Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Majowe święta w Swarzędzu

02.05.20

W tym roku obchody świąt majowych - Święta Pracy i przypadającej 1 maja 16. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Dnia Flagi RP i Święta Konstytucji 3 Maja, miały inny niż dotychczas charakter.

Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną, nie odbyły się tradycyjne miejskie uroczystości. W imieniu wszystkich mieszkańców naszej gminy, symboliczne wiązanki złożyli przed Pomnikiem Poległych za Wolność i Ojczyznę oraz pod tablicą upamiętniającą Bohaterów Poległych za Wolność i Ojczyznę, przedstawiciele władz samorządowych Swarzędza, na czele z burmistrzem, Marianem Szkudlarkiem i przewodniczącą Rady Miejskiej Barbarą Czachurą. W uroczystości uczestniczyli także I zastępca burmistrza, Grzegorz Taterka oraz sekretarz gminy, Agata Kubacka. Z inicjatywy przedstawicieli swarzędzkich organizacji i klubów, na płycie przed ratuszem rozpostarto dziś - w Dniu Flagi - kilkunastometrowy biało-czerwony Symbol Narodowy, jako wyraz przywiązania do naszych państwowych barw.

Na ulice miasta i gminy wyruszył dziś oznakowany samochód z fotografami KSPhotography-Kacper Skubiszak Fotografia Sportowa na pokładzie, który będzie przemieszczał się po ulicach i osiedlach, wypatrując (w oknach, na balkonach, w ogrodach) za pomocą obiektywów fotograficznych, mieszkańców z biało-czerwonymi emblematami. W ten sposób ma powstała wielka swarzędzka biało-czerwona galeria zdjęć: https://photos.google.com/share/AF1QipOVhj4O9zHhGbyQe00804YsdDwGT3r8LJAIjm_JusC-HO7ho8r4bR7IS77zUUk_Hw?key=bGZieVd5dnFhV1hXVWs3UEJkdk9SeHNwc0UyUjlB

/ip/

fot. Izabela Paprzycka