Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Pełni wdzięczności za dar niepodległości...

07.12.16

11 listopada 2016r. w parafii Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu rozegrała się Patriotyczna Gra Miejska pod hasłem "Pełni wdzięczności za dar niepodległości ". Organizatorem wspólnej zabawy był Ruch Światło-Życie wraz z Harcerzami Szczepu Harcerskiego DUKT.

W grze wystartowało ponad 80 osób, w 14 drużynach. Mieliśmy drużyny rodzinne, oazowe, harcerskie oraz mieszane o wdzięcznych nazwach np.: Mali Polacy, Kwiat Rycerstwa, Ułański Patrol, Orlęta czy Wąsaci Sarmaci .

Na początku naszego spotkania poprosiliśmy p. A. Małyszkę z poznańskiego oddziału IPN o wprowadzenie uczestników w tematykę niepodległościową. Z ciekawością słuchaliśmy o drodze naszego kraju do odzyskania suwerenności, aby zaraz potem wyruszyć w teren do punktów z zadaniami. Na trasie uczestnicy gry zmagali się z następującymi tematami: hymn, godło, barwy narodowe, wojsko, geografia Polski, wiedza o Polsce, flaga oraz piosenka patriotyczna. Pomimo znacznej rozpiętości wiekowej uczestników (najmłodsza uczestniczka miała niespełna 8 miesięcy), każdy był potrzebny i mógł uczestniczyć w wykonywaniu poszczególnych zadań.

Zakończenie gry odbyło się w świetlicy parafialnej, gdzie podczas oczekiwania na ogłoszenie wyników, można było zagrać w gry planszowe i pożywić się smacznymi domowymi wypiekami. Dużo radości wywołała też prezentacja przez uczestników własnych zwrotek piosenki "Przybyli ułani".

Dodatkową atrakcją były nagrody, za które jesteśmy darczyńcom bardzo wdzięczni. Podczas przygotowań do gry spotkaliśmy się z ogromną otwartością oraz życzliwością wielu organizacji. Wszyscy do których zgłosiliśmy się o pomoc chętnie przekazali nam nagrody dla uczestników. Byli to: Poznański oddział IPN, Urząd Marszałkowski w Poznaniu, Urząd Miasta i Gminy Swarzędz, Muzeum Niepodległości w Poznaniu, Kawiarnia Kamea i Urząd Miasta Poznania.

 

Elżbieta i Waldemar Majka

Domowy Kościół