Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Video - info


Prezentacja książki Antoniego Kobzy

06.08.18

"Dzieje wsi okolic Swarzędza"- książka regionalisty Antoniego Kobzy miała swoją promocję 31 lipca w Bibliotece Publicznej na os. Czwartaków w Swarzędzu. Podczas spotkania zebrani mieli okazję do bezpośrednich rozmów z autorem publikacji.

Dawnych Wspomnień Czar

06.08.18

29 lipca na swarzędzkiej Scenie Nad Jeziorem odbył się koncert Dawnych Wspomnień Czar. Na estradzie wystąpili: Izabela Trojanowska z zespołem oraz Grupa Vox.

Czas na Budżet Obywatelski

06.08.18

W gminie Swarzędz trwa głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Na wybrane projekty przeznaczone zostanie 1,5 mln złotych. Głosowanie potrwa do 28 września.

Modernizacja szkoły w Wierzonce

06.08.18

Umowę na pierwszy etap modernizacji Szkoły Podstawowej w Wierzonce podpisał burmistrz Marian Szkudlarek 31 lipca w swarzędzkim ratuszu. Prace remontowe ruszą niebawem i potrwają do końca tego roku.

Koncert finałowy Przeglądu "Integracje"

06.08.18

Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE doczekał się już osiemnastej edycji. Po raz kolejny publiczność będzie mogła podziwiać tancerzy z całego świata - do Wielkopolski przyjadą grupy ze Słowacji, Chorwacji, Hiszpanii, Panamy, Kanady i Polski. Wszystkie te zespoły wystąpią podczas koncertu finałowego, który odbędzie się 19 sierpnia o godz. 21:00 na swarzędzkim Rynku.

Swarzędzkie Gwiezdne Wrota

01.08.18

27 lipca na boisku przy pływalni Wodny Raj odbyły się Swarzędzkie Gwiezdne Wrota. W obserwacji Marsa i całkowitego zaćmienia księżyca uczestniczyło ponad 400 osób.

Przed Półmaratonem Szpot Swarzędz

01.08.18

Trwają zapisy na III Półmaraton Szpot Swarzędz. Limit wynosi 1500 uczestników. Wydarzenie odbędzie się już 9 września.

Aplikacja na smartfony

01.08.18

25 lipca, w swarzędzkim magistracie zaprezentowana została nowa aplikacja na telefony z systemami Android i iOS.

Burmistrz Marian Szkudlarek podkreślił duże znaczenie aplikacji - jako kolejnego elementu komunikacji z mieszkańcami gminy. Aplikacja bogata jest w zdjęcia starego Swarzędza nawiązujące do 380-lecia Miasta. Tomasz Rybarczyk mówił o prostym dostępie do najczęściej wyszukiwanych zagadnień. Aleksandra Pietrzak przedstawiła kwestie techniczne - jak należy właściwie ściągnąć i zainstalować aplikację.

Aktywnie dla siebie, aktywnie dla wsi

24.07.18

21 lipca w świetlicy wiejskiej w Kruszewni odbyło się spotkanie w ramach projektu, współfinansowanego ze środków Lokalnej Grupy Działania Trakt Piastów.

Gmina Swarzędz stawia na środowisko

24.07.18

23 lipca w Urzędzie Miasta i Gminy Swarzędz przedstawiciele Straży Miejskiej w Swarzędzu i Straży Leśnej Nadleśnictwo Babki podpisali porozumienie, które umożliwi m.in. patrole i działania przeciwdziałające zaśmiecaniu lasów, szkodlictwu leśnemu czy kłusownictwu.

Jubileusz Aleksandra Kujawskiego

20.07.18

14 lipca w EuroHotelu odbył się jubileusz pana Aleksandra Kujawskiego -  70-lecie awiacji i 55-lecie pracy instruktorskiej. Na uroczystość przybyło wielu gości, w tym: burmistrz Marian Szkudlarek wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Barbarą Czachurą, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Paweł Pawłowski oraz przedstawiciel Starostwa.

 

Przedstawienie na zakończenie Gimnazjum nr 2

18.07.18

Zapraszamy na relację z przedstawienia w Szkole Podstawowej nr2 w Swarzędzu.

Festiwal Food Trucków

17.07.18

Polana przy ul. Strzeleckiej należała do food trucków. Smacznie i kolorowo mogli zjeść wszyscy ci, którzy pojawili się w dn. 14-15 lipca na festiwalu food trucków.

Aktualny stan prac na ul. Transportowej w Swarzędzu

17.07.18

Na ul. Transportowej w Swarzędzu trwają prace budowlane. Szczegóły w naszym reportażu.

Aktualny stan prac na ul. Ogrodowej i Sokolnickiej w Paczkowie

17.07.18

W Paczkowie jest coraz piękniej. W programie prezentujemy obecny stan prac budowlanych na ulicach: Ogrodowej i Sokolnickiej w Paczkowie.

Aktualny stan prac na ul. Mechowskiej w Gruszczynie

17.07.18

Ulica Mechowska w Gruszczynie, w gminie Swarzędz pięknieje. O aktualnym stanie prac w tym rejonie porozmawialiśmy z Burmistrzem Miasta i Gminy Swarzędz - Marianem Szkudlarkiem, I Zastępcą Burmistrza - Grzegorzem Taterką oraz Przewodniczącą Rady Miejskiej w Swarzędzu - Barbarą Czachurą.

Aktualny stan prac w ul. Szkolnej w Kobylnicy

17.07.18

Na ul. Szkolnej w Kobylnicy trwają prace budowlane. Szczegóły w naszym reportażu.

Igrzyska Sprawnych Inaczej

17.07.18

30 czerwca na Stadionie miejskim w Swarzędzu odbyły się XVII Powiatowe Igrzyska Sprawnych Inaczej.

Wystawa Psów (Nie)Rasowych

17.07.18

8 lipca na swarzędzkim wybiegu dla psów na wysokości ul. Morelowej odbyła się II Wystawa Psów Nie(rasowych).

LIII Sesja Rady Miejskiej w Swarzędzu

17.07.18

Zapraszamy na pełną relację z LIII Sesji Rady Miejskiej w Swarzędzu

Turniej Wsi

17.07.18

30 czerwca w sołectwie Jasin odbył się Turniej Wsi. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Igrzyska Sprawnych Inaczej

11.07.18

30 czerwca na Stadionie miejskim w Swarzędzu odbyły się XVII Powiatowe Igrzyska Sprawnych Inaczej.

Koncert Braci Kaczmarek

10.07.18

Bracia Kaczmarek – artyści pochodzący ze śpiewającej, utalentowanej rodziny wystąpili przed kościołem św. Mikołaja w Wierzenicy. Koncert uświetnił trwające cały rok obchody 865-lecia istnienia miejscowości. W repertuarze młodych artystów były m.in. pieśni neapolitańskie i przeboje Elvisa Presleya. Na scenie muzycznie towarzyszyli im rodzice.

Włoskie wakacje

10.07.18

Chór Melody Team oraz uczestnicy koła języka włoskiego Leonardo ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie tuż po zakończeniu roku szkolnego wybrali się na wycieczkę edukacyjno-turystyczną do słonecznej Italii, gdzie godnie reprezentowali naszą gminę.

Wielkopolska najlepsza w sportach halowych

10.07.18

3 lipca, w Urzędzie Marszałkowskim w Poznanii odbyło się podumowanie XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Wielkopolska 2018. W klasyfikacji województw najwięcej punktów zdobyło województwo wielkopolskie.

Piknik Królewski

10.07.18

Tarcze 380-lecia, Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz, Ak47 – w tych konkurencjach mogli zmierzyc się uczestnicy Rodzinnego Pikniku Strzeleckiego na strzelnicy Lizawka. Liczyła się precyzja, szybkość i celne oko Podczas imprezy wręczono także insygnia królewskie najlepszym strzelcom.

Zaczarowana Melodia

10.07.18

Swoimi występami zaczarowali zacne jury i publiczność zgromadzoną w Szkole Podstawowej nr 3 w Swarzędzu. Odbył się tam dziewiąty gminny konkurs piosenki „Zaczarowana melodia”, podczas którego muzyczne talenty prezentowały osoby niepełnosprawne.

Turniej wsi

05.07.18

30 czerwca w sołectwie Jasin odbył się Turniej wsi. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Plac zabaw w Gruszczynie dofinansowany

05.07.18

19,5 tysiąca złotych przeznaczy samorząd Województwa Wielkopolksiego na budowę placu zabaw w Gruszczynie. Umowę w tej sprawie, burmistrz Marian Szkudlarek podpisał w Urzędzie Marszałkowskim, 29 czerwca. Projekt realizowany jest w ramach programu „Wielkopolska Odnowa wsi 2013-2020”.

Gminne zaplecze dla PEKAEMKI

05.07.18

Swarzędz stawia na niskoemisyjny rozwój mobilności miejskiej. Razem z trzema innymi gminami, burmistrz Marian Szkudlarek podpisał umowę z marszałkiem Województwa Wielkopolskiego na dofinansowanie tego projektu.

Więcej informacji znajdą Państwo w ARCHIWUM VIDEO