Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy

14.11.16

9.11.2016 r. Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Swarzędzu zorganizowała pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie sieci współpracy nauczycieli bibliotekarzy. Nawiązując do jednego z kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017, jakim jest upowszechnianie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, temat zebrania brzmiał „Między wierszami - kształtowanie kompetencji czytelniczych i językowych uczniów".

Gościem spotkania była pani Katarzyna Redlińska - pedagog i logopeda z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Swarzędzu. Na początku  prelegentka przeprowadziła wykład na temat czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz sposobu kształtowania się kompetencji czytelniczych i językowych uczniów. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się,  co

i dlaczego czytają dzieci w różnym wieku, czym kierują się przy wyborze literatury oraz jakie sytuacje z życia codziennego stają się często tematami wierszy i opowiadań pisanych przez dzieci i młodzież. Druga część spotkania miała charakter warsztatowy. Pani Redlińska zaprezentowała i omówiła ciekawe gry i zabawy rozwijające umiejętności językowe, myślenie metaforyczne i wyobraźnię dzieci. Zgromadzeni nauczyciele mieli doskonałą okazję, aby nie tylko poznać nowe gry dydaktyczne, ale również wypróbować je.

Spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy zakończyło się dyskusją i wymianą poglądów zgromadzonych uczestników na temat sposobów upowszechniania czytelnictwa.

Kornelia Choryńska