Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Spotkanie z mieszkańcami okręgu nr 5

28.11.16

W dniu 24.11.2016  o godzinie 18: 00 w Ośrodku Kultury w Swarzędzu odbyło się spotkanie władz samorządowych z mieszkańcami Okręgu Wyborczego nr 5 W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz pan Marian Szkudlarek, wiceburmistrz pan Grzegorz Taterka, Radny Rady Miejskiej pan Piotr Baranowski oraz prezes STBS pan Piotr Kijek.

Burmistrz pan Marian Szkudlarek przedstawił przybyłym mieszkańcom, co udało się zrealizować na terenie miasta i gminy od wyborów samorządowych, które miały miejsce 2014 roku oraz plany na nadchodzące lata.

Mieszkańcy natomiast poruszali tematy, które najbardziej ich interesują. Poruszanymi tematami były sprawy związane z budynkiem komunalnym położonym przy ulicy Sienkiewicza a w szczególności uciążliwości, które stwarzają niektórzy mieszkańcy budynku poprzez niewłaściwe zachowanie. Część pytań mieszkańców dotyczyła spraw związanych z rewitalizacją Jeziora Swarzędzkiego oraz uruchomienia kąpieliska miejskiego. Burmistrz Marian Szkudlarek wyjaśnił mieszkańcom, że dopóki jakość wody w Jeziorze Swarzędzkim nie będzie pozwalała na kąpiel na całym jego obszarze nie ma sensu realizować takiej inwestycji. W zamian za to w planach na najbliższą przyszłość jest budowa przystani. Kolejnym tematem było bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego na ulicy Strzeleckiej w Swarzędzu, a w szczególności pieszych. Wiceburmistrz Grzegorz Taterka wyjaśnił, że Starostwo Powiatowe odmówiło zgody na budowę progów zwalniających, a jedyną rzeczą, którą można na teraz zrobić jest zwiększenie kontroli radarowych dokonywanych przez policję.

Mieszkańcy zadawali również pytania związane z finansami miasta i gminy.

Spotkanie upłynęło w atmosferze dialogu i zrozumienia.

Piotr Baranowski