Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony

Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
PL DE EN

Video - info


110-lecie OSP Swarzędz - program

26.05.17

20 maja 2017 r. odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka powiązane ze 110-leciem powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu. Uroczystość została poprzedzona mszą świętą w kościele p.w. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, na ul. Poznańskiej w Swarzędzu. Po mszy świętej, strażacy przemaszerowali, przy dźwiękach Swarzędzkiej Orkiestry Dętej, pod remizę przy ul. Dworcowej.

Drzwi otwarte dziennego domu "Senior Wigor"

26.05.17

Mogą poznawać nowych przyjaciół, rozwijać zainteresowania i zdobywać nowe umiejętności. Takie korzyści mogą zyskać uczestnicy Dziennego Domu Senior Wigor w Swarzędzu. Drzwi otwarte placówki odbyły się 18 maja. Z oferty mogą skorzystać kobiety i mężczyźni po 60-tce.

Roztańczony Swarzędz

26.05.17

Przygotowania na Dni Swarzędza czas zacząć. My już wprawiamy nasze ciała w ruch podczas projektu ROZTAŃCZONY SWARZĘDZ. Na sam początek do tańca włączyło się Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie. Serdecznie dziękujemy dyrekcji i nauczycielom za ciepłe przyjęcie.

Szczegóły na stronie FB ROZTAŃCZONY SWARZĘDZ

III Swarzędzki Smyczomarsz

26.05.17

21 maja już po raz trzeci właściciele psów, opiekunowie i przyjaciele zwierząt oraz czworonożni przyjaciele z gminy Swarzędz oraz innych miejscowości wspólnie przeszli ścieżką wzdłuż Jeziora Swarzędzkiego w Swarzędzkim Smyczomarszu. Uczestnicy mogli również sprawdzić swoją wiedzę w konkursie kynologicznym.

 

Bal u Misia Uszatka - program

26.05.17

20 maja odbył się "Bal u Misia Uszatka", z okazji jubileuszu 35-lecia Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Swarzędzu.

35 lat Przedszkola Miś Uszatek w Swarzędzu

26.05.17

35-lecie swojego istnienia świętowało przedszkole Miś Uszatek w Swarzędzu. Uroczystość odbyła się 20 maja w Gimnazjum nr 3 w Swarzędzu.

 

Absolutorium dla burmistrza Swarzędza - Mariana Szkudlarka

25.05.17

Podczas XXXVII Sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 23 maja br. Burmistrzowi Miasta i Gminy Swarzędz Marianowi Szkudlarkowi udzielono absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy za 2016 rok. Za przyjęciem uchwały absolutoryjnej głosowało 19 radnych, 2 wstrzymało się od głosu.

 

Kim są dorośli - program

25.05.17

Premiera przedstawienia przygotowanego przez aktorów, tancerzy i muzyków Teatru Dziecięcego Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kobylnicy pt. "Kim są dorośli?".

110-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu

25.05.17

110-lecie OSP Swarzędz oraz Dzień Strażaka świętowano w ubiegłą sobotę w Swarzędzu. Podczas uroczystości przekazano liczne podziękowania, złożono gratulacje, a także nagrodzono wyróżniających się strażaków.

Komunie święte w Swarzędzu

25.05.17

W swarzędzkich kościołach odbywają się uroczystości pierwszokomunijne. To szczególne wydarzenie zarówno dla dzieci przyjmujących po raz pierwszy sakrament Eucharystii, jak i ich rodzin. Informacje na ten temat zebrał Ryszard Tomaszewski z Telewizji STK.

 

XII Gminne Igrzyska Sportowe Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej - program

25.05.17

19 maja w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się XXII Gminne Igrzyska Sportowe Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. W imprezie wzięło udział 130 uczestników z różnymi rodzajami niepełnosprawności wraz z rodzicami i opiekunami oraz 150 wolontariuszy. Patronat nad igrzyskami objął Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek.

Rozbudowa szkoły w Kobylnicy

22.05.17

Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej w Kobylnicy. Dla dynamicznie rozwijającego się sołectwa, dotychczasowa placówka okazała się za mała. Władze gminy Swarzędz podjęły więc decyzję o rozbudowie szkoły. Uroczyste otwarcie placówki planowane jest na 1 września 2017 roku.

 

Modernizacja drogi powiatowej w Gruszczynie

22.05.17

Droga Powiatowa nr 2407 na odcinku od Kobylnicy do Swarzędza należy do najruchliwszych dróg powiatowych. Władze powiatu poznańskiego podjęły decyzję o modernizacji tej drogi. Obecnie realizowany jest najważniejszy etap tej inwestycji.

 

Tomasz Tomaszewski z Kobylnicy strażakiem roku!

19.05.17

Tytuł Strażaka Roku Powiatu Poznańskiego przyznano Naczelnikowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylnicy-Tomaszowi Tomaszewskiemu. Statuetkę wręczono strażakowi 12 maja podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka.

Rewitalizacja środmieścia i trzech swarzędzkich wsi

19.05.17

Wieś Karłowice, Wierzonka, Wierzenica, a także stare Centrum Swarzędza zostały uznane za obszary zakwalifikowane do rewitalizacji. Otwarte spotkanie konsultacyjne w tej sprawie zorganizowano 17 maja na terenie Ośrodka Kultury w Swarzędzu. Podczas spotkania przedstawiono główne założenia gminnego programu rewitalizacji.

VI bieg 10 km Szpot Swarzędz - program

19.05.17

Relacja z VI biegu 10 km Szpot Swarzędz, który odbył się 14 maja na ulicach Swarzędza.

Sprintem do maratonu - program

19.05.17

Relacja z igrzysk biegowych swarzędzkich przedszkolaków, które odbyły się 11 maja na zmodernizowanym stadionie miejskim.

Dyskusja o rewitalizacji Swarzędza

18.05.17

W gminie Swarzędz trwa dyskusja ws. wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Miasta i Gminy Swarzędz.

 

I Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów - program

17.05.17

Relacja z I Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów, które odbyły się 13 maja na stadionie miejskim w Swarzędzu.

Hybrydowe autobusy dla Swarzędza

16.05.17

15 maja w swarzędzkim ratuszu podpisano umowę na dostawę czterech nowoczesnych autobusów hybrydowych.

 

Igrzyska na nowym Stadionie Miejskim w Swarzędzu

16.05.17

13 maja w Swarzędzu odbyło się uroczyste otwarcie Stadionu Miejskiego. Z tej okazji zorganizowano Igrzyska Dzieci i Młodzieży dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

 

10 km Szpot Swarzędz

16.05.17

14 maja był w gminie Swarzędz prawdziwym świętem biegaczy! Ponad dwa tysiące ludzi wzięło udział w VI Biegu 10 km Szpot Swarzędz.

Mini Maraton swarzędzkich przedszkolaków

12.05.17

11 maja dzieci z przedszkoli miasta i gminy Swarzędz uczestniczyły w Mini Maratonie. Imprezę oficjalnie otworzył burmistrz  Marian Szkudlarek.

 

Święto bibliotekarzy

11.05.17

9 maja w Bibliotece Publicznej na os. Czwartaków w Swarzędzu świętowano Dzień Bibliotekarza. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych. Z okazji Święta Bibliotekarzy specjalnie napisano również adaptację wiersza Juliana Tuwima.

Biblioteka. Oczywiście!

10.05.17

Przedstawiamy film "Biblioteka. Oczywiście!" zrealizowany przez telewizję STK o działalności Biblioteki Publicznej w Swarzędzu.

Dęby Pamięci - program

10.05.17

W piątek, 28 kwietnia 2017 r. na placu za szkołą Podstawową nr 4 na os. Kościuszkowców w Swarzędzu odbyła się uroczystość sadzenia Dębów Pamięci, które upamiętniają swarzędzan zamordowanych przez sowieckie NKWD w Katyniu wiosną 1940 r. Do dnia dzisiejszego posadzono już na terenie całej Polski 4656 takich dębów. W Swarzędzu dołączyło do nich jeszcze sześć, a poświęcone są: Edmundowi Bartlitzowi, Tadeuszowi Dobrogowskiemu, Franciszkowi Grzechowiakowi, Kazimierzowi Kędziorze, Tadeuszowi Majchrzakowi i Feliksowi Melosikowi.

Więcej informacji znajdą Państwo w ARCHIWUM VIDEO