Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Samochodami z okazji 11 listopada

07.11.16

5 listopada na trasy VI Rodzinnego Samochodowego Rajdu Niepodległości wyruszyło ponad czterdzieści rodzinnych, zmotoryzowanych ekip. Do gościnnego Ośrodka Kultury w Swarzędzu zjechała, po przejeździe z Tarnowa Podgórnego, grupa zaawansowana, aby tu spotkać się z grupą początkującą. Na wszystkich (ponad 120 osób) czekały gorące napoje oraz pyszne pączki.

Załogi uczestniczyły następnie w części informacyjnej i otrzymały pakiety startowe. Wiceburmistrz Swarzędza Grzegorz Taterka rozpoczynając uroczyście VI Rodzinny Samochodowy Rajd Niepodległości życzył uczestnikom powodzenia, dobrego humoru oraz pewności siebie podczas prób sprawnościowych. Doskonały nastrój jest zresztą cechą charakterystyczną tych rajdów, panuje na nich atmosfera jak w wielkiej, automobilowej rodzinie. W zabawie bowiem biorą udział rodzice, młodzież i zupełne maluchy.

W późnych godzinach wieczornych wszyscy zameldowali się szczęśliwie na mecie w Pobiedziskach, gdzie w Zespole Szkół odbyło się ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród. Tu także jak w rodzinie - nagrodzona została (choćby symbolicznie) każda załoga!

Dziękujemy serdecznie miłośnikom motoryzacji z całej Wielkopolski za udział w rajdzie organizowanym już po raz szósty przez: gminę Tarnowo Podgórne, gminę Swarzędz, gminę Pobiedziska, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach.

To nie tylko fajna, wspólna zabawa, ale również dobry sposób honorowania Narodowego Święta Niepodległości - 11 listopada.

tekst i zdjęcia: T.Radziszewska