Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Video - info


I Wiosenne Spotkania Chóralne św. Józefa

19.03.19

Konferencja dla przedsiębiorców

19.03.19

Swarzędzccy przedsiębiorcy zostali zaproszeni na konferencję pt. " Synergia nauki i biznesu", na której prof. dr hab. Bogdan Marciniec przedstawił możliwości współpracy z Wielkopolskim Centrum Zaawansowanych Technologii.

Wystawa poświęcona rzemiosłu stolarskiemu

19.03.19

Od 12 marca, w ramach obchodów Święta Patrona Miasta św. Józefa, Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki zaprasza do zwiedzania ekspozycji poświęconej twórczości w drewnie.

Święto Patrona Swarzędza

19.03.19

Święty Józef jest patronem Swarzędza. W minioną niedzielę złożono kwiaty pod swarzędzką figurą św. Józefa i odprawiono uroczystą mszę św. w intencji mieszkańców.

Podpisanie umowy na budowę węzła przesiadkowego

19.03.19

W swarzędzkim ratuszu burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek podpisał z wykonawcą umowę w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na budowę Węzła Przesiadkowego w miejscowości Paczkowo oraz fragmentu ul. Średzkiej w systemie zaprojektuj i wybuduj. Budowa ma być zakończona w drugiej połowie 2020 roku.

Wybory sołeckie w Gortatowie

15.03.19

13 marca odbyły się 18. wybory sołeckie w gminie Swarzędz. Nowego Sołtysa i członków Rady Sołeckiej wybierali mieszkańcy wsi Gortatowo.

Zielona Gęś na herbatce u Starszych Panów

15.03.19

Miłośnicy spotkań ze sztuką w Pałacyku pod Lipami w Swarzędzu doczekali się kolejnych wspólnych środowych wieczorów. Tym razem słuchacze przenieśli się do lat 60.

Wybory sołtysa Paczkowa

15.03.19

Trwają wybory Sołtysów i Rad Sołeckich na nową 5-letnią kadencję. Sołtys na zagrodzie równy Wojewodzie - mówiono na uroczystości Powiatowego Dnia Sołtysa. A we wsi Paczkowo w gminie Swarzędz na wybory Sołtysa i członków Rady Sołeckiej przybyła rekordowa, niespotykana liczba mieszkańców.

Za rok o tej samej porze

15.03.19

Spektakl w roli głównej z Olgą Bończyk i Piotrem Gąsowskim przyciągnął do Swarzędzkiej Sali Koncertowej wielu odbiorców. Spotkanie ze sztuką zorganizowane zostało z okazji Dnia Kobiet.

Maraton Agua Hard Body

15.03.19

Dwie godziny intensywnego relaksu w wodzie. Tak było podczas dnia kobiet w swarzędzkim Wodnym Raju. Była to już druga edycja aerobikowego maratonu.

Dzień Kobiet u seniorów

15.03.19

Swarzędzkie Koło Emerytów Rencistów i Inwalidów zorganizowało spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

Wybory sołtysqa wsi Sokolniki Gwiazdowskie

15.03.19

Mieszkańcy wsi Sokolniki Gwiazdowskie wybierali nowego sołtysa na 5-letnią kadencję. Podczas zebrania wiejskiego wybierano również członków Rady Sołeckiej.

Nowy sołtys Janikowa Górnego

15.03.19

Trwają wybory Sołtysów i członków Rad Sołeckich na nową pięcioletnią kadencję. Spośród 20 wsi sołeckich gminy Swarzędz w 15 odbyły się już wybory, w czasie których wybrano trzech nowych sołtysów. Nowego sołtysa wybrali mieszkańcy wsi Janikowo Górne.

Swarzędz upamiętnił Żołnierzy Wyklętych

15.03.19

1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji na swarzędzkim rynku odbyły się uroczystości ku czci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Karnawałowy Bal Seniora

15.03.19

Dni na karnawałowe szaleństwa już coraz mniej. W związku z tym swarzędzccy seniorzy postanowili nie marnować chwili i wzięli udział w Karnawałowym Balu w Pałacyku pod Lipami.

Swarzędzka Gala Sportu

15.03.19

Relacja z IV Swarzędzkiej Gali Sportu.

185 lat SP 1 w Swarzędzu

15.03.19

Relacja z uroczystości 185-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Swarzędzu.

Wybory sołtysów - nowy sołtys Jasina

28.02.19

Kolejne wybory na sołtysa odbyły się tym razem w Jasiniu, gdzie dotychczas rządziła najdłużej panująca sołtys Maria Drozda. Mieszkańcy wsi podczas zebrania w nowej świetlicy wiejskiej wybrali nowego sołtysa oraz członków Rady Sołeckiej.

Piast Cup rocznika 2009

28.02.19

Młodzi piłkarze z terenu całej Wielkopolski walczyli o puchar turnieju Piast Cup 2019. Tym razem na boisku w Kobylnicy zmierzyły się drużyny z rocznika 2009.

Kl;asa pod patronatem Szkoły Baletowej

26.02.19

Artystyczne umiejętności będą mogły rozwijać dzieci w Szkole Podstawowej nr 3 w Swarzędzu. Od nowego roku szkolnego rusza projekt współorganizowany przez Szkołę Baletową Anny Niedźwiedź.

Zwycięstwo, którego nie zapomnimy

26.02.19

Środowisko szkolne z SP nr 4 w Swarzędzu upamiętniło powstańców wielkopolskich. W ramach projektu edukacyjnego przygotowano wyjątkowy wieczór ku czci powstańczych bohaterów.

Mój zawód moja przyszłość

26.02.19

Zakończyła się pierwsza edycja projektu „Mój zawód moja przyszłość”. Jednym z etapów były wizyty studyjne w zakładach pracy, w tym przypadku fabryce VW.

Śladami Powstania Wielkopolskiego

26.02.19

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu odbył się spektakl pn. "Śladami Powstania Wielkopolskiego".

Anita Lipnicka z bliska

26.02.19

Na święto zakochanych Ośrodek Kultury przygotował wyjątkową niespodziankę dla mieszkańców Swarzędza. Był to koncert jednej z najpopularniejszych polskich artystek – lirycznej Anity Lipnickiej.

O udziale swarzędzan w Powstaniu Wielkopolskim

05.02.19

O udziale swarzędzan w Powstaniu Wielkopolskim rozmawiano na kolejnym spotkaniu Towarzystwa Miłośników Ziemi Swarzędzkiej, które odbyło się 31 stycznia br.

Nowy soltys wsi Karłowice

05.02.19

Zakończyła się 4-letnia kadencja sołtysów dwudziestu wsi gminy Swarzędz. Sołtysów i członków Rad Sołeckich wybierają mieszkańcy w czasie otwartych zebrań wiejskich. Pierwsze takie zebranie odbyło się we wsi Karłowice. Nowym sołtysem została Kamila Górecka.

Meksykański bal karnawałowy

29.01.19

Niezwykły zlot bajkowych postaci miał miejsce w piątek w Swarzędzu. Meksykański Bal Karnawałowy w Ośrodku Kultury zgromadził chyba wszystkie możliwe bajkowe osobowości. A do tego tańcząc i bawiąc się podróżowały one do dalekiego Meksyku.

Karnawałowy Koncert Orkiestry Dętej

29.01.19

Relacja z Koncertu Karnawałowego Swarzędzkiej Orkiestry Dętej.

Światełko pamięci

24.01.19

Swarzędzanie oddali hołd zamordowanemu prezydentowi Gdańska. W tej trudnej dla całej Polski sytuacji mieszkańcy Swarzędza wspólnie, w ciszy i zadumie upamiętnili Pawła Adamowicza. Na swarzędzkim Rynku pod narodową flagą złożyli znicze.

Spotkanie Noworoczne w Swarzędzu

24.01.19

To był dobry rok dla Miasta i Gminy Swarzędz. Jego zwieńczeniem było Spotkanie Noworoczne, podczas którego podsumowano najważniejsze inwestycje i inne osiągnięcia.

Więcej informacji znajdą Państwo w ARCHIWUM VIDEO