Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Wspólnie zebraliśmy aż 189.339 zł!

15.01.17

W niedzielę, 15 stycznia 2017 roku, odbył się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Swarzędzu, już po raz kolejny, przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej Jurka Owsiaka i zagraliśmy dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Po godzinie 23:30 wiadomo już było, że w Swarzędzu orkiestra znów zagrała nie tylko wspaniale, ale i rekordowo: wspólnie zdołaliśmy zebrać aż 189.339 złotych! Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia tego pięknego wyniku. W zeszłym roku zebraliśmy ponad 120 tys. zł. Poprzeczka zawieszona była bardzo wysoko!...

189.339 zł to absolutny rekord w Swarzędzu. Swarzędzanie po raz kolejny pokazali, że są gotowi do pomocy i chętnie włączają się w orkiestrowe granie z Jurkiem Owsiakiem. Na ulice całej gminy wyruszyło aż 600 wolontariuszy, którzy z puszkami i w doskonałych nastrojach zachęcali do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w roku ubiegłym, cała zebrana kwota zostanie przekazana na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

25. Finał WOŚP rozpoczął się o godzinie 11:00 koncertem Swarzędzkiej Orkiestry Dętej, która od pierwszych taktów zagrzewała uczestników do wspólnej zabawy. W tym samym czasie na Stadionie Miejskim im. M. Zaporowskiego odbywał się II Swarzędzki Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą". Na starcie biegu stanęło ponad 300 uczestników, którzy mieli do pokonania trasę o długości ok. 5 km. Wszystkich sportowców do biegu zaprosił burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek, a rozgrzewkę przeprowadziły dziewczyny z 2Be Active Fitness. Dzięki hojnym biegaczom udało się uzbierać prawie 6.850,97 zł. Swarzędzki Bieg WOŚP był jednym z największych tego typu wydarzeń w całej Wielkopolsce.

Na scenie 25. Finału WOŚP wystąpili: chór męski „Akord", sekcja piosenki Ośrodka Kultury, sekcja tańca dance hall oraz swarzędzki zespół Bandicoot. Muzyczną gwiazdą imprezy była legendarna grupa Kobranocka, która pojawiła się na scenie o godzinie 17:00. Zespół przypomniał swoje największe przeboje: „Kocham Cię jak Irlandię", „I nikomu nie wolno się z tego śmiać", „Ela czemu się nie wcielasz".

Przez cały czas trwania finału, na zewnątrz hali rozgrzewała nas przepyszna grochówka ufundowana przez RSP Kruszewnia. Dochód z jej sprzedaży w całości został przekazany na 25. Finał WOŚP. Podobnie jak w latach ubiegłych, do akcji włączyły się swarzędzkie Morsy. Specjalne atrakcje przygotowano dla najmłodszych. Grupa Ubarwieni zaprosiła wszystkie dzieci do magicznego świata animacji. Było malowanie twarzy, warsztaty plastyczne, gry i zabawy.

W tym roku w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się aż dwie licytacje, podczas których licytowano łącznie aż 124 przedmioty. Łączna kwota uzyskana z licytacji przekroczyła 68.650 zł, co oznacza, że pobiliśmy kolejny rekord. Za 26.000 zł zlicytowano w tym roku oryginalne, złote serduszko. Szczęśliwym nabywcą okazał się Ireneusz Szpot. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również: oryginalna koszulka polskiej reprezentacji w piłce nożnej z autografami piłkarzy, kolacja z burmistrzem w EuroHotelu, torty, plakaty KKS Lech Poznań z autografami piłkarzy, rowery.

Wzruszające chwile przeżyli wszyscy uczestnicy 25. Finału WOŚP w Swarzędzu. Jedna z mieszkanek przekazała na licytację złoty pierścionek zaręczynowy, który otrzymała od obecnego męża dokładnie dwadzieścia pięć lat temu. Spontaniczna decyzja wywołała ogromny entuzjazm wszystkich obecnych. Pierścionek był licytowany aż trzykrotnie, po czym został przekazany darczyńcy.

Jak co roku, duży entuzjazm wśród uczestników Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzbudziły loterie, z których łączny dochód wyniósł 10.115,59 zł. Wszystkie przedmioty, między innymi kalendarze, książki, maskotki, perfumy, zabawki i poduszki, zostały ofiarowane przez darczyńców.

Punktualnie o godzinie 20:00 nad Swarzędzem rozbłysło „światełko do nieba".

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Swarzędzu zakończył się ogromnym sukcesem! Łącznie zebraliśmy aż 189.339 zł. Jest to o niemal 70.000 zł więcej niż w roku 2016. Wielkie, wielkie podziękowania dla wszystkich!

Na łączną kwotę składają się następujące punkty:

licytacje: 68.650 zł,

kwesta (wolontariusze z puszkami): 100.813,87 zł,

loterie: 10.115,59 zł,

wpływ z II Biegu WOŚP "Policz się z cukrzycą": 6.850,97 zł,

wpływ z grochówki od RSP Kruszewnia: 2.908,57 zł.

/ok/