Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
PL DE EN

Uczniowie ZS nr 1 mistrzami w unihokeju

03.01.17

15 grudnia 2016 Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu był organizatorem i gospodarzem, rozgrywanego w ramach XVIII Licealiady, Finału Województwa Wielkopolskiego w Unihokeju Chłopców. Reprezentacja naszej szkoły zakwalifikowała się do rywalizacji na szczeblu wojewódzkim, zdobywając mistrzostwo Powiatu Poznańskiego i pierwsze miejsce w grupie w zawodach strefowych.

W turnieju wzięło udział 6 najlepszych zespołów z Wielkopolski wyłonionych w zawodach powiatowych i strefowych. Drużyny te w drodze losowania zostały podzielone na dwie grupy.

W grupie A zagrali: LO Wolsztyn, ZSZ Słupca, ZS Mosina. W grupie B: ZSP nr 2 Gniezno, ZSZ Wolsztyn, ZS nr 1 Swarzędz.

Reprezentacja naszej szkoły, z kompletem zwycięstw, zajęła pierwsze miejsce w grupie. Do półfinałów zakwalifikowały się drużyny, które zajęły 1. i 2. miejsce w grupie, to jest: LO Wolsztyn, ZS nr 1 Swarzędz, ZS Mosina i ZSZ Wolsztyn.

W meczach półfinałowych LO Wolsztyn uległ ZSZ Wolsztyn (4:5) a ZS nr 1 Swarzędz pokonał ZS Mosina (7:5). W meczu o trzecie miejsce LO Wolsztyn pokonał ZS Mosina (5:2).

W meczu o pierwsze miejsce ZSZ Wolsztyn uległ ZS nr 1 Swarzędz (2:3).

Drużyna Swarzędzkiej Jedynki  zdobyła złoty medal w rywalizacji wojewódzkiej i uzyskała prawo startu w Mistrzostwach Polski. Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.