Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony

Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
PL DE EN

Video - info


26 finał WOŚP w Swarzędzu

16.01.18

26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W Swarzędzu kolejny rekord finansowy, wielka mobilizacja wolontariuszy, loterie, licytacje i świetna zabawa. W tym roku Orkiestra grała dla wszystkich noworodków potrzebujących pomocy.

Nowoczesne autobusy hybrydowe w Swarzędzu

16.01.18

Nowoczesne autobusy hybrydowe w Swarzędzu Cztery nowoczesne, ekologiczne autobusy hybrydowe zakupił Swarzędz dla komunikacji miejskiej. Autobusy napędzane są silnikiem elektrycznym, do którego prąd wytwarza spalinowy generator. Autobusy nie kopcą przy ruszaniu, jadą płynnie (nie mają skrzyni biegów) i są oszczędne – zużywają o ok. 20% mniej paliwa od tradycyjnych autobusów. Od początku stycznia obsługują m.in. nowe węzły przesiadkowe powstałe przy stacjach kolejowych w Kobylnicy i Swarzędzu.

Link do materiału

Swarzędzki punkt podawczy Urzędu Skarbowego

11.01.18

Od poniedziałku, 15 stycznia w budynku przy ul. Poznańskiej 25 zacznie działać swarzędzki Punkt Podawczy Urzędu Skarbowego. Petenci zostaną obsłużeni w pokoju 210, w godzinach pracy urzędu.

Koncert chóru "Spontaneo"

10.01.18

W okresie noworocznym, tradycyjnie w gminie Swarzędz, organizowane są Koncerty Bożonarodzeniowe. Tym razem mieszkańcy mogli posłuchać najpiękniejszych kolęd i pastorałek w kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia na os. Kościuszkowców. W świąteczny klimat wprowadził ich chór Spontaneo.

Unia 100

10.01.18

W 2021 roku, klub sportowy Unia Swarzędz będzie obchodzić 100-lecie swojego istnienia. By jak najlepiej przygotować się do tego wydarzenia, utworzono Koło Przyjaciół Klubu Sportowego Unia i Sympatyków Sportu Swarzędzkiego – Unia 100. Kolejne spotkanie koła odbyło się 8 stycznia w swarzędzkim Eurohotelu.

Nowe, małe autobusy w Swarzędzu

10.01.18

Udogodnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej. Od 15 stycznia na drogach gminy Swarzędz pojawią się nowe, małe, nowoczesne autobusy ISUZU. Będą one kursować na liniach wewnątrznych.

Kalendarz z uczniowskimi pracami

09.01.18

Wyjątkowy, jubileuszowy kalendarz ścienny wydało miasto i gmina Swarzędz. Kalendarz wzbogacony jest o rysunki przedstawiające swarzędzkie obiekty kultury, nauki i przyrody. Autorami prac są uczniowie gminnych szkół.

Koncert Chóru Septem

09.01.18

Poczuć atmosferę bożonarodzeniową mogli Ci, którzy w minioną sobotę udali się do kościoła pw. św. Józefa Rzemieślnika w Swarzędzu. Tego dnia, w murach świątyni rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. Koncert zaprezentował zespół Septem.

4 nowe, hybrydowe, swarzędzkie autobusy

09.01.18

Cztery nowoczesne, hybrydowe autobusy miejskie zaprezentowano 8 stycznia na swarzędzkim rynku. Pojazdy zostały zakupione w ramach projektu Rozwój Niskoemisyjnej Mobilności Miejskiej na Terenie Gminy Swarzędz.

Inwestycje drogowe w Janikowie

09.01.18

5 stycznia burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek podpisał kolejną umowę na budowę dróg. Tym razem inwestycja dotyczy długo oczekiwanej przez mieszkańców Janikowa ul. Asfaltowej, ul. Swarzędzkiej i ul. Ogrodniczej.

Obchody 99. Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Swarzędzu

28.12.17

27 grudnia na swarzędzkim rynku odbyły obchody 99. rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Powitanie Paderewskiego w Swarzędzu

28.12.17

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia, w Swarzędzu koncertowo powitano zabytkowy pociąg z Ignacym Paderewskim, jego małżonką i grupą rekonstrukcyjną. W programie wydarzenia znalazło się wiele rozmaitych atrakcji, m.in. wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, przejazd zabytkowym pociągiem na trasie Poznań-Swarzędz-Poznań, widowiskowe przełączanie parowozu.

Bal z Mikołajami

13.12.17

2 grudnia odbył się tradycyjny "Bal z Mikołajami" dla podopiecznych Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka.

Szlachetna Paczka w Kostrzynie, Swarzędzu i Pobiedziskach

13.12.17

W okresie przedświątecznym, wiele ludzi kupuje upominki, chcąc obdarować swoich bliskich. Są jednak takie rodziny, których nie stać na zakup podstawowych produktów. Do takich osób trafia Szlachetna Paczka – charytatywna inicjatywa, rozwijana od kilku lat przez księdza Jacka Wiosnę-Stryczka.

Swarzędzka Gala Karate

13.12.17

W Swarzędzu coraz większą popularnością cieszą się wschodnie sztuki walki. W miniony weekend w gminie królowało karate. Podczas dwudniowych zawodów w tzw. walce z cieniem i przeciwnikiem zmagali się zarówno młodsi, jak i starsi następcy znanego aktora i mistrza sztuk walki Bruce'a Lee.

Akrobatyczne Mistrzynie Świata ze Swarzędza

12.12.17

Wielkim sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Świata w Akrobatyce Powietrznej, które odbyły się 9 i 10 grudnia w Lublinie. Wśród 14 medalistów, wyłonionych wśród 160 zawodników znalazły się: Małgorzata Majchrzak, Barbara Knade i Sandra Woźniak ze Swarzędza.

Świąteczna zbiórka dla schroniska w Skałowie

12.12.17

Trwa świąteczna zbiórka karmy dla psów i kotów ze Schroniska dla Zwierząt w Skałowie. Do pomocy bezdomnym czworonogom zachęcają pracownicy schroniska, Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz oraz strażnicy miejscy.

Mikołajkowe bajanie w Zalasewie

12.12.17

8 grudnia w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie czytano młodszym dzieciom baśnie Hansa Christiana Andersena.

Swarzędzkie Mikołajki 2017

12.12.17

9 grudnia w Swarzędzu odbyły się Mikołajki - świąteczna impreza dla dzieci z mnóstwem atrakcji.

Mikołajkowy turniej karate w Swarzędzu

06.12.17

Medale i puchary dla młodych, zdolnych karateków rozdane. 2 grudnia w Szkole Podstawowej nr 5 w Swarzędzu odbył się Mikołajkowy Turniej Karate Młodych Talentów o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Swarzędzu Piątka Cup.

Charytatywny maraton zumby

06.12.17

Pomagać dzieciom można na różne sposoby. 2 grudnia w Szkole Podstawowej nr 5 w Swarzędzu zorganizowano I Charytatywny Maraton Zumby. Celem akcji było zebranie słodyczy dla wychowanków z pobliskich Rodzinnych Domów Dziecka.

Szkolenie piłkarskich trenerów w Zalasewie

06.12.17

3 grudnia w Zalasewie na kursokonferencji trenerów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, w przerwach dyskutowano i spierano się na temat szans Polski w najbliższch Mistrzostwach Świata w Rosji.

Bal z Mikołajami u Polskich Noblistów w Swarzędzu

06.12.17

Tradycją istniejącego od ponad 25 lat Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu są mikołjakowe bale, w których biorą udział nie tylko podopieczni stowarzyszenia, ale i wolontariusze, artyści, przedstawiciele władz samorządowych - przyjaciele stowarzyszenia.

Urząd Skarbowy Dolna Wilda 80

01.12.17

Od 27 listopada Urząd Skarbowy z ulicy Dworcowej w Swarzędzu przeniósł się do Zespołu Jednostek Skarbowych w Poznaniu, przy ul. Dolna Wilda 80.

Andrzejkowe czary mary

01.12.17

Wróżenie z wosku - to tylko jedna z zabaw andrzejkowych, jakie zoorganizowano dla dzieci w przedszkolach.

Nagrody w konkursie rozdane

01.12.17

29 listopada w Ośrodku Kultury w Swarzędzu odbył się finał konkursu o bezpieczeństwie.

Piruety na swarzędzkim lodowisku

01.12.17

Wraz ze zmianą pogody ruszyło lodowisko w Swarzędzu.

 

XLIV Sesja Rady miejskiej w Swarzędzu

01.12.17

28 listopada w Ośrodku Kultury w Swarzędzu odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej w Swarzędzu. Podczas obrad, radni podjęli uchwałę ogłaszającą rok 2018 - rokiem obchodów jubileuszu 380-lecia nadania praw miejskich miastu Swarzędz.

Senior nie musi być sam

01.12.17

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Pośród nas żyje wielu seniorów. Warto o nich pomyśleć podczas przygotowań do świąt.

Eko - przesiadki w gminie Swarzędz

01.12.17

Gmina Swarzędz realizuje projekt “Rozwój niskoemisyjnej mobilności miejskiej”, w ramach którego powstaną Zintegrowane Węzły Przesiadkowe przy dworcach PKP w Swarzędzu i Kobylnicy. Zakupione zostaną także 4 niskoemisyjne autobusy miejskie, spełniające normę czystości spalin EURO 6.

Więcej informacji znajdą Państwo w ARCHIWUM VIDEO