Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Uczniowie ZS nr 1 mistrzami rachunkowości!

14.12.16

2 grudnia 2016 r. na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się XVII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Rachunkowości dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych. Jego celem jest promowanie rachunkowości wśród młodzieży, zachęcanie do samodzielnego zgłębiania tej dziedziny oraz wyróżnienie tych uczniów, którzy posiadają najszerszą wiedzę z zakresu księgowości.

W konkursie wzięli udział reprezentanci klasy czwartej Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu - w składzie: Natalia Dziurka, Natalia Kusik oraz Michał Cegielski.

Do udziału w pierwszym etapie (eliminacyjnym) turnieju przystąpiło 199 uczestników z 46 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Rozwiązywali test złożony z 25 pytań jednokrotnego wyboru. Na podstawie jego wyników wyłoniono 21 finalistów, w gronie których znaleźli się wszyscy uczniowie Swarzędzkiej Jedynki.

W etapie finałowym uczestnicy zmagali się z zadaniami polegającymi między innymi na: dekretowaniu operacji gospodarczych, rozwiązywaniu zadań liczbowych oraz odpowiadaniu na pytania specjalistów z dziedziny rachunkowości.

Wśród osób, które przystąpiły do II etapu konkursu wyłoniono ostatecznie 10 laureatów, zdobywców największej liczby punktów. Wśród nich znaleźli się reprezentanci ZS 1 w Swarzędzu, którzy odnieśli ogromny sukces, plasując się wysoko na podium. Michał Cegielski zajął pierwsze miejsce, a Natalia Kusik trzecie. Oboje otrzymali tytuł Laureata Ogólnopolskiego Konkurs Wiedzy z Rachunkowości i zdobyli indeks na wybrany kierunek studiów oferowany przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK oraz nagrody rzeczowe. Warto podkreślić, że Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu zaprezentował się najlepiej na tle szkół z całej Polski, w tym także z Wielkopolski - na przykład na tle Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica z Poznania czy Zespołu Szkół Ekonomicznych z Leszna. Wychowankowie Swarzędzkiej Jedynki okazali się mistrzami rachunkowości!

Opiekunem naukowym, który przygotował uczniów do konkursu, była Monika Nowak, nauczycielka przedmiotów ekonomicznych w ZS1 w Swarzędzu. Uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Monika Nowak