Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony

Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
PL DE EN

Video - info


Spotkanie Flażolecistów

18.01.17

14 stycznia w Poznańskiej Bazylice Archikatedralnej odbyło się XXI spotkanie flażolecistów Śladami Trzech Króli. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięło udział ok. 1600 młodych muzyków. Informacje na ten temat zebrał Ryszard Tomaszewski.

Międzyszkolny Koncert Noworoczny - program

18.01.17

Relacja z drugiego wspólnego Koncertu Noworocznego uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Swarzędzu oraz uczniów Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów. Gościnnie wystąpił Chór Męski Akord.

 

Kobranocka w Swarzędzu - program

16.01.17

Podczas 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji zagrał znany zespół rockowy Kobranocka.

 

Złote serduszko za rekordową cenę

16.01.17

W Swarzędzu wylicytowano złote serduszko za kwotę 26 000 złotych. Dziękujemy!

Licytacje na 25 finale WOŚP w Swarzędzu - program

16.01.17

Na terenie hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Św. Marcina w Swarzędzu trwała licytacja różnorodnych przedmiotów. Dochód z akcji został przeznaczony dla ratowania zdrowia i życia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych i godną opiekę seniorów.

 

Swarzędzkie Morsy na 25 finale WOŚP

16.01.17

Na 25 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie pojawiły się także i swarzędzkie morsy.

 

Nowe pojazdy dla stażaków i strażników miejskich - program

13.01.17

W środę, 11 stycznia, w Swarzędzkim Centrum Ratunkowym przy ul. Dworcowej, odbyło się uroczyste przekazanie trzech nowych pojazdów kupionych przez gminę Swarzędz dla strażaków-ochotników ze Swarzędza i Kobylnicy oraz dla strażników miejskich. Na zakup nowoczesnych wozów strażackich gmina Swarzędz uzyskała duże dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 

Rozbudowa szkoły w Kobylnicy

13.01.17

Mury Szkoły Podstawowej w Kobylnicy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu pną się w górę. Uroczyste otwarcie rozbudowanej placówki planowane jest 1 września 2017 roku.

Osioł Szczepan w szkole

13.01.17

10 stycznia w Szkole Podstawowej nr 4 w Swarzędzu pojawił się osioł Szczepan. Jak się okazuje to nie pierwsza wizyta takiego nietypowego gościa. O szczegółach spotkania mówi Michał Bednarek ze Stowarzyszenia na Rzecz Rehabilitacji, Ekologii i Ratowania Zwierząt Rzeźnych Benek.

 

Dyskusyjny klub książki

13.01.17

12 stycznia w filii Biblioteki Publicznej na os. Raczyńskiego w Swarzędzu odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przy kawie i ciastku można było poczytać prozę i poezję, a także podyskutować na temat literatury.

Balik u Misia Uszatka

13.01.17

10 stycznia w przedszkolu Miś Uszatek w Swarzędzu odbył się Noworoczny Balik Przebierańców.

Jeśli mróz, to Morsy

11.01.17

8 stycznia po raz pierwszy w nowym roku swarzędzkie Morsy wykąpały się w przeręblu. O szczegółach tego wydarzenia opowiedział nam prezes Stowarzyszenia Morsy Swarzędz - Włodzimierz Turkiewicz.

 

Koncert kolęd w Kobylnicy - program

11.01.17

8 stycznia, w kościele pw. Świętego Krzyża w Kobylnicy odbył się koncert kolęd, w którym wzięły udział: Swarzędzka Orkiestra Dęta, chór Akord, chór parafii Św. Józefa z Nowej Wsi, oraz schola parafii św. Krzyża w Kobylnicy.

 

Koncert kolęd zespołu Septem - program

11.01.17

Zapraszamy na relację pięknego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu SEPTEM. Występ odbył się 8 stycznia w kościele pw. św. Marcina Biskupa w Swarzędzu.

 

Święto Trzech Króli w Swarzędzu

10.01.17

6 stycznia, jak co roku, obchodziliśmy Święto Trzech Króli. Ten szczególny dzień uczczono także w kościołach na terenie miasta i gminy Swarzędz.

 

Międzynarodowy Puchar Polski w Taekwondo - Swarzędz

10.01.17

W dniach od 6 do 8 stycznia w Szkole Podstawowej w Zalasewie odbył się Międzynarodowy Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim - Swarzędz Cup 2017. W sportowej rywalizacji wzięło udział prawie 700 zawodników z 6 krajów.

 

Koncert Mietka Szcześniaka w Swarzędzu - program

10.01.17

7 stycznia w kościele pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu odbył się koncert znanego polskiego piosenkarza Mietka Szcześniaka. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem społeczności.

 

Głosujmy na książki gimnazjalistów

09.01.17

Uczniowie z Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów w Swarzędzu napisali 2 autorskie zbiory opowiadań w ramach ogólnopolskiego turnieju literackiego Misja-książka: ,,La, la trzy odsłony lalki" i ,,Opowieści z Karasiem w treści". Aby książki zostały przeczytane przez jurorów, muszą zdobyć jak najwięcej głosów.Zatem głosujmy!

 

 

Przebudowa kościoła w Swarzędzu

09.01.17

Obecnie na terenie Nowej Wsi w Swarzędzu trwa modernizacja kościoła pw. Św. Józefa Rzemieślnika. Informacje na ten temat zebrał dla Państwa Ryszard Tomaszewski.

E - strażnik uruchomiony

05.01.17

2 stycznia swarzędzka Straż Miejska uruchomiła pilotażowy test programu wspomagającego dowodzenie e-strażnik. O szczegółach tego systemu opowiedział nam Komendant Straży Miejskiej w Swarzędzu - Piotr Kubczak.

 

Sprzątaj po psie

05.01.17

Sprzątanie po swoich czworonogach to obowiązek każdego właściciela. Niestety, nie każdy właściciel psa o tej powinności pamięta. A pozostawione na trawniku czy też chodniku odchody nie dość, że wyglądają nieestetycznie, to są także szkodliwe dla ludzkiego zdrowia.

 

Badaj swoje piersi

04.01.17

3 stycznia przy ul. Dworcowej w Swarzędzu kobiety w wieku 59-69 lat mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii piersi. A badać się warto, bo każda wykryta zmiana wcześniej, daje szanse na skuteczne leczenie.

Kalendarze 2017

04.01.17

Drukarnie zakończyły produkcję kalendarzy na 2017 rok. Obecnie w księgarniach można nabyć kalendarze tematyczne. Ponadto, od wielu lat ścienne kalendarze ukazujące piękno natury Miasta i Gminy Swarzędz drukuje Urząd Miasta i Gminy Swarzędz.

Sylwester na Rynku

03.01.17

31 grudnia na swarzędzkim rynku odbyła się zabawa sylwestrowa. Dla mieszkańców przygotowano pokaz sztucznych ogni i inne atrakcje.

Wigilia w Przedszkolu nr 1 - program

28.12.16

Spotkanie wigilijne w Przedszkolu nr 1 - Żołędziowe Skrzaty w Swarzędzu.

98. rocznica Powstania Wielkopolskiego

28.12.16

27 grudnia, pod tablicą upamiętniającą swarzędzkich Powstańców Wielkopolskich odbyła się uroczystość patriotyczna. Delegacje, z przedstawicielami władz Miasta i Gminy Swarzędz, złożyły kwiaty i oddały hołd bohaterom. Wartę honorową pełnili swarzędzcy harcerze.

Więcej informacji znajdą Państwo w ARCHIWUM VIDEO