Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Muzycznie i nostalgicznie...

09.01.17

Mietek Szcześniak, którego koncertu swarzędzka publiczność wysłuchała 7 stycznia 2017 roku, ma wyjątkową pozycję na polskiej scenie muzycznej. 52-letni artysta nagrywa nieprzerwanie od 1970 roku zachwycając i zaskakując każdą kolejną płytą.

Nie jest twórcą „łatwym”, docierającym do każdego odbiorcy, popularnym w powierzchownym tego słowa znaczeniu. To artysta obdarzony wspaniałym wokalem i gruntownym wykształceniem muzycznym. Poszukujący nowych środków wyrazu artystycznego, ukrytych, filozoficznych treści, doceniający urodę tekstu literackiego, pełen zachwytu nad urodą życia.

Śpiewa pop, gospel, muzykę chrześcijańską, jazz i od jakiegoś czasu również brazylijskie samby. W jego drodze artystycznej towarzyszyły mu przez lata wybitnie utalentowane artystki: Lora Szafran, Anna Maria Jopek, Edyta Górniak, Kajah, Natalia Kukulska.

Koncert Bożonarodzeniowy w swarzędzkim kościele pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela spełnił wszystkie oczekiwania najbardziej nawet wybrednych melomanów.

Był niezapomnianą podróżą przez style i brzmienia, pod pięknym hasłem: raduj się świecie! W świetnych akustycznie murach kościoła wybrzmiały autorskie utwory z płyty pod takim samym tytułem, piosenki świąteczne np. Kolęda dwóch serc – polska wersja Last Christmas, nowe aranżacje staropolskich kolęd, samby do wierszy księdza Twardowskiego.

Mietek Szcześniak zaprosił wszystkich w podróż pełną zadumy nad Bogiem i ludźmi, wysmakowaną muzycznie i intelektualnie. Jak sam powiedział: jest jeden świat, ten tu i ten tam. Zasługujący na każdą opowieść.

Za tę niezwykłą, muzyczną opowieść w mroźny, śnieżny wieczór – dziękujemy!

Dziękujemy organizatorom koncertu: Urzędowi Miasta i Gminy w Swarzędzu, swarzędzkiemu Ośrodkowi Kultury oraz księdzu proboszczowi Markowi Frąszczakowi.

T. Radziszewska

fot. Aldona Młynarczak