Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Z ZS nr 1 do "Klasy akademickiej"

07.12.16

25 listopada 2016 roku na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu odbyła się uroczysta inauguracja projektu "Klasa akademicka" 2016/2017. Wiktoria Cygan, przewodnicząca klasy 1 Technikum Ekonomicznego w Swarzędzkiej Jedynce oraz Monika Nowak, wychowawczyni, odebrały indeksy z rąk Prodziekana Wydziału Zarządzania dr hab. Piotra Bartkowiaka, prof. nadzw. UE w Poznaniu.

Po uroczystości uczniowie spotkali się z Parlamentem Studenckim i przedstawicielami studenckich kół naukowych, a także wzięli udział w warsztatach ekonomicznych.

Celem projektu jest przybliżenie młodzieży zagadnień związanych z zarządzaniem organizacjami w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. Współpraca pomiędzy Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu a Zespołem Szkół nr 1 w Swarzędzu pozwoli na zaktywizowanie młodzieży do poszerzania własnych zainteresowań, na doskonalenie uczniowskiego warsztatu pracy pod kątem przyszłych studiów oraz przygotowanie przyszłych studentów do działalności w uczelnianych kołach naukowych.

Uczniowie klasy 1 Technikum Ekonomicznego objętej patronatem mają możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych na Wydziale Zarządzania UE oraz w pracach studenckich kół naukowych działających przy katedrach Wydziału Zarządzania UE.

W ramach projektu uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu spotkają się również z zaproszoną kadrą naukową Wydziału Zarządzania UE, która poprowadzi zajęcia w formie wykładów, warsztatów oraz seminariów.

Monika Nowak