Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Video - info


Kwiaty pod figurą św. Józefa

21.03.18

19 marca, punktualnie o godzinie 12:00, na skrzyżowaniu ulic Wrzesińskiej i Cieszkowskiego złożono kwiaty pod figura Patrona Miasta i Gminy Swarzędz - św. Józefa.

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej

21.03.18

19 marca odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej związana z obchodami Dnia Patrona św. Józefa oraz 380-leciem lokacji Swarzędza.

Msza św. za mieszkańców Miasta i Gminy Swarzędz

21.03.18

W niedzielę, 18 marca 2018 r., w kościele pw. św. Marcina Biskupa mszą świętą za mieszkańców Miasta i Gminy Swarzędz rozpoczęły się uroczystości Święta Patrona Miasta i Gminy Swarzędz św. Józefa. Podczas mszy, odprawionej przez biskupa Damiana Bryla, poświęcony został nowy sztandar Swarzędza.

Swarzędzanie oddali krew dla potrzebujących

07.03.18

W Swarzędzu po raz kolejny polała się krew. Oczywiście w tym pozytywnym znaczeniu. Swarzędzanie podzielili się swoją krwią z potrzebującymi.

Płyniemy do Aleppo

07.03.18

Wspólnymi siłami chcą przepłynąć blisko 2,5 tys. kilometrów, prosto do Aleppo. Symboliczne przepłynięcie tego dystansu ma również wymiar realny – pomoc mieszkańcom syryjskiego miasta. W akcję włączył się również Swarzędz.

Umowa na przebudowę ul. Ogrodowej

07.03.18

Odnowioną ul. Ogrodową pojadą mieszkańcy Paczkowa już w lipcu tego roku. W swarzędzkim ratuszu, 6 marca podpisana została umowa na przebudowę tej ulicy.

Swarzędzka Gala Sportu

06.03.18

Relacja z III Gali Plebiscytu na najpopularniejszego sportowca Miasta i Gminy Swarzędz w 2017 roku.

Święto Patrona najstarszej swarzędzkiej szkoły

06.03.18

W Szkole Podstawowej nr 1 w Swarzędzu świętowano Dzień Patrona. Podczas wydarzenia m.in. wspominano wybitnego ucznonego Stanisława Staszica, przybliżono historię placówki oraz wręczono nagrody laureatom różnych konkursów.

Zenek Martyniuk śpiewał w Swarzędzu

06.03.18

2 marca w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji wystąpił król muzyki disco-polo Zenek Martyniuk z zespołem Akcent. Zgromadzona tego dnia publiczność bawiła się przy takich przebojach, jak: ,,Przez Twe oczy zielone", ,,Przekorny los" czy ,,Życie to są chwile".

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Jasinie

05.03.18

Nowym obiektem może pochwalić się sołectwo Jasin. Powstała tam świetlica wiejska. Jej otwarcie było wydarzeniem, na które mieszkańcy czekali od lat.

Pamięć o bohaterach

05.03.18

Na swarzędzkim rynku obchodzony był Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Delegacje i poczty sztandarowe oddały cześć i złożyły kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym bohaterów.

Klub Młodych Duchem

05.03.18

Aktywny tryb życia i regularne ćwiczenie umysłu – to istotne kwestie w życiu każdego seniora. Intensywne spędzanie czasu dla osób 55 plus organizowane jest m.in. przez klub Młodych Duchem, działający od stycznia na terenie gminy Swarzędz.

Szkoła w Paczkowie z nowym sztandarem

05.03.18

Sztandar musimy szanować, to nasza pamiątka i symbol - mówiła dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Paczkowie podczas uroczystości nadania szkole nowego sztandaru. Przedstawiciele społeczności szkolnej ślubowali dbać o dobre imię szkoły i stać na straży wartości.

Klub radnych Swarzędz 2020 z większością w Radzie Miejskiej

05.03.18

Podjęto uchwałę o nadaniu wyróżnienia honorowego „Zasłużony dla Miasta i Gminy Swarzędz”.O tym i innych kwestiach dyskutowano podczas 47. sesji Rady Miejskiej. Na zakończenie obrad przewodniczący klubu Swarzędz 2020 poinformował o dołączeniu nowych członków. Klub ma obecnie 13 członków, co daje większość w Radzie Miejskiej.

Gminne Centrum Informacji

23.02.18

Blisko czterystu Swarzędzan nie ma pracy. Pomocną dłoń wyciąga do takich osób Gminne Centrum Informacji. Oferuje szkolenia, warsztaty a także organizuje spotkania z pracownikami powiatowego Urzędu Pracy.

Kreatywne ferie

23.02.18

Kolorowe, pachnące, w różnych kształtach, z ciekawymi wzorami, a do tego użyteczne. Produkcji jednego z podstawowych środków pielęgnacji uczyły się dzieci w Szkole Podstawowej nr 5 w Swarzędzu.

Rozwojowa gmina

22.02.18

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek oraz jego zastępcy: Grzegorz Taterka i Tomasz Zwoliński na konferencji w ratuszu zaprezentowali plan rozwoju gminy na kolejne 4 lata. Mówili także o sukcesach, osiągnięciach oraz planach już zrealizowanych. Burmistrz Marian Szkudlarek przedstawił również swoje zamierzenia związane z wyborami samorządowymi.

Spotkanie z bajkowym skrzatem

22.02.18

Miło spędzony czas, ale przede wszystkim pouczający morał wyniosły dzieci z przedstawienia „Skrzat Titalitury”. Spektakl wystawiony został w Ośrodku Kultury dla swarzędzkich dzieci w związku z trwającymi feriami.

Wokół kościoła w Wierzenicy

20.02.18

Kościół w Wierzenicy leży na wzgórzu Augusta Cieszkowskiego. Od maja będzie można dostać się do świątyni nowymi, wygodnymi alejami spacerowymi.

Unia i Piast przed rundą wiosenną

20.02.18

Trenerzy Unii Swarzędz i Piasta Kobylnica przed rozpoczęciem wiosennego sezonu wiosennego piłkarskiego zapewniają, że nie martwią się porażkami i są gotowi walczyć z trudnymi przeciwnikami.

Sztywny Pal Azji

20.02.18

17 lutego w Pałacyku pod Lipami w Swarzędzu odbył się koncert legendarnego zespołu Sztywny Pal Azji. Podczas wydarzenia artyści zaprezentowali swoje największe przeboje i utwory z ostatniej płyty zespołu.

Swarzędzkie Morsy w Kaliningradzie

20.02.18

Zimna woda siły doda. Po raz pierwszy miłośnicy zimnych kąpieli ze Swarzędza spotkali się w lodowatej wodzie z rosyjskimi morsami w Kaliningradzie.

Bezpieczne ferie w Zalasewie

20.02.18

Przypominali dzieciom, gdzie jest bezpieczny lód, w jakich miejscach można jeździć na sankach oraz uczyli jak prawidłowo wykonać sztuczne oddychanie. Kolejny raz swarzędzcy strażnicy miejscy i strażacy odwiedzają uczniów z gminnych szkół. Tym razem profilaktyczną akcję przeprowadzono w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie.

Parkiet należał do seniorów

20.02.18

Kochajmy się, dopóki jeszcze można, Kochajmy się, dopóki czas nam sprzyja – wspólnie odśpiewali seniorzy podczas zorganizowanego dla nich balu karnawałowego. W Pałacyku pod Lipami seniorzy ze Swarzędza wspólnie bawili się w rytmie starych, dobrych przebojów.

Mistrzowskie treningi

20.02.18

Trening pod okiem mistrza Europy w maratonie to prawdziwe wyróżnienie. Trzydzieścioro swarzędzkich dzieci w ramach projektu „I ty możesz zostać mistrzem” bierze udział w zajęciach prowadzonych przez maratończyka Przemka Walewskiego.

Walentynkowy spektakl

20.02.18

W walentynkowy wieczór mieszkańcy Swarzędza przekornie mogli zabrać swoje drugie połówki na spektakl „Żona do adopcji”. Na scenie swarzędzkiej sali koncertowej w komediowej sztuce zagrali znani i lubiani aktorzy.

Aktywne ferie.

20.02.18

Spektakle angażujące publiczność, warsztaty językowe oraz wiele rozwijających zabaw – wszystko to w ramach ferii organizowanych przez swarzędzki Ośrodek Kultury. W trakcie zimowego odpoczynku od szkoły swarzędzkie dzieci mogą również uczestniczyć w półkoloniach.

Wodny tor przeszkód

14.02.18

Na dwa dni pływalnia Wodny Raj stała się wodnym torem przeszkód. Dmuchany plac zabaw przyciągnął na pływalnię wielu zainteresowanych.

Wolontariuszka ze Swarzędza na olimpiadzie w Korei Południowej

12.02.18

Trwają Igrzyska Olimpijskie PyeongChang 2018 w Korei Południowej. Wśród wolontariuszy znalazła się Zuza Czoperska, mieszkanka Jasina.

Bezpieczne ferie w Swarzędzu

12.02.18

Policjanci, strażnicy miejscy i strażacy z Kobylnicy dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej. Kolejny raz w Swarzędzu zorganizowano profilaktyczną akcję, mającą na celu informowanie uczniów Szkół Podstawowych i przedszkolaków jak należy zachowywać się podczas ferii zimowych.

Więcej informacji znajdą Państwo w ARCHIWUM VIDEO