Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Zawody pływackie - Grand Prix Czerwonaka

22.11.16

6 listopada odbyła się 1 runda II Grand Prix Gminy Czerwonak w Pływaniu. W zawodach wzięło udział 158 zawodników, którzy reprezentowali 8 klubów pływackich (UKS Grot Koziegłowy, KP Koziegłowy, KS Czerwonak, UKS Jedynka Poznań, Extreme Team Oborniki, SP2 Oborniki, UKS Fala Swarzędz,) plus uczniowie klasy pływackiej z SP 1 ze Swarzędza.

Zawodnicy rywalizowali w 5 kategoriach wiekowych. W zależności od wieku pływacy mieli do pokonania różne dystanse. Wszyscy zawodnicy z naszego miasta spisali się bardzo dobrze, a dziewięciu zajęło miejsca na podium. Dla uczniów klasy pływackiej SP 1 były to pierwsze zawody, w których wzięli udział. Długo zapamięta swój występ Jakub Jankowiak (kat. wiekowa 2009-2010), który stanął na trzecim miejscu podium po starcie na dystansie 25 m stylem grzbietowym. Miejsca w pierwszej dziesiątce w tej konkurencji wywalczyli jeszcze: Maja Smakowska (7), Maja Kazimierczak (10), Szymon Nowak (4), Kacper Marciniak (6), Nikodem Kosakowski (8). Duże brawa należą się także Pani Katarzynie Bryl, nauczycielce SP nr 1, która startowała w zawodach w kategorii open i zajęła w stylu dowolnym szóste miejsce, a w stylu grzbietowym czwarte.

Spośród zawodników UKS Fala Swarzędz najlepszy wynik uzyskał Krzysztof Szmyt (kat. wiekowa 2003-2004), który bezkonkurencyjnie wygrał na dystansie 100 m stylem grzbietowym. W drugim swoim starcie na dystansie 50 m stylem dowolnym Krzysztof zajął drugie miejsce. Tuż za nim uplasował się Kacper Marszałkiewicz, a czwarty był Oskar Szymański. Zawodnicy startujący w kategorii wiekowej 10-11 lat na dystansie 100 m w stylu grzbietowym także zanotowali dobre wyniki. Kacper Tuczyński był drugi, Dawid Maćkowiak szósty, a Zofia Konon i Łukasz Waligóra zajęli dziesiąte miejsca. W tej samej kategorii wiekowej zawodnicy startowali jeszcze w drugim wyścigu - 50 m stylem dowolnym. Tym razem to Dawid Maćkowiak zajął drugie miejsce, szósty był Łukasz Waligóra, siódma Zofia Konon, a Kacper Tuczyński dziewiąty.

W kategorii open rywalizowano bez limitu wieku. Wyścigi były rozgrywane na dystansie 50 m stylem dowolnym. Aż trzech zawodników Fali stanęło na podium. Wśród dziewcząt drugie miejsce zajęła Oliwia Gadzińska, a piąta była Wiktoria Mikusek. Starty chłopców przyniosły drugie miejsce Jana Niewiadomskiego i trzecie Mateusza Gołembowskiego. Tuż za podium uplasował się Marcel Budniak. Zawody w Czerwonaku to także pierwsze starty dla młodych zawodników z „Fali Swarzędz". Na dystansie 25 m stylem dowolnym w kategorii 8-9 lat bardzo dobrze zaprezentowała się Zuzanna Przekora (5) i Tymon Waligóra (7).

„Fala" przyjmie w swoje szeregi uczniów z podstawową umiejętnością pływania. Informacje tel. 533 893 424.

Zdzisław Radosz, Tomasz Grajewski