Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony

Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
PL DE EN

Video - info


Sobotnie śluby w swarzędzkim Ratuszu

22.11.17

Zawarcie związku małżeńskiego to jeden z najpiękniejszych i najważniejszych momentów w życiu każdej pary. Mogły się przekonać o tym te pary, które w minioną sobotę wzięły ślub cywilny w swarzędzkim ratuszu.

Poznańska Kolej Metropolitalna

22.11.17

Podniesienie jakości i komfortu podróżowania mieszkańców Metropolii Poznań, zmniejszenie natężenia indywidualnego ruchu samochodowego w obrębie miasta Poznania, preferowanie ekologicznego transportu kolejowego – to główne cele projektu Poznańska Kolej Metropolitalna. Jej uruchomienie ma następować etapami, począwszy od drugiego kwartału 2018 roku. W pierwszej kolejności, Poznańska Kolej Metropolitalna uruchomiona zostanie na 4 liniach. Szczegóły w naszym materiale.

380 drzew na 380-lecie Swarzędza

21.11.17

W Swarzędzu posadzono kolejne drzewa, tym razem przy ul. Staniewskiego.To kolejny etap jubileuszowej akcji "380 drzew na 380-lecie Swarzędza."

Gala Operetkowa w Zalasewie

21.11.17

14 listopada seniorzy obchodzili swoje święto. Z tej okazji w swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie zorganizowano piękny koncert operetkowy. Szczegóły w naszym materiale.

Projekt Budżetu Gminy Swarzędz na 2018 r.

17.11.17

15 listopada w Ośrodku Kultrury w Swarzędzu odbyło się spotkanie, poświęcone prezentacji projektu Budżetu Gminy Swarzędz na 2018 rok oraz Wielkoletniej Prognozy Finansowej na lata 2017-2036.

Przeprowadzka Urzędu Skarbowego

17.11.17

Urząd Skarbowy ze Swarzędza zostanie przeniesiony do Poznania. Szczegóły na ten temat przekazała nam Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Młodzi artyści w Kobylnicy

17.11.17

Posłuchać piosenek w wykonaniu młodych, zdolnych artystów mogli wszyscy, którzy w minioną niedzielę udali się do Hotelu Restauracji Ossowski w Kobylnicy. Odbył się tam wyjątkowy koncert.

Nagrody dla zasłużonych krwiodawców

16.11.17

Medale dla najbardziej zasłużonych krwiodawców z Powiatu Poznańskiego rozdane. 14 listopada podczas uroczystości w Starostwie Powiatowym w Poznaniu wręczono medale w kształcie krwinki wyróżniającym się krwiodawcom oraz podziękowania i drobne upominki prezesom Klubów Honorowych Dawców Krwi z Powiatu Poznańskiego. Uroczystość poprzedziła akcja poboru krwi, dzięki której zebrano ponad 12 litrów krwi.

55 rocznica ślubu państwa Baumgartów

16.11.17

55 rocznicę ślubu świętowali niedawno państwo Baumgartowie. Z tej okazji, jubilatów odwiedzili Burmistrz Miasta i Gminy Swadzędz Marian Szkudlarek i Sekretarz Gminy Agata Kubacka.

koncert dla chorej Zuzi w Swarzędzu

16.11.17

Dobro zawsze powraca. W minionym tygodniu dla potrzebującej pomocy uczennicy ,,czwórki” Zuzi zorganizowano Charytatywny Koncert Piosenek. Dzięki dobrym sercom i hojności uczestników koncertu udało się zebrać ponad 5000 złotych.

Narodowe Święto Niepodległości w Swarzędzu

16.11.17

Swarzędz uczcił 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę wyjątkowo i bardzo uroczyście. Zaproszenie do wspólnego stworzenia „żywej flagi narodowej", poprzedzającego obchody oficjalne, spotkało się z wielkim odzewem mieszkańców naszego miasta!

Świadkowie historii - zakończenie projektu

16.11.17

10 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie, w trakcie uroczystego apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości, podsumowano projekt Świadkowie Historii.

Jan Ptaszyn Wróblewski w Swarzędzu

13.11.17

5 listopada w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie wystąpiła żywa legenda muzyki jazzowej - Jan Ptaszyn Wróblewski z zespołem.

Narodowe Święto Niepodległości - imprezy towarzyszące

13.11.17

2017 rok jest rokiem generała Józefa Hallera.  Generał był jednym z twórców odzyskania przez Polskę niepodległości. W przeddzień Święta Niepodległości, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Swarzędzu prezentowali inscenizację, związaną z tą postacią. Przed Świętem Niepodległości, na grobach złożono znicze i wspominano czasy, gdy Polska zaczęła pojawiać się na mapie Europy.

Rodzinny Samochodowy Rajd Niepodległości

07.11.17

Próby sprawnościowe, atrakcyjne nagrody, fajna motoryzacyjna zabawa – tak w skrócie można podsumować tegoroczny  VII Rodzinny Samochodowy Rajd Niepodległości.

IX Spotkanie Zespołów Seniorskich - program

07.11.17

„Gdzie słyszysz śpiew, tam wejdź, tam dobre serca mają. Źli ludzie, wierzcie mi, ci...nigdy nie śpiewają." - tymi słowami w sobotę, 21 października, w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie, rozpoczęło się IX Spotkanie Zespołów Seniorskich.

Więcej informacji znajdą Państwo w ARCHIWUM VIDEO