Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony

Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
PL DE EN

Archiwum video


Półmaraton Szpot Swarzędz

12.09.17

Ponad 1100 zawodników wystartowało w niedzielę, 10 września, ze swarzędzkiego rynku w II Półmaratonie Szpot Swarzędz. W tym roku meta znajdowała się na zmodernizowanym Stadionie Miejskim.

Złoty korbowód PTTK "Meblarz"

12.09.17

Poczuć ducha rywalizacji i sprawdzić swoje możliwości mogli wszyscy Ci, którzy uczestniczyli w tegorocznym jubileuszowym czterdziestym Wojewódzkim Rajdzie Motorowym ,,O Złoty Korbowód". Organizatorem był Klub Turystyki Motorowej Oddziału PTTK Meblarz w Swarzędzu.

Rozpoczęcie roku szkolnego w SP w Kobylnicy - program

12.09.17

Relacja z rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 w zmodernizowanej Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kobylnicy.

Wyniki głosowania na gwiazdę Dni Swarzędza 2018

08.09.17

7 września Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek wraz z Dyrektorem Ośrodka Kultury - Filipem Przepiórą przekazali informację na temat wyników głosowania na gwiazdę Dni Swarzędza 2018 roku.

Festiwal orkiestr dętych w Swarzędzu

08.09.17

W sobotę, 2 września odbył się Festiwal Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego. Przed publicznością zaprezentowały się cztery orkiestry: z Sompolna, Zambrowa, Żar i Swarzędza.

Stadion Miejski po modernizacji

08.09.17

2 września w Swarzędzu odbyło się oficjalne otwarcie odnowionego boiska piłkarskiego na Stadionie Miejskim. Na otwarcie boiska Unia Swarzędz pokonała Spartę Oborniki (IV liga) 2:0.

Dożynki Gminne w Kobylnicy - program

08.09.17

Pełna relacja z Dożynek Gminnych w Kobylnicy.

Rozpoczęcie roku szkolnego w SP1 w Zalasewie - program

08.09.17

Relacja z rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie.

Rozpoczęcie roku szkolnego w SP3 w Swarzędzu - program

08.09.17

Relacja z rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 im. Polskich Noblistów w Swarzędzu.

Rozpoczęcie roku szkolnego w SP2 w Swarzędzu - program

08.09.17

Relacja z rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu.

Rozpoczęcie roku szkolnego w SP1 w Swarzędzu - program

08.09.17

Relacja z rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Swarzędzu.

XLI Sesja Rady Miejskiej - program

06.09.17

Pełna relacja z XLI sesji Rady Miejskiej w Swarzędzu.

Pogrzeb Andrzeja Pawlaka

06.09.17

23 sierpnia zmarł Andrzej Pawlak. Pogrzeb byłego, długoletniego dyrektora Swarzędzkich Fabryk Mebli odbył się 1 września na cmentarzu Miłostowo w Poznaniu.

Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Kobylnicy

06.09.17

W Szkole Podstawowej w Kobylnicy rok szkolny rozpoczął się w zupełnie nowych warunkach. Szkoła została rozbudowana o nowe skrzydło oraz salę gimnastyczną, a także nowocześnie wyposażona.

Srebny Kacper Majchrzak

04.09.17

1 września burmistrz Marian Szkudlarek złożył gratulacje swarzędzkiemu pływakowi Kacprowi Majchrzakowi za uzyskane w ostatnim czawie osiągnięcia. Zawodnik zdobył 2 srebrne medale podczas Uniwersjady, odbywającej w się w chińskim Tajpej. Wcześniej, na zawodach Pucharu Świata w Berlinie pobił 2 rekordy Polski na krótkim basenie (25 m) - na 100 i 200 m kraulem.

Rocznica wybuchu II wojny światowej na swarzędzkim rynku

04.09.17

1 września na swarzędzkim rynku uczczono 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Od września autobusy będą jeździć inaczej

31.08.17

Informujemy, że od 1 września wprowadzony zostaje zasadniczy (zimowy) rozkład jazdy dla Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Sesja Rady Miejskiej w Swarzędzu

31.08.17

29 sierpnia br. w Ośrodku Kultury w Swarzędzu odbyła się Sesja Rady Miejskiej w Swarzędzu.

Swarzędzkie inwestycje drogowe

29.08.17

Ulica Leśna, Pawia, Orla, to jedne z ulic, które zostały zmodernizowane w tym roku w Swarzędzu. O ukończonych inwestycjach drogowych, jak i tych w trakcie realizacji opowiedział Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek z Wiceburmistrzem Grzegorzem Taterką oraz Kierownikiem wydziału inwestycji Bartłomiejem Majchrzakiem.

Umowa na budowę kładki nad DK nr 92

29.08.17

28 sierpnia w swarzędzkim ratuszu podpisano umowę dotyczącą budowę kładki na ul. Kórnickiej nad Drogą Krajową nr 92 (ul. Poznańska).

Powitanie delegacji miast partnerskich Duclair i Ronnenberg

25.08.17

W swarzędzkim ratuszu przywitano gości z partnerskich miast Duclair - Francja oraz Ronnenberg - Niemcy. Podczas spotkania podkreślano jak ważna jest partnerska współpraca naszych miast.

Umowa na modernizację kolejnych swarzędzkich ulic

16.08.17

16 sierpnia w swarzędzkim ratuszu burmistrz Marian Szkudlarek podpisał umowę na modernizację ulicy Topolowej oraz Konarskiego.

 

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

16.08.17

15 sierpnia chrześcijanie obchodzili Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

 

Nowa książka Wandy Wasik - program

09.08.17

Znana poetka i pisarka Wanda Wasik wydała nową książkę. Informacje na ten temat zebrał Ryszard Tomaszewski.

 

In

 

Podpisanie umowy na budowę ścieżki nad Jeziorem Swarzędzkim

09.08.17

9 sierpnia w swarzędzkim ratuszu podpisano umowę na budowy ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Jeziora Swarzędzkiego. Inwestycja ma być gotowa do końca listopada br. Informacje na ten temat przekazał nam Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz - Marian Szkudlarek.

 

I

 

Półkolonie w Swarzędzkim Centrum Spoertu i Rekreacji

09.08.17

W Swarzędzkim Centrum Sportu i Rekreacji trwają półkolonie letnie. W programie m.in. gry sportowe, zabawa w basenie czy zajęcia z ceramiki. O szczegółach opowiedział kierownik półkolonii - Paweł Bocian.

 

Światowy Dzień Pszczół - relacja

09.08.17

8 sierpnia obchodzony był Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji na terenie Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu przygotowano mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży. Gwoździem programu była gra terenowa. O szczegółach tego wydarzenia opowiedział nam Kierownik Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu - dr Jerzy Kamprowski.

 

Półkolonie w Ośrodku Kultury w Swarzędzu

07.08.17

Trwają wakacyjne półkolonie w Ośrodku Kultury w Swarzędzu. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji tj. zajęcia z robotyki, hokej na trawie.

 

XL sesja Rady Miejskiej w Swarzędzu - program

04.08.17

Relacja z XL sesji Rady Miejskiej w Swarzędzu.

 

Dawnych Wspomnień Czar

04.08.17

W niedzielę, 30 lipca, na swarzędzkiej Scenie nad Jeziorem odbył się koncert Dawnych Wspomnień Czar. Wystąpili: znana piosenkarka Danuta Mizgalska oraz Happy End. Organizatorem tego wydarzenia był Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu.

 

Mistrzostwa Polski w jeździe na deskorolce, przystanek Swarzędz - program

04.08.17

W sobotę 22 lipca w zawodach deskorolkowych w swarzędzkim skateparku rywalizowało ponad 50 zawodników z całej Polski. Atmosfera była fantastyczna. Żar, który lał się z nieba nie przeszkodził zawodnikom w zaprezentowaniu  swoich najlepszych umiejętności. Poziom zawodów był naprawdę wysoki.

 

Leszek Grajek, historia życia - program

04.08.17

Leszek Grajek ur. 27 sierpnia 1947r., zm. 26 lipca 2002r. Wybitny Swarzędzanin ,społecznik, z-ca prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu. Inicjował i powoływał do życia kluby turystów, miłośników przyrody, kluby seniora, dawców krwi. Skupił wokół siebie miłośników ziemi swarzędzkiej, stworzył lokalną gazetę i telewizję. Upowszechniał sport amatorski i kulturę, nawiązywał zagraniczne kontakty. Zainicjował powstanie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski, które po jego śmierci przyjęło jego imię.

 

Charytatywny zlot BMV - program

04.08.17

23 lipca na polanie przy ul. Strzeleckiej odbył się charytatywny zlot samochodów BMW " Pomagamy Klarze". Dla uczestników zlotu przygotowano sporo atrakcji.

 

Charytatywny zlot BMW "Pomagamy Klarze"

26.07.17

23 lipca na polanie przy ul. Strzeleckiej w Swarzędzu odbył się charytatywny zlot BMW " Pomagamy Klarze".

Przed II Półmaratonem Szpot Swarzędz

26.07.17

Już 10 września II Półmaraton Szpot Swarzędz. O biegu oraz tegorocznych nowościach przygotowanych mówi Marek Wajer - rzecznik prasowy biegu.

Rozpoczyna się budowa CKP

26.07.17

Dzięki inwestycji wartej 34 miliony złotych kształcenie zawodowe w naszym powiecie zyska europejski poziom. 20 milionów złotych na rozbudowę Centrum Szkolenia Praktycznego przy Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu Powiat Poznański pozyskał ze środków unijnych. Będzie to pierwszy tego typu obiekt w Wielkopolsce.

Swarzędzkie eliminacje do Deskorolkowych Mistrzostw Polski

26.07.17

22 lipca w swarzędzkim skateparku zorganizowano eliminacje do Deskorolkowych Mistrzostw Polski.

Piknik Swarzędzkiego Bractwa Kurkowgo - program

25.07.17

Relacja z pikniku Swarzędzkiego Bractwa Kurkowego.

Zdecywilizowani

25.07.17

9. Swarzędzka Drużyna Harcerzy wraz z innymi drużynami przebywają na terenie Pojezierza Poznańskiego . Nad brzegiem jeziora Tuczno rozbili obóz i postanowili się zdecywilizować.

Święto policji w Swarzędzu

25.07.17

21 lipca na terenie komisariatu policji w Swarzędzu odbyła się uroczystość upamiętniająca powołanie 24 lipca 1919 roku Policji Państwowej. Podczas uroczystości wręczono wyróżnienia oraz awanse swarzędzkim policjantom oraz pracownikom cywilnym.

Turniej wsi - program

21.07.17

Rzut ziemniakiem do wiadra, rozdzielanie ziarenek czy potrójne narty, m.in. w takich konkurencjach mogli sprawdzić swoje możliwości uczestnicy tegorocznego Turnieju Wsi. Wydarzenie zorganizowano 1 lipca w Rabowicach. O tytuł najlepszej drużyny rywalizowały cztery sołectwa: Rabowice, Jasin, Łowęcin i Sarbinowo. Najlepszym z nich okazał się Łowęcin. Drugie miejsce zajęło sołectwo Sarbinowo, trzecie Jasin, a czwarte Rabowice.

XVI Powiatowa Olimpiada Osób Sprawnych Inaczej - program

20.07.17

W Swarzędzu odbyły się Powiatowe Igrzyska Sprawnych Inaczej połączone z plenerem malarskim zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka. Imprezę otworzyli starosta poznański Jan Grabkowski oraz burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek. Na boisku sportowym przy swarzędzkim stadionie miejskim rywalizowały drużyny z Kórnika, Drzązgowa, Pobiedzisk, Murowanej Gośliny, Konarzewa, Owińsk, Puszczykowa i Swarzędza.

Otwarcie nowej siedziby OPS w Swarzędzu - program

19.07.17

Relacja z otwarcia nowej siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu.

 

Umowa w Centrum Kształcenia Praktycznego podpisana

17.07.17

14 lipca w Starostwie Powiatowym w Poznaniu podpisano umowę dotyczącą budowy Centrum Kształcenia Praktycznego w Swarzędzu. Do istniejącego budynku szkoły zostanie dobudowany budynek dwu i trzykondygnacyjny, częściowo podpiwniczony. Znajdzie się w nim 18 specjalistycznych pracowni do nauki zawodu, a także część hotelowo-gastronomiczna. Ma ona służyć nauce zawodu na potrzeby kierunku gastronomiczno-hotelarskiego.

 

Finał konkursu "Zostań Gwiazdą".

17.07.17

Dnia 21 czerwca odbył się gminny konkurs Zostań Gwiazdą w Szkole Podstawowej w Zalasewie. Zapraszamy na pełną relację.

 

Warsztaty kreatywne w Kobylnicy

14.07.17

11 lipca w świetlicy wiejskiej znajdującej się na terenie remizy strażackiej w Kobylnicy zorganizowano warsztaty kreatywne.

 

Umowy na inwestycje drogowe w Swarzędzu, Kobylnicy i Garbach podpisane

13.07.17

W środę 12 lipca, w swarzędzkim Ratuszu podpisano cztery umowy na inwestycje drogowe w Swarzędzu, Kobylnicy oraz Garbach. Wszystkie inwestycje zostaną zrealizowane do końca bieżącego roku, a ich koszt wyniesie około 7 mln zł.

 

XXXIX Sesja Rady Miejskiej w Swarzędzu - program

13.07.17

Relacja z XXXIX sesji Rady Miejskiej w Swarzędzu.

XXXIX Sesja Rady Miejskiej w Swarzędzu

13.07.17

11 lipca w Ośrodku Kultury w Swarzędzu odbyła się XXXIX Sesja Rady Miejskiej. Szczegóły w naszym materiale.

 

Wystawa Psów Nie(Rasowych)

07.07.17

1 lipca, w Międzynarodowy Dzień Psa na wybiegu przy ul. Poznańskiej w Swarzędzu zorganizowano Wystawę Psów Nie(Rasowych). Czworonożni przyjaciele mogli zaprezentować się w trzech różnych kategoriach: psy do 15 kilogramów, powyżej 15 kilogramów i sprytomarsz – czyli marsz z przeszkodami. W wydarzeniu uczestniczyło około 65 psów.

 

Info STK

 

Turniej Wsi w Rabowicach

07.07.17

1 lipca we wsi Rabowice odbył się Turniej Wsi. Rzut ziemniakiem do wiadra, rozdzielanie ziarenek, potrójne narty – to tylko nieliczne konkurencje, w jakich uczestnicy mogli sprawdzić swoje możliwości. O tytuł najlepszej drużyny rywalizowały cztery sołectwa: Rabowice, Jasin, Łowęcin i Sarbinowo.

 

Nowa siedziba Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu

06.07.17

26 czerwca przy ul. Poznańskiej w Swarzędzu otwarto nową siedzibę Ośrodka Pomocy Społecznej. W uroczystości uczestniczyło wielu gości, w tym przedstawiciele władz samorządowych Miasta i Gminy Swarzędz.

 

Policjant Ruchu Drogowego Roku

05.07.17

Jazda sprawnościowa motocyklem, strzelanie, kierowanie ruchem drogowym, m.in w takich konkurencjach mogli sprawdzić swoje możliwości uczestnicy wojewódzkiego finału Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Najlepszego Policjanta Ruchu Drogowego Roku 2017. Zwycięzcami zostali: młodszy aspirant Przemysław Pieprzyk z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu, starszy aspirant Marcin Szymaszczuk z Komendy Powiatowej Policji w Lesznie. Tytuł Najlepszego Policjanta Ruchu Drogowego 2017 województwa wielkopolskiego zdobył młodszy aspirant Hubert Stelmaszyk z Powiatowej Komendy Policji w Kościanie.

 

Społeczne konsultacje w sprawie swarzędzkiego deptaku

03.07.17

Powstaje nowa promenada spacerowa w Swarzędzu. Dyskusja w sprawie budowy trzeciego odcinka deptaku odbyła się w Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu. A informacje na ten temat zebrał Ryszard Tomaszewski.

 

Tydzień Profilaktyki w Swarzędzu - program

03.07.17

Relacja z Tygodnia Profilaktyki w Swarzędzu.

 

Regaty żeglarskie

03.07.17

25 czerwca odbyły się IV Rekreacyjne Regaty Żeglarskie na Jeziorze Swarzędzkim. Na tegoroczne zawody zapisało się 13 załóg. Zawodnicy mogli sprawdzić swoje możliwości w klasie omega lub open. Zawody trwały od rana do późnego popołudnia. Najlepsi zostali nagrodzeni.

 

Dni Swarzędza dzień 3 - część 2

30.06.17

Roztańczony Swarzędz i Andrzej "Piasek" Piaseczny na Dniach Swarzędza 2017.

 

Dni Swarzędza dzień 3 - część 1

30.06.17

Relacja z Dni Swarzędza - dzień 3.

 

Dni Swarzędza - dzień 2 (program)

30.06.17

Ralacja z drugiego dnia Dni Swarzędza (24.06). Zaprezentowali się: Bandicoot, Revolfighter, Heavyweight, Agyness B. Marry. Gwiazdą wieczoru był zespół HEY.

Dni Swarzędza - dzień 1 cz.2 (program)

30.06.17

Druga część relacji z pierwszego dnia Dni Swarzędza (23.06). Podczas wieczornego koncertu wystąpili: Nina Suerte, DJ Hazel i 4 Strings. Koncertom towarzyszyły efekty laserowe.

Dni Swarzędza - dzień 1 cz.1 (program)

30.06.17

Pierwsza część relacji z pierwszego dnia Dni Swarzędza (23.06). Na scenie wystąpili lokalni artyści: Sekcja Piosenki Ośrodka Kultury, Sekcja Tańca Ośrodka Kultury. Gwiazdą wieczoru był zespół disco polo - MIG.

Dni Swarzędza

29.06.17

Występy lokalnych artystów, piknik rodzinny, impreza Roztańczony Swarzędz, wielkie gwiazdy: MIG, HEY, PIASEK - to tylko nieliczne atrakcje, jakie przygotowano na tegoroczne Dni Swarzędza dla mieszkańców. Impreza odbyła się w dniach od 23 do 25 czerwca na polanie przy ul. Strzeleckiej. Szczegóły na ten temat zebrał Ryszard Tomaszewski.

 

Sesja Rady Miejskiej w Swarzędzu

29.06.17

27 czerwca w Ośrodku Kultury w Swarzędzu odbyła się XXXVIII Sesja Rady Miejskiej. Informacje na ten temat przygotował Ryszard Tomaszewski.

 

Zakończenie roku szkolnego w Kobylnicy

29.06.17

Relacja z zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kobylnicy.

 

Zakończenie roku szkolnego w Wierzonce

29.06.17

Relacja z zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Podstawowej w Wierzonce.

 

Walne zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej

29.06.17

26 czerwca w auli Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu odbyło się Walne Zgromadzenie członków Spółdzielni Mieszkaniowej. Informacje na ten temat zebrał Ryszard Tomaszewski.

 

Zakończenie roku szkolnego w SP w Zalasewie

29.06.17

Relacja z zakończenia roku szkolnego 2016/2017 dla klas 4-6 w Szkole Podstawowej w Zalasewie.

 

Zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum nr 2

29.06.17

Relacja z zakończenia roku szkolnego 2016/2017 dla klas 3 w Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu.

 

XXXVIII Sesja Rady Miejskiej w Swarzędzu - program

29.06.17

Relacja z XXXVIII Sesji Rady Miejskiej w Swarzędzu.

Rodzinna Dwójka

28.06.17

Taniec belgijki, gry językowe, wystawa prac plastycznych, strzelanie z broni pneumatycznej, takie m.in. atrakcje czekały na tych, którzy 10 czerwca przybyli zorganizowany przez Gimnazjum nr 2 w Swarzędzu festyn Rodzinna Dwójka. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

 

I

 

II Gala Wielkopolskiego Związku Koszykówki - program

27.06.17

W programie relacja z II Gali Wielkopolskiego Związku Koszykówki.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w gimnazjach.

27.06.17

Czerwiec to okres podsumowań, podziękowań i wręczenia nagród. A tych ostatnich było w swarzędzkich gimnazjach wiele. Odwiedziliśmy z kamerą Gimnazjum w Zalasewie i w Gimnazjum nr 2 w Swarzędzu.

 

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w szkołach podstawowych

27.06.17

Na ten dzień uczniowie czekali cały rok. Rozpoczęły się upragnione wakacje. 23 czerwca odbyły się uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego w gminie Swarzędz.To ważna ceremonia. Tego dnia z naszą kamerą udaliśmy się do szkół podstawowych.

 

Prawie 9,5 mln zł dla Swarzędza

23.06.17

Prawie 9,5 mln złotych dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 otrzymała gmina Swarzędz. Przyznane środki finansowe pozwolą zrealizować ważne dla gminy inwestycje, związane z Zintegrowanymi Węzłami Przesiadkowymi. Umowę podpisano 22 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

 

Policja przeszkoliła gimnazjalistki

23.06.17

Podczas wakacji młodzież szkolna, a szczególnie dziewczęta są narażone na różnego rodzaju zagrożenia. Jak unikać niebezpiecznych zdarzeń, co należy robić w sytuacji zagrożenia, jakich technik obrony używać?

 

Zakończenie sezonu Szkolnego Związku Sportowego.

23.06.17

Piłka nożna, piłka ręczna, lekkoatletyka – to tylko niektóre dyscypliny sportowe, cieszące się popularnością wśród młodzieży szkolnej w gminie Swarzędz.

 

Roztańczony Swarzędz - program

23.06.17

Kolejne szkoły "zaatakowane" akcją Roztańczony Swarzędz. Była moc. Teraz już odliczamy ostatnie minuty do wielkiego finału 25 czerwca o 20.00, na polanie przy ul. Strzeleckiej.

Olimpiada sportowa u Koszałka Opałka

23.06.17

7 czerwca w przedszkolu Koszałek Opałek w Kobylnicy odbyła się gminna olimpiada dla swarzędzkich przedszkolaków.

 

Świetlica w każdej wsi

22.06.17

21 czerwca w swarzędzkim ratuszu podpisano umowę, dotyczącą świetlicy wiejskiej w sołectwie Jasin.

Czwartoklasiści z kartą rowerową

22.06.17

Egzamin na kartę rowerową zdawali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Swarzędzu. Sprawdzian z przepisów ruchu drogowego i praktycznej jazdy na rowerze przeprowadzono 19 czerwca. Zdającym uczniom przyglądali się przedstawiciele władz samorządowych Miasta i Gminy Swarzędz.

 

Cały Swarzędz na rowery - program

22.06.17

Relacja z VI edycji rajdu Cały Swarzędz Na Rowery.

Pracownia energii odnawialnej w ZS nr 1

22.06.17

Nową pracownię urządzeń i systemów energii odnawialnej otwarto w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu. Uroczystość odbyła się 30 maja z udziałem z władz Powiatu Poznańskiego, władz samorządowych Miasta i Gminy Swarzędz, przedstawicieli Politechniki Poznańskiej i podmiotów prywatnych.

 

Wielkopolska Gala Koszykówki w Zalasewie

22.06.17

Mecze gwiazd północy i południa, wręczenie statuetek, konkurs rzutów za 3 pkt dla dziewcząt, tak w skrócie można podsumować Galę Wielkopolskiej Koszykówki. Impreza odbyła się 19 czerwca w Szkole Podstawowej w Zalasewie.

 

Piknik Bractwa Kurkowego

22.06.17

Postrzelać z broni pneumatycznej, bojowej czy sportowej mogli wszyscy, którzy w miniony weekend przybyli na strzelnicę myśliwską - Lizawka w Poznaniu. Piknik swarzędzkiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego cieszył się dużym zainteresowaniem.

Procesja Bożego Ciała

22.06.17

15 czerwca, w święto Bożego Ciała, tłumy wiernych uczestniczyły w procesjach eucharystycznych. Podczas uroczystości wspominano Ostatnią Wieczerzę oraz przeistoczenie Chleba i Wina w Ciało i Krew Chrystusa. Tego dnia, z naszą kamerą udaliśmy się do swarzędzkich kościołów.

"Rodzinna Dwójka" w Swarzędzu

19.06.17

Taniec belgijki, zabawy językowe, wystawa prac plastycznych. To tylko nieliczne atrakcje, jakie przygotowano na tegoroczny festyn Rodzinna Dwójka w Swarzędzu - 10 czerwca, Gimnazjum nr 2.

Dzień Dziecka w Centrum Zarządzania Kryzysowego - program

19.06.17

Dzień Dziecka w Swarzędzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego.

 

Najlepszy Policjant Ruchu Drogowego Roku

14.06.17

8 czerwca w Swarzędzu odbył się wojewódzki finał ogólnopolskiego konkursu o tytuł Najlepszego Policjanta Ruchu Drogowego Roku 2017.

 

Zaczarowana Melodia - relacja

14.06.17

Gminny konkurs dzieci i młodzieży niepełnosprawnej - Zaczarowana Melodia - relacja.

 

Nasi Mali Przyjaciele

14.06.17

Tym razem z naszą kamerą udaliśmy się na III Swarzędzki Smyczomarsz.  Uczestniczyło około 70 psów, w tym 10 ze Schroniska Dla Zwierząt w Skałowie oraz ponad 100 miłośników czworonogów.

Biegnę dla Was

14.06.17

350 osób uczestniczyło w  Biegu Integracyjnym Czwórki Biegnę dla Was. Po sportowych zmaganiach, uczestnicy zostali zaproszeni na Piknik Rodzinny, podczas którego można było kupić m.in. pyszne, zdrowe i ekologiczne smakołyki.

 

Dzień Mamy i Taty - program

14.06.17

Koncert dla Mamy i Taty w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu.

 

Tydzień Profilaktyki w Swarzędzu

14.06.17

Tydzień Profilaktyki to coroczna akcja Ośrodka Pomocy Społecznej, skierowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z gminy Swarzędz.

"Bezpieczna woda" w przedszkolu Pod Kasztanami

14.06.17

Wakacje tuż, tuż...  Aby dzieci wiedziały, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i w wodzie, ratownicy Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej w Swarzędzu przeprowadzają wśród przedszkolaków akcję "Bezpieczna woda". 6 czerwca gościli w przedszkolu Pod Kasztanami.

Dzień Dziecka w Skansenie Pszczelarskim

14.06.17

Skansen Pszczelarski w Swarzędzu zaprosił dzieci na imprezę, przygotowaną dla nich z okazji Dnia Dziecka.

Indiański Dzień Dziecka - program

14.06.17

Kolorowe stroje, pióra, wirujące w tańcu frędzle, wspólne gry i zabawy, a także euro bungee, zorbing, dmuchany zamek i kolejka samojezdna – tak swarzędzanie świętowali Dzień Dziecka. Po raz pierwszy impreza - zorganizowana przez Ośrodek Kultury w Swarzędzu - odbyła się na polanie przy ul. Strzeleckiej i był to strzał w dziesiątkę.

 

Zaporowski, Mazurek, Nowicki na 100-lecie Unii Swarzędz

09.06.17

Swarzędzki Klub Sportowy Unia Swarzędz za cztery lata świętuje 100-lecie swojego istnienia. Obecnie Koło Przyjaciół Unii Swarzędz przygotowuje się do obchodów jubileuszu.

 

I Wielkopolski Rajd Historyczny - program

09.06.17

Duży Fiat 125, Polonez, stare Volvo – m.in. takie stare zabytkowe auta podziwialiśmy 28 maja na swarzędzkim rynku. To wszystko w ramach I Wielkopolskiego Rajdu Historycznego.

 

Roztańczony Swarzędz - program

09.06.17

Roztańczyliśmy Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu.

15 lat Stowarzyszenia Bezpieczna Gmina Swarzędz - program

09.06.17

 

Relacja z 15-lecia Stowarzyszenia Bezpieczna Gmina Swarzędz.