk oraz Szymon Matysek z Kostrzynia, radni Rady Powiatu Poznańskiego, radni Rady Miejskiej w Swarzędzu, przedstawiciele środowiska naukowego - profesorowie Ludwik Malendowicz, Zbigniew Kundzewicz i Andrzej Mizgajski, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Marek Baumgart, poprzedni burmistrzowe Swarzędza, sołtysi, szefowie firm, dyrektorzy placówek oświatowych, sportowcy i wielu, wielu innych.

Burmistrz Szkudlarek zaprezentował krótki, przygotowany przez referat promocji UMiG oraz telewizję STK film,  podsumowujący inwestycje Gminy Swarzędz w ubiegłym roku oraz przedstawiający plany na rok 2017 i następne lata. Burmistrz Szkudlarek i przewodnicząca Czachura zgodnie podkreślali sukces Swarzędza polegający na doskonałej współpracy władzy wykonawczej i uchwałodawczej, co umożliwia skuteczne osiąganie wyznaczonych celów.

Nowym i niezwykle miłym akcentem uroczystego spotkania było wręczenie pięknych, wykonanych techniką witrażu, statuetek „Razem dla Swarzędza". Otrzymali je z rąk burmistrza:

Kacper Majchrzak - młody człowiek z wielkim talentem sportowym. Ukochana dyscyplina - pływanie. Olimpijczyk z Rio De Janeiro - Igrzyska Olimpijskie w 2016 roku. IV i VI miejsce na ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy w Wielkiej Brytanii, mistrz Polski w pływaniu stylem dowolnym. Wytrwały, konsekwentny, pracowity. Godny reprezentant gminy Swarzędz w kraju i poza jego granicami. Wspaniały przykład dla całej sportowej, swarzędzkiej młodzieży;

Ireneusz Szpot - przedsiębiorca, którego  nie trzeba nikomu w gminie Swarzędz przedstawiać. Twórca i właściciel firmy Szpot Spółka z o.o. - działającej w branży samochodowej nieprzerwanie od 1991 roku. Człowiek wielkiego sukcesu zawodowego, łączący doskonale pracę z osobistą pasją, jaką jest sport. Maratończyk, triathlonista, zdobywca Korony Ziemi, Pasjonat Sportowej Polski. Pomysłodawca i organizator wielkich imprez biegowych: Biegu 10 km Szpot Swarzędz, Półmaratonu Szpot Swarzędz, będących przykładem promocji sportu, gminy oraz współpracy z władzami samorządowymi;

Firma Budownictwo Drogowe Krug sp z o.o. - firma specjalizująca się w budownictwie drogowym, od wielu lat szeroko znana poza granicami gminy. Wykonawca wielu naszych dróg i ulic, charakteryzujący się konkurencyjnością oferty, profesjonalizmem, starannością i niezawodnością. Tadeusz Krug, właściciel przedsiębiorstwa zatrudniającego w większości mieszkańców gminy Swarzędz to również człowiek zdecydowanie chcący i potrafiący wspierać jej rozwój kulturalny. Najbardziej hojny sponsor swarzędzkich imprez miejskich oraz wydarzeń artystycznych w 2016 roku. Przedsiębiorca rozumiejący potrzebę dzielenia się dla dobra wspólnego;

Swarzędzka Orkiestra Dęta - 70 lat muzycznej historii Swarzędza. Jedna z najważniejszych wizytówek miasta, wychowująca kolejne pokolenia wielbicieli, zanikającej już, kultury instrumentów dętych. Orkiestra towarzysząca wszystkim ważnym wydarzeniom, wzbogacająca imprezy miejskie, kochana przez swarzędzan. Organizowane przez nią od 1988 roku Festiwale Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego są porywającym świętem muzyki i tańca, wspomnieniem dawnych czasów i klimatów. Muzycy koncertują w całej Europie, dumnie reprezentując naszą „małą ojczyznę". Swarzędzka Orkiestra Dęta posiada odznaczenie „Zasłużony dla Miasta i Gminy Swarzędz", „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego", nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest w niej wielka siła tradycji połączonej z wysokim poziomem artystycznym oraz nowoczesnym brzmieniem.

Wszystkim obecnym na spotkaniu bardzo podobał się występ artystów Operetki Kijowskiej, którzy zaprezentowali szlagiery operetkowe i operowe w porywającym wykonaniu.

Do serdecznych noworocznych życzeń i podziękowań od burmistrza Mariana Szkudlarka dołączone zostały aktualne kalendarze oraz wydany przez UMiG „Plan rozwoju Gminy Swarzędz na lata 2016-2020".

tr, mw

fot. Marek Błachnio