Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Mikołaj zdążył do Swarzędza

05.12.16

Już na dwa dni przed swoimi imieninami (a bywa wtedy bardzo zajęty) św. Mikołaj przybył na spotkanie ze swarzędzkimi dziećmi.

Piękną okazją do tej wizyty było, zaplanowane na 4 grudnia, uroczyste rozświetlenie ogromnej choinki na swarzędzkim rynku. Urządzane po raz pierwszy Mikołajki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Organizatorzy obiecywali różne atrakcje i słowa dotrzymali!

Na świątecznej scenie powitał wszystkich i do wspólnej zabawy zaprosił pomocnik św. Mikołaja, któremu przypadła w udziale rola prowadzącego całą imprezę. Wesoło i sprawnie nauczył najmłodszych tańca na powitanie św. Mikołaja, a następnie zaprosił do wysłuchania świątecznego programu muzycznego w wykonaniu uczniów szkól podstawowych.

Sekcja teatralna Ośrodka Kultury przedstawiła krótki, autorski spektakl pod, wiele mówiącym, tytułem: Świąteczny plac budowy. Z nieba posypało trochę sztucznym śniegiem, kolorowymi konfetti, delikatnymi, mydlanymi bańkami...

W niecierpliwym oczekiwaniu na wielki przyjazd św. Mikołaja posilano się gorącymi napojami oraz słodkimi przekąskami. Długie kolejki stanęły do: fotobudki i Pracowni św. Mikołaja. Rodzinne zdjęcia w świątecznych dekoracjach to świetna pamiątka z pierwszych, swarzędzkich Mikołajek, a urocze czapki, samodzielnie ozdabiane w towarzystwie elfów z Pracowni biły rekordy powodzenia.

Po zmroku burmistrz Marian Szkudlarek rozświetlił choinkę, umożliwiając tym samym (jak powszechnie szeptano) św. Mikołajowi odnalezienie drogi na swarzędzki rynek.

Wszystkie oczy wypatrywały teraz Mikołajowego zaprzęgu...

A on przyjechał przystrojoną bryczką z białym koniem - tłumaczył, że to z powodu braku śniegu. Towarzyszyła mu Pani Renifer. Mikołaj słusznej był postury i wyglądał, jak trzeba, ale najważniejsze, że humor miał doskonały. Bawił się z dziećmi wesoło, śpiewając, tańcząc i zapraszając do konkursów.

Zaprosił także na kolejne z nim spotkanie - już za rok, a potem ruszył w dalsza drogę!

Więcej zdjęć można zobaczyć TUTAJ

/T.Radziszewska/

fot. M. Paulus