Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony

Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
PL DE EN

Video - info


Bezpieczny-widoczny uczeń

22.09.17

Bezpieczny, bo widoczny – pod takim hasłem swarzędzcy strażnicy miejscy prowadzą wśród dzieci akcję edukacyjną. Tym razem strażnicy wraz z burmistrzem Marianem Szkudlarkiem odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie. I przekonywali, że bezpieczeństwo to ważna rzecz.

 

Parafialny festyn w Kruszewni

22.09.17

Było chłodno, ale za to słonecznie i przyjemnie. Wszystko to za sprawą rodzinnego parafialnego festynu w Kruszewni. Impreza była doskonałą okazją do lepszego poznania się i dobrej zabawy. Atrakcji tego dnia nie zabrakło.

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

22.09.17

Przedszkolacy też mają swoje święto. W przedszkolach naszej gminy organizowane są  z tej okazji wspaniałe zabawy i konkursy. Aby sprawdzić, jak bawią się maluchy, postanowiliśmy udać się z naszą kamerą do przedszkola Swarzędzkie Pszczółki.

 

Bajkolandia w Zalasewie

22.09.17

W Zalasewie przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika odbył się festyn rodzinny pn. BAJKOLANDIA, zorganizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Zalasewa we współpracy z Radą Solecką Zalasewa.

 

Eko Babie Lato, część II - relacja

21.09.17

W ramach festynu Eko Babie Lato odbył się pokaz tańca swarzędzkiej formacji BORN TO DANCE. Tegoroczne spotkanie z ekologią zakończyły koncerty: zespołu happysad oraz DJ Insane czyli Jarosława Starbały.

 

20 km kanalizacji dla 1782 osób

21.09.17

Związek Międzygminny Puszcza Zielonka przystąpił do realizacji projektu kolejnego etapu - Kanalizacja obszaru Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonka i okolic - etap IV. 18 września w swarzędzkim ratuszu podpisano umowę na realizację jednego z dwóch kontraktów, które będą wykonywane na terenie gminy Swarzędz.

 

Świadkowie historii w Zalasewie

21.09.17

15 września w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie goszczono niezwykłego człowieka - Pana Mariana Osadę - majora w stanie spoczynku. Podczas spotkania gość podzielił się z młodzieżą wspomnieniami ze swojego życia z okresu II wojny światowej. Wszystko to z okazji rozpoczęcia projektu edukacyjnego Świadkowie Historii.

 

Centrum Kształcenia Praktycznego w Swarzędzu

20.09.17

18 września w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego Centrum Kształcenia Praktycznego. W wydarzeniu wzięło udział wielu gości, m.in. europosłowie, senatorowie i posłowie RP.

 

Eko Babie Lato cz. 1 - relacja

20.09.17

Ekologiczne konkursy dla szkół: Ekociuszek i Ekodom mają swoich wiernych fanów i rosnącą liczbę uczestników. W hali namiotowej przy Scenie nad Jeziorem stanęło całe miasteczko ekologicznych domków z papieru, drewna, mchu, folii bąbelkowej i innych zaskakujących materiałów. Małe i duże, wszystkie absolutnie niezwykłe, starannie wykonane, a wszystko w ramach Eko Babiego Lata. Równie pięknie prezentowały się ekologiczne „ciuchy”. Imponowała pomysłowość, odwaga i wyobraźnia młodych kreatorów mody. Przed komisją konkursową, której przewodniczył burmistrz Marian Szkudlarek stanęło trudne zadanie wyboru najlepszych. Szczęśliwie nagród przygotowano bardzo wiele, także dzięki dodatkowemu dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zwycięzcy uczniowie pojadą na atrakcyjne wycieczki o charakterze ekologicznym, inni otrzymają upominki. Duże emocje wywołał także konkurs Komisji Gospodarki oraz Środowiska i Rozwoju Wsi – „Gdzie to wrzucić”. Okazało się, że prawidłowa segregacja śmieci wymaga niemałej wiedzy!

 

Eko Babie Lato w Swarzędzu

19.09.17

Było ekologicznie, twórczo i wesoło. Tak w skrócie można podsumować tegoroczny festyn Eko Babie Lato, który odbył się w minioną sobotę w Swarzędzu. Impreza była okazją nie tylko do edukacji społeczeństwa na temat proekologicznego stylu życia, ale też do posłuchania dobrej muzyki. Tym razem gwiazdą festynu był zespół happysad. Podczas koncertu artyści zaprezentowali takie utwory, jak: Bez znieczulenia, Zanim pójdę czy Łydka.

 

380 drzew na 380-lecie Swarzędza

19.09.17

Pierwsze 10 drzew posadzono przy ul. Kosynierów w gminie Swarzędz. Wszystko to w związku ze zbliżającym się, coraz większymi krokami, jubileuszem 380-lecia Swarzędza. Obchody odbędą się już w przyszłym roku.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego w Volkswagenie

19.09.17

To był niezwykle ważny dzień dla uczniów szkół technicznych ze Swarzędza i Wrześni. 16 września w Centrum Treningowo-Szkoleniowym swarzędzkiej fabryki Volkswagen Poznań w Swarzędzu odbyła się inauguracja roku szkolnego 2017/2018. W uroczystości wzięli udział licznie przedstawiciele władz Powiatu Poznańskiego, senatorzy RP, dyrektorzy i instruktorzy fabryki, a także uczniowie i nauczyciele.

 

Sportowy Przegląd Tygodnia

19.09.17

Przegląd sportowych zmagań minionego tygodnia.

W programie między innymi relacja z V-go Biegu AGROBEX Zalasewska Piątka, a także sprawdzimy, jak radziły sobie swarzędzkie drużyny piłkarskie.

Małżonkowie z medalem od prezydenta

18.09.17

W swarzędzkim Eurohotelu uczczono jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego par z miasta i gminy Swarzędz. Medale przyznane przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wręczył jubilatom burmistrz Marian Szkudlarek.

 

XIX Festiwal Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego

18.09.17

Relacja z XIX Festiwalu Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego.

 

VIII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

18.09.17

Relacja z VIII Powiatowych Zawodów Sportowo - Pożarniczych.

 

Debata o Aeroklubie Poznańskim

15.09.17

13 września zorganizowano w Ośrodku Kultury w Swarzędzu spotkanie z udziałem władz samorządowych i przedstawicieli Aeroklubu Poznańskiego dotyczące lotów nad lotniskiem w Kobylnicy i okolicach oraz przyszłością terenu lotniska.

Młodzi rzeźbiarze ze Swarzędza

15.09.17

Najmłodsi mieszkańcy gminy Swarzędz mogą odkrywać swoje zdolności i rozwijać ukryte pasje artystyczne w Pracowni Ceramiki i Rzeźby Ewy Wanat.

Familijna rehabilitacja dzieci

15.09.17

Międzynarodowa konferencja poświęcona dzieciom niepełnosprawnym pt. "Edukacja włączająca - szanse i zagrożenia" odbędzie się w dniach 18 i 19 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie. Organizatorem jest Fundacja Instytut Rehabilitacji Dziecka im. prof. Ireny Obuchowskiej. Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek.

Spotkanie Klubu "Unia 100"

15.09.17

Trwają przygotowania do uczczenia jubileuszu 100-lecia Unii Swarzędz. 4 września w swarzędzkim Eurohotelu odbyło się kolejne spotkanie Koła Przyjaciół Klubu Sportowego Unia i Sympatyków Sportu Swarzędzkiego – Unia 100.

Festyn rodzinny w dawniejszym gimnazjum

15.09.17

W sobotę, 9.09 w Zalasewie odbył się Festyn Rodzinny pełen niespodzianek dla dzieci i dorosłych.

"Światłocienie" Haliny Błachnio

15.09.17

7 września w Bibliotece Publicznej na os. Czwartków odbył się wieczór poetycko-muzyczny. Podczas spotkania odbyła się promocja tomiku poezji "Światłocienie" Haliny Dziszyńskiej-Błachnio swarzędzkiej poetki, podróżniczki, wykładowcy nauk humanistycznych.

Interwencyjny wywóz gabarytów

13.09.17

W wyniku interwencji Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Mariana Szkudlarka w Związku Międzygminnym GOAP, w dniach 13 i 14 września (środa i czwartek) z terenu swarzędzkich osiedli wywiezione zostaną wszystkie odpady wielkogabarytowe znajdujące się przy spółdzielczych altanach śmietnikowych. Jednocześnie zachowany zostaje planowy termin wywozu gabarytów, przewidziany na osiedlach w Swarzędzu w dniu 25 września br.

Gminne inwestycje drogowe w Swarzędzu

12.09.17

Zapraszamy na wywiad z Burmistrzem Miasta i Gminy Swarzędz Marianem Szkudlarkiem, Wiceburmistrzem Grzegorzem Taterką oraz kierownikiem Wydziału Inwestycji - Bartłomiejem Majchrzakiem na temat gminnych inwestycji drogowych w gminie Swarzędz.

Więcej informacji znajdą Państwo w ARCHIWUM VIDEO