Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Kolędowa "Noc kościołów" - 18 grudnia

06.12.16

Związek Międzygminny ,,Puszcza Zielonka”, gmina Kiszkowo oraz gmina Murowana Goślina zapraszają na trzecią w tym roku odsłonę NOCY KOŚCIOŁÓW na Szlaku Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonka. Tym razem będą to muzyczne spotkania w kolędowym nastroju.

W świąteczny klimat wprowadzą nas artyści, którzy wystąpią w niedzielę 18 grudnia 2016r. w dwóch kościołach:

o godz. 16.00 – koncert Chóru z parafii M.B. Różańcowej z Zielińca pod dyr. Doroty Czerwińskiej – Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Dąbrówce Kościelnej

o godz. 18.00 – koncert Kwartet Smyczkowy ANOVA & Basia Włodarska – Fabisiak – Kościół pw. św. Marii Magdaleny w Długiej Goślinie.

Na pierwszym tego wieczoru koncercie wystąpi Chór z Parafii Matki Bożej  Różańcowej z Zielińca pod Dyrekcją Doroty Czerwińskiej.

To chór amatorski, mieszany, który istnieje od 2013 roku. W swoim repertuarze ma utwory muzyki religijnej od dawnej po współczesną oraz utwory świeckie. Artyści śpiewają podczas mszy św. w miejscowej parafii, gościnnie w innych parafiach i koncertują. Podkreślają, że szczególnie lubią śpiewać kolędy i pastorałki zarówno polskie, jak i pochodzące z różnych stron świata. Wszędzie przyjmowani są bardzo życzliwie. Publiczność podkreśla ich autentyczność i spontaniczność, twierdząc, że ,,śpiewają duszą”. Chór był dwukrotnie na koncertach we Flensburgu (Niemcy) na zaproszenie tamtejszego Chóru polonijnego POLCANTO, koncertował także w Tyrolu – Oberaudorf (Niemcy) i w Erl (Austria).

Skład chóru:

Dyrygent: Dorota Czerwińska –  absolwentka Akademii Muzycznej na wydziale Wokalno – Aktorskim w Poznaniu. Była solistką Teatru Muzycznego w Poznaniu, obecnie jest nauczycielem emisji i fizjologii głosu w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu. Od 18 lat jest dyrygentem chórów: dziecięcego Ziarenko, a od 2013 roku chóru przy Parafii MB Różańcowej z Zieleńca.

Instrumentaliści: Tomasz Mazur – fortepian, trąbka – związany zawodowo ze Studio Poezji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Jest członkiem Zespołu Muzycznego Trzy po Trzy działającym przy Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Gra na trąbce w Maleo Reegge Rockers. Kompozytor i aranżer.

Rafał Rybarczyk – gitara – Członek Zespołu Muzycznego Trzy po Trzy. Uzdolniony gitarzysta. Wystarczy posłuchać w jego wykonaniu: „ReIntro – Smooth Guitar Jazz (gitara: Rafał Rybarczyk)

Chórzyści: 27 osób : soprany, alty , tenory (ich wyjątkowość polega na tym, że to kobiety ) i basy.

Drugi koncert to występ Kwartetu Smyczkowego Anova i Basi Włodarskiej – Fabisiak. Będzie to koncert polskich i zagranicznych kolęd ciekawie zaaranżowanych na instrumenty smyczkowe i głos, przez Macieja Afanasjewa. W ich kolędowaniu słychać wpływy muzyki m. in. klasycznej i jazzowej. Jest w niej miejsce na tradycyjne melodie, piękne harmonie i elementy improwizowane. Kwartet Smyczkowy ANOVA to czworo artystów młodego pokolenia, absolwentów Akademii Muzycznej w Poznaniu. Na stałe związani są z poznańskim środowiskiem muzycznym. Zespół, choć gra głównie muzykę klasyczną, odważnie łamie schematy sięgając po ciekawe elementy z pogranicza różnych nurtów muzycznych. Tak też stało się i tym razem – kwartet połączył swe siły z BASIĄ WŁODARSKĄ-FABISIAK, absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wokalistka zdobywała swoje muzyczne i sceniczne doświadczenie współpracując z takimi artystami jak popowo-gospelowy chór TGD, Mieczysław Szcześniak, Ewa Bem czy zespół New Life’m. Bliski jest jej jazz, soul i ogólnie pojęta muzyka improwizowana. Połączenie oryginalnej barwy jej głosu z przestrzennym i subtelnym brzmieniem kwartetu smyczkowego tworzy nieszablonową i pełną ciepła muzykę, do posłuchania której serdecznie Państwa zachęcamy.

Skład zespołu: Wojciech Sablik – skrzypce, Dawid Fabisiak – skrzypce, Jędrzej Kaczmarek – altówka, Katarzyna Aleszczyk-Izdebska – wiolonczela, Basia Włodarska-Fabisiak – śpiew.

Wstęp na obydwa koncerty jest bezpłatny. W trakcie wieczoru pół godziny przed i po każdym z koncertów, możliwe będzie zwiedzanie świątyń.

Współorganizacja: Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Długiej Goślinie, Parafia pw. NMP Wniebowziętej  w Dąbrówce Kościelnej

/MMM/