Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Bajkowe Święta w Zielonej Półnutce

19.12.16

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, bajkowy, pełen dzwoneczków, pierniczków, Mikołajów i niespodzianek... czas, w którym spełniają się wszystkie marzenia, a przede wszystkim czas, który spędzamy z najbliższymi. Na takie magiczne- bajkowe spotkanie świąteczne zaprosili swoje dzieci rodzice z grupy I „Wesołe Nutki" z Przedszkola nr 5 „Zielona Półnutka". 8 grudnia nasi „Mikołajowi Rodzice" sprawili nam najpiękniejszą świąteczną niespodziankę. Tego dnia zamienili się w postacie z bajek, które odwiedzały Jezusa w stajence.

Dzieci powitały aktorów bajkową piosenką. Zapewniły, że „bajki kochają wszystkie dzieci, zaczarowany bajek świat, gdy z nieba śnieg bielutki leci to wszystkie dzieci myślą tak... to święta miłości, to białe Boże Narodzenie, gdy jesteś dzieckiem to na pewno bajkowe spełni się marzenie".

Oczywiście marzenie „Wesołych Nutek" się spełniło - mogli podziwiać swoich rodziców na scenie. Była Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Pinokio, Papa Smerf, Pszczółka Maja, Królowa Śniegu, Czerwony Kapturek, Calineczka, Sierotka Marysia, Rybak, Kopciuszek, Krasnoludki, każda z postaci składała dary Jezusowi, a dzieciom i dorosłym dawała dobre rady.

W przedstawieniu aktywnie udział brały dzieci i ich rodzeństwo, które pięknie śpiewało i grało na instrumentach.

Wszystkim uczestnikom towarzyszyły niesamowite emocje a przedświąteczny wieczór 8 grudnia na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Podczas spotkania zostały złożone życzenia z okazji zbliżających się świąt, a dzieci wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki. Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem kolęd, słodkim poczęstunkiem i biesiadowaniem.

To już drugie spotkanie „Rodzice-Dzieciom" pierwsze takie spotkanie odbyło się z okazji „Dnia Dziecka" z niecierpliwością czekamy na następne.

To najpiękniejszy prezent, który może sprawić rodzic swojemu dziecku- Kochani Rodzice Wesołych Nutek jesteście wspaniali! Bardzo wam dziękujemy.

Wszystkim mieszkańcom naszego Miasta i Gminy życzymy pięknych, rodzinnych, magicznych, bajkowych świąt, aby spełniły się wszystkie Wasze marzenia.

Dzieci z grupy „Wesołe Nutki"

z wychowawcami i pracownikami przedszkola Zielona Półnutka