Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Kurczak na medal i wyróżnienie uczniów ZS1

21.12.16

W dniach 9-10 grudnia w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce koło Rzeszowa odbył się finał XI Europejskiego Konkursu Kulinarnego przeprowadzonego w ramach X Edycji Międzynarodowych Targów i Żywności Wysokiej Jakości EKOGALA 2016 r.

W tym roku Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu reprezentowali uczniowie klasy 2 TG - Adam Jagusiak i Kasjan Nowak, którzy zakwalifikowali do ścisłego finału konkursu. Zadaniem uczestników było wykonanie w czasie 60 minut 8 porcji dania zasadniczego z dowolnej części kurczaka z obowiązkowym wykorzystaniem wątróbki drobiowej, borowików oraz mrożonych warzyw i owoców firmy Oerlemans - na przykład szparagów, groszku cukrowego czy żurawiny.

Adam i Kasjan poradzili sobie bardzo dobrze - otrzymali wyróżnienie, co jest wielkim sukcesem, ponieważ był to pierwszy tak prestiżowy konkurs, w którym brali udział. Wyjazd ten stał się dla nich okazją do wymiany doświadczeń, pomysłów i świetnej zabawy z uczniami ze szkół gastronomicznych z różnych miast Polski - z Bochni, Gorlic, Iwonicza Zdroju, Jarosławia, Oławy, Sandomierza, Zakopanego i Rzeszowa, a także spoza kraju - z Ukrainy i Słowacji.

Chłopcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Dorota Witecka