Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Piotr Polny z ZS1 w finale olimpiady logistycznej

21.12.16

Najlepszych 61 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zakwalifikowało się do finału ogólnopolskiego turnieju wiedzy logistycznej. Ostatni etap, w którym młodzi logistycy powalczą o cenne nagrody, odbędzie się 3 marca 2017 r. w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Grudniowe okręgowe eliminacje wyłoniły skład finału IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 61 spośród ponad pół tysiąca uczestników spotka się ponownie, w Poznaniu podczas najtrudniejszego, trzeciego etapu turnieju. Jest wśród nich uczeń z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu  - Piotr Polny.

W finale do rozwiązania przygotowano kilka pytań problemowych, wymagających nie tylko podręcznikowej wiedzy logistycznej, ale także umiejętności jej zastosowania w konkretnych sytuacjach, z którymi mierzą się zawodowi logistycy.

W tegorocznej edycji olimpiady wzięło udział  7806 uczestników. Po szkolnych eliminacjach, w grze o indeks WSL, staże praktyki i cenne nagrody pozostało 712 uczniów. 61 z nich to czołówka, która najlepiej poradziła sobie z testem wielokrotnego wyboru.

„Udział w olimpiadzie to nie tylko szansa na cenne nagrody, zwolnienie z egzaminu czy bezpłatne studia w WSL. To możliwość odkrycia pasji, rozpoznania swojej dalszej drogi edukacyjnej lub zawodowej, to prawdziwa kuźnia talentów - mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. Wielu tegorocznych finalistów startuje w olimpiadzie od początku nauki w szkole średniej, każdego roku wspinając się coraz wyżej na liście finalistów. Ambicja, wytrwałość i talent - to ich mocne strony. "

Finał odbędzie się 3 marca w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, a uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 31 marca 2017 r.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Krzysztof Schoepe