Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Video - info


Przedstawienie na zakończenie Gimnazjum nr 2

18.07.18

Zapraszamy na relację z przedstawienia w Szkole Podstawowej nr2 w Swarzędzu.

Festiwal Food Trucków

17.07.18

Polana przy ul. Strzeleckiej należała do food trucków. Smacznie i kolorowo mogli zjeść wszyscy ci, którzy pojawili się w dn. 14-15 lipca na festiwalu food trucków.

Aktualny stan prac na ul. Transportowej w Swarzędzu

17.07.18

Na ul. Transportowej w Swarzędzu trwają prace budowlane. Szczegóły w naszym reportażu.

Aktualny stan prac na ul. Ogrodowej i Sokolnickiej w Paczkowie

17.07.18

W Paczkowie jest coraz piękniej. W programie prezentujemy obecny stan prac budowlanych na ulicach: Ogrodowej i Sokolnickiej w Paczkowie.

Aktualny stan prac na ul. Mechowskiej w Gruszczynie

17.07.18

Ulica Mechowska w Gruszczynie, w gminie Swarzędz pięknieje. O aktualnym stanie prac w tym rejonie porozmawialiśmy z Burmistrzem Miasta i Gminy Swarzędz - Marianem Szkudlarkiem, I Zastępcą Burmistrza - Grzegorzem Taterką oraz Przewodniczącą Rady Miejskiej w Swarzędzu - Barbarą Czachurą.

Aktualny stan prac w ul. Szkolnej w Kobylnicy

17.07.18

Na ul. Szkolnej w Kobylnicy trwają prace budowlane. Szczegóły w naszym reportażu.

Igrzyska Sprawnych Inaczej

17.07.18

30 czerwca na Stadionie miejskim w Swarzędzu odbyły się XVII Powiatowe Igrzyska Sprawnych Inaczej.

Wystawa Psów (Nie)Rasowych

17.07.18

8 lipca na swarzędzkim wybiegu dla psów na wysokości ul. Morelowej odbyła się II Wystawa Psów Nie(rasowych).

LIII Sesja Rady Miejskiej w Swarzędzu

17.07.18

Zapraszamy na pełną relację z LIII Sesji Rady Miejskiej w Swarzędzu

Turniej Wsi

17.07.18

30 czerwca w sołectwie Jasin odbył się Turniej Wsi. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Igrzyska Sprawnych Inaczej

11.07.18

30 czerwca na Stadionie miejskim w Swarzędzu odbyły się XVII Powiatowe Igrzyska Sprawnych Inaczej.

Koncert Braci Kaczmarek

10.07.18

Bracia Kaczmarek – artyści pochodzący ze śpiewającej, utalentowanej rodziny wystąpili przed kościołem św. Mikołaja w Wierzenicy. Koncert uświetnił trwające cały rok obchody 865-lecia istnienia miejscowości. W repertuarze młodych artystów były m.in. pieśni neapolitańskie i przeboje Elvisa Presleya. Na scenie muzycznie towarzyszyli im rodzice.

Włoskie wakacje

10.07.18

Chór Melody Team oraz uczestnicy koła języka włoskiego Leonardo ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie tuż po zakończeniu roku szkolnego wybrali się na wycieczkę edukacyjno-turystyczną do słonecznej Italii, gdzie godnie reprezentowali naszą gminę.

Wielkopolska najlepsza w sportach halowych

10.07.18

3 lipca, w Urzędzie Marszałkowskim w Poznanii odbyło się podumowanie XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Wielkopolska 2018. W klasyfikacji województw najwięcej punktów zdobyło województwo wielkopolskie.

Piknik Królewski

10.07.18

Tarcze 380-lecia, Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz, Ak47 – w tych konkurencjach mogli zmierzyc się uczestnicy Rodzinnego Pikniku Strzeleckiego na strzelnicy Lizawka. Liczyła się precyzja, szybkość i celne oko Podczas imprezy wręczono także insygnia królewskie najlepszym strzelcom.

Zaczarowana Melodia

10.07.18

Swoimi występami zaczarowali zacne jury i publiczność zgromadzoną w Szkole Podstawowej nr 3 w Swarzędzu. Odbył się tam dziewiąty gminny konkurs piosenki „Zaczarowana melodia”, podczas którego muzyczne talenty prezentowały osoby niepełnosprawne.

Turniej wsi

05.07.18

30 czerwca w sołectwie Jasin odbył się Turniej wsi. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Plac zabaw w Gruszczynie dofinansowany

05.07.18

19,5 tysiąca złotych przeznaczy samorząd Województwa Wielkopolksiego na budowę placu zabaw w Gruszczynie. Umowę w tej sprawie, burmistrz Marian Szkudlarek podpisał w Urzędzie Marszałkowskim, 29 czerwca. Projekt realizowany jest w ramach programu „Wielkopolska Odnowa wsi 2013-2020”.

Gminne zaplecze dla PEKAEMKI

05.07.18

Swarzędz stawia na niskoemisyjny rozwój mobilności miejskiej. Razem z trzema innymi gminami, burmistrz Marian Szkudlarek podpisał umowę z marszałkiem Województwa Wielkopolskiego na dofinansowanie tego projektu.

LII Sesja Rady Miejskiej W Swarzędzu

28.06.18

Wzbudzający wiele emocji temat zmiany nazwy os. Dąbrowszczaków poruszony został podczas 52. Sesji Rady Miejskiej w Swarzędzu. W trakcie obrad podjęto również uchwałę o obniżeniu wynagrodzenia burmistrza.

Dni Swarzędza - Piękni i Młodzi

28.06.18

Zapraszamy na koncert zespołu Piękni i Młodzi w ramach Dni Swarzędza 2018.

Katyń - ocalić od zapomnienia

28.06.18

Upamiętnili bolesną historię Katynia – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu zorganizowali koncert, który był podsumowaniem projektu – Katyń ocalić od zapomnienia. Na scenie wystąpili uczniowie placówki, którzy wykonali pieśni skłaniające do zadumy i refleksji.

Imprezy towarzyszace Dniom Swarzędza

28.06.18

Amatorski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz, XXVI Rodzinny Rajd Samochodowy Firmy Szpot i V jubileuszowe rekreacyjne regaty żeglarskie to imprezy, które towarzyszyły tegorocznym Dniom Swarzędza. Wydarzenia były czasem wspólnej, radosnej, lokalnej zabawy.

Zawody wędkarskie

28.06.18

Na jeziorze małym w pradolinie Doliny Cybiny odbyły się jubileuszowe XX zawody wędkarskie o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz. Liczyła się waga złowionych ryb. Bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Broniarz.

Dni Swarzędza

28.06.18

Podczas trzydniowego święta miasta - Dni Swarzędza, lokalna społeczność mogła skorzystać z licznych atrakcji. W programe znalazły się m.in. liczne koncerty, dmuchane zamki dla najmłodszych oraz stoiska. Imprezę zorganizowano na polanie przy ul. Strzeleckiej.

Konkurs na Policjanta Ruchu Drogowego Roku

28.06.18

Najlepsi policjanci ruchu drogowego z całego województwa wielkopolskiego 7 czerwca br. przyjechali do Swarzędza, by zmierzyć się w Wielkopolskim Finale Wojewódzkim XXXI Ogólnopolskiego Konkursu „POLICJANT RUCHU DROGOWEGO”.

Zakończenie roku szkolnego w gminnych placówkach

28.06.18

Ze szkołą na całe wakacje żegnali się również uczniowie z gminnych placówek. Nasze kamery towarzyszyły uroczystościom zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 w Zalasewie i SP w Kobylnicy.

Zakończenie roku szkolnego w Swarzędzu

28.06.18

Doczekali się, przyszły upragnione wakacje. Dzieci i młodzież ze swarzędzkich placówek zakończyła rok szkolny. Uroczystość była okazją do podsumowań, wręczenia nagród dla wyróżniających się uczniów oraz podziękowań nauczycielom i rodzicom.

Piknik strzelecki

28.06.18

Tarcze 380-lecia, Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz, Ak47 – w tych konkurencjach mogli zmierzyc się uczestnicy Rodzinnego Pikniku Strzeleckiego na strzelnicy Lizawka. Liczyła się precyzja, szybkość i celne oko Podczas imprezy wręczono także insygnia królewskie najlepszym strzelcom.

 

25 lat Szkoły Podstawowej nr 5 w Swarzędzu

21.06.18

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Adama Wodziczki w Swarzędzu ma 25 lat. W murach placówki, we wspólnym świętowaniu jubileuszu wzięły udział władze gminy i Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu, byli i obecni pracownicy placówki oraz rodzice. Uroczystość uświetniło widowisko-słowno muzyczne w wykonaniu uczniów.

Więcej informacji znajdą Państwo w ARCHIWUM VIDEO