Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Uczniowie ZS nr 1 wśród najlepszych logistyków

06.12.16

Najlepsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z sukcesem przeszli szkolne eliminacje w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W tym gronie znaleźli się uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu.

W październikowym, pierwszym etapie olimpiady wzięło udział niemal 8 tys. uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. W zawodach drugiego stopnia, które odbyły się 2 grudnia, wzięło udział 712 olimpijczyków. Wśród nich znaleźli się Krystian Ewald, Agata Forysiak, Sara Grabarczyk, Dagmara Obrębska ,Weronika Oltmann, Piotr Polny oraz Agata Przespolewska z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu.

„Olimpiada swym zasięgiem obejmuje coraz więcej szkół i miast, startują w niej przedstawiciele wszystkich województw -. Rywalizacja na taką skalę, mobilizuje uczniów do nauki, a świadomość pokonania kilku tysięcy rówieśników dodaje im wiary we własne możliwości. Talent i ambicja procentują w przyszłości, nie tylko na studiach, ale i w pracy zawodowej." - powiedziała Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki

Najzdolniejsi spośród uczestników IX edycji, spotkają się w finale, który odbędzie się tradycyjnie w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, 3 marca 2017 r. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 31 marca 2017 r.

Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Krzysztof Schoepe