Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony

Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
PL DE EN

Video - info


Malowanie świata słowem, duszą i sercem.

28.02.17

Już po raz piąty uczniowie gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu z okazji Walentynek i zbliżającego się Dnia Kobiet przygotowali widowisko słowno-muzyczne. Tegoroczny spektakl nosił tytuł Malowanie Świata Słowem Duszą i Sercem.

 

25 lat Straży Miejskiej w Swarzędzu - program

27.02.17

Film zrealizowany na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz z okazji 25-lecia Straży Miejskiej.

 

Spotkanie edukacyjne w Skałowie

27.02.17

16 lutego dzieci z przedszkola Swarzędzkie Pszczółki przybyły z wizytą do schroniska dla zwierząt w Skałowie. I to nie tylko po to, by zwiedzić ten nowoczesny obiekt, ale także zapoznać się z prawidłową opieką nad zwierzętami.

Kilometry pomocy

27.02.17

Ruszyła akcja Kilometry Pomocy 5 M. Celem inicjatywy jest udzielenie wsparcia potrzebującym pomocy dzieciom.

 

Tłusty Czwartek w Swarzędzu

27.02.17

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarędzu z okazji tłustego czwartku smażyli pączki oraz tzw. chrusty. We wszystkich swarzędzkich cukierniach ustawiały się tego dnia długie kolejki za kultowym ciastem.

 

Nowe boisko SCSiR

16.02.17

Przy ul. Św. Marcin w Swarzędzu powstało pierwsze w gminie pełnowymiarowe boisko ze sztuczną murawą. Obiekt posiada certyfikat jakości FIFA.

 

Warsztaty ceramiczne

16.02.17

Podczas ferii zimowych dzieci i młodzież mogli wziąć udział w warsztatach ceramiki i rzeźby. Lepienie w glinie jak się okazuje jest bardzo proste i sprawia dużo przyjemności.

Próbne egzaminy gimnazjalne

15.02.17

14 lutego uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu napisali próbny egzamin z przedmiotów humanistycznych. Dzień później, 15 lutego gimnazjaliści zmierzą się z częścią matematyczno-przyrodniczą, a 16 lutego z językiem obcym nowożytnym.

Dialog poetycki

15.02.17

13 lutego w czytelni Biblioteki Publicznej na os. Czwartaków w Swarzędzu zorganizowano dialog poetycki "Powiedz jak mnie kochasz". Wiersze miłosne zaprezentowali: dziennikarka i poetka Kalina Izabela-Zioła oraz aktor, reżyser i poeta – Dariusz Bereski. Oprawę muzyczną zapewnił poznański kompozytor i bard Tomasz Bateńczuk.

Pogrzeb Haliny Tempińskiej

14.02.17

W piątek, 10 lutego odbył się pogrzeb byłej Pani sekretarz, naczelnika Miasta i Gminy Swarzędz, regionalistki i członkini Towarzystwa Miłośników Ziemi Swarzędzkiej - Haliny Tempińskiej.

Pokaz oszczędnego palenia w piecu

14.02.17

W niedzielę, 12 lutego na terenie parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Swarzędzu odbył się pokaz spalania metodą górną i dolną. O szczegółach opowiedział nam Komendant Straży Miejskiej w Swarzędzu - Piotr Kubczak.

Marzena Kurpisz z piosenkami Anny German

14.02.17

5 marca o godz. 18:00 w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie wystąpi Marzena Kurpisz. Wokalistka zaprezentuje program „Nie żałuj", na który składają się utwory Anny German.

O wykonawcach na Dni Swarzędza

13.02.17

Tegoroczne Dni Swarzędza będą imprezą 3-dniową, podzieloną na trzy zupełnie różne tematy. O szczegółach opowiadają Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek oraz Filip Przepióra - Dyrektor Ośrodka Kultury w Swarzędzu.

Moja Komenda - aplikacja mobilna dla mieszkańców

13.02.17

Mieszkańcy Miasta i Gminy Swarzędz mogą szybko i sprawnie znaleźć swojego dzielnicowego. A to za sprawą nowej wersji aplikacji mobilnej "Moja Komenda". O szczegółach opowiedział nam aspirant Komisariatu Policji w Swarzędzu - Karol Łuszczek.

Triathlon halowy w Swarzędzu

13.02.17

Po raz pierwszy na terenie Miasta i Gminy Swarzędz odbędzie się triathlon halowy. Rozmowa o tych niecodziennych zawodach sportowych z burmistrzem Marianem Szkudlarkiem.

Koncert zespołu Cree - program

13.02.17

Pełna relacja z koncertu Sebastiana Riedla z zespołem Cree.

Koncert zespołu Cree - info

13.02.17

W sobotę, 11 lutego w Pałacyku Pod Lipami w Swarzędzu odbył się koncert Sebastiana Riedla i zespołu Cree. Podczas tego wydarzenia zespół zaprezentował wiele znanych i lubianych utworów.

Nocna Zmiana Bluesa w Swarzędzu

08.02.17

6 lutego w Pałacyku Pod Lipami w Swarzędzu odbył się koncert zespołu Nocna Zmiana Bluesa. Podczas tego wydarzenia zespół wykonał wiele znanych utworów. O szczegółach opowiedział nam sam artysta - Sławomir Wierzcholski.

 

Przygotowania Meblorza Swarzędz

08.02.17

5 lutego piłkarze Meblorza Swarzędz rozegrali pierwszy przed rozpoczęciem sezonu sparing. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem Meblorza Swarzędz.

 

Koncert karnawałowy Orkiestry Dętej

08.02.17

W niedzielę, 5 lutego w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbył się koncertk karnawałowy swarzędzkiej Orkiestry Dętej.  Orkiestra zachwyciła publiczność bogatym programem artystycznym.

 

Książka na ferie

03.02.17

Podczas ferii zimowych warto sięgnąć po książki. Wiele ciekawych pozycji można znaleźć w Bibliotece Publicznej w Swarzędzu.

 

Koncert karnawałowy operetki z Kijowa

03.02.17

30 stycznia w swarzędzkim EuroHotelu odbył się koncert karnawałowy solistów Narodowego Teatru Operetki Kijowskiej. Szczegóły w naszym materiale.

 

Swarzędzkie kościoły - święto Matki Boskiej Gromnicznej

03.02.17

2 lutego, 40 dni po Bożym Narodzeniu, obchodzone jest w kościele katolickim święto Matki Boskiej Gromnicznej. Święto upamiętnia ofiarowanie Jezusa Chrystusa w świątyni jerozolimskiej. Informację na ten temat przygotował redaktor Ryszard Tomaszewski.

 

Wakacyjne muzykowanie

02.02.17

Ferie zimowe to nie tylko czas wypoczynku, ale też okazja, by spędzić ten okres efektywnie. I tak np. w Szkole Podstawowej nr 5 w Swarzędzu, dzieci mogą szlifować swoje talenty muzyczne na warsztatach flażoletowych.

 

Emil Witt w bibliotece

02.02.17

31 stycznia w Bibliotece Publicznej na os. Czwartaków w Swarzędzu goszczono młodego podróżnika Emila Witta, który opowiedział zgromadzonej społeczności o swojej ostatniej podróży do Peru. Opowieściami z dalekich wojaży widownia była zachwycona.

 

Więcej informacji znajdą Państwo w ARCHIWUM VIDEO