Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Video - info


Wysłannik Mikołaja w Swarzędzu

07.12.18

6 grudnia od samego rana wysłannik świętego Mikołaja odwiedzał swarzędzkie przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych.

Mikołajki na lodowisku

07.12.18

1 grudnia na swarzędzkim lodowisku odbyły się tradycyjne mikołajki. Nie zabrakło zabaw i prezentów, a gościem specjalnym był oczywiście Św. Mikołaj.

Mikołajki specjalnej troski w Swarzędzu

07.12.18

W Szkole Podstawowej nr 3 w Swarzędzu tradycyjnie odbył się Bal z Mikołajami. Wydarzenie organizowane jest z myślą o podopiecznych Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu.

Pod dachem tkliwej kolędy w Zalasewie

07.12.18

Chór Melody Team ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie nagrywa świąteczną płytę, zatytułowaną "Pod dachem tkliwej kolędy". Na płycie znajdą się kolędy o pastorałki.

V hokejowy Festiwal Skrzatów w Swarzędzu

28.11.18

24 listopada odbyła się piąta edycja Hokejowego Festiwalu Skrzatów, na której pojawiły się drużyny z pięciu województw.

Zalasewo opanowali biegacze i piłkarze

28.11.18

Rodzinna atmosfera, dobra frekwencja, ciekawa, malownicza trasa. Tak było podczas ósmego już Biegu Agrobex Zalasewska Piątka. Równolegle w tym samym miejscu, w Zalasewie zorganizowano również Charytatywny Turniej dla nastoletniego Kuby Gajewskiego, mieszkańca Swarzędza.

II Sesja Rady Miejskiej w Swarzędzu

28.11.18

Pełen zapis II sesji Rady Miejskiej w Swarzędzu z dnia 27 listopada br.

50 lat na scenie

28.11.18

Znany w całej Polsce aktor, satyryk, związany na przestrzeni lat z legendarnym, poznańskim kabaretem Tey - Olek Gołębiowski świętuje w tym roku 50-lecie swojej działalności artystycznej. W Zalasewie, podczas benefisu jubileusz uczcili z aktorem zaproszeni na to wyjątkowe wydarzenie artyści.

Patriotyczny wieczór poezji i pieśni

28.11.18

W Szkole Podstawowej nr 5 w Swarzędzu środowisko szkolne wraz z rodzicami i przybyłymi gośćmi uczcili 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Odbył się tam patriotyczny wieczór poezji i pieśni, podczas którego m.in. wspólnie wykonywano patriotyczne utwory.

Otwarcie sezonu na lodowisku

26.11.18

Zimowe szaleństwo czas zacząć. Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji zaprasza na otwarcie sezonu na lodowisku przy Pływalni Wodny Raj.

Dzień Honorowych Dawców Krwi

26.11.18

W Szkole Podstawowej nr 4 w Swarzędzu odbyła się akademia z okazji Dnia Honorowego Krwiodawstwa. Podczas spotkania wręczono medale zasłużonym, honorowym dawcom krwi.

I Sesja Rady Miejskiej w Swarzędzu

26.11.18

Pełen zapis I sesji Rady Miejskiej w Swarzędzu w kadencji 2018-2023 z dnia 20 listopada br.

Szatnia na medal

26.11.18

Szatnia na medal to jedyny taki w kraju, autorski projekt Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Inicjatywa skierowana jest do gmin i powiatów, a jej celem jest m.in. zbudowanie pozytywnego wizerunku sportu, kojarzonego ze sportem i higieną. Z projektu skorzystała także gmina Swarzędz. 22 listopada uroczyście otwarto wyremontowany kompleks szatni przy boiskach sportowych Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Rajd Niepodległości

15.11.18

Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości był okazją do świętowania na rozmaite sposoby. Miłośnicy motoryzacji i aktywnego spędzania wolnego czasu dla Niepodległej wyruszyli w trasę samochodami. Jaka atrakcje czekały na uczestników rajdu?

Święto Niepodległości w II LO

15.11.18

To był szczególny dzień dla uczniów i nauczycieli Liceum Ogónokształcącego nr 2 im. Tadeusza Staniewskiego w Swarzędzu. Społeczność szkolna oraz zaproszeni goście uczcili święto niepodłegości i dzień swojego patrona. Podczas uroczystości, klasy pierwsze i policyjne złożyły ślubowanie. Uczniowie wykonali także serduszka z życzeniami z okazji 100-lecia niepodległości Polski.

100 lat niepodległości w Swarzędzu

15.11.18

11 listopada oficjalne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się od dwukolorowej, „żywej” liczby 100. Przed Pomnikiem Poległych za Wolność i Ojczyznę mieszkańcy stanęli z biało-czerwonymi chorągiewkami w dłoniach, kotylionami przy ubraniach, a dzieci zachwyciły serca-lizaki także w barwach narodowych. Zaśpiewała młodzież z Ośrodka Kultury, Chór Męski Akord, zagrała Swarzędzka Orkiestra Dęta. Pan Filip Michalak, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu przypomniał chronologię faktów i wydarzeń, które doprowadziły do polskiej niepodległości, przypomniał wielkich Polaków tamtych dni. Punktualnie o godz. 12:00 zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego – cztery zwrotki odśpiewane przez wszystkich zgromadzonych na Rynku. Na zakończenie nastąpił przemarsz do kościoła pw. św. Marcina, gdzie odprawiona została msza za Ojczyznę.

Rekord dla Niepodległej

14.11.18

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie biła Rekord dla Niepodległej. W ramach akcji w całej Polsce ponad 5 milionów uczniów i niemal 470 tysięcy nauczycieli odśpiewało hymn narodowy.

Paderewski all inclusive

14.11.18

Jak ważną rolę odegrał Paderewski dla odzyskania przez Polskę niepodległości? Biografię tego wybitnego pianisty, kompozytora i męża stanu mogli poznać uczestnicy widowiska słowno-muzycznego, zaprezentowanego w Zalasewie. Spektakl uświetniły m.in. efekty multimedialne i występ rapera. Widowisko było częścią obchodów, tegorocznego jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

15-lecie Morsów

14.11.18

Swarzędzkie morsy obchodziły jubileusz 15-lecia swojego istnienia. 3 listopada, uroczystość odbywająca się w Pałacyku pod Lipami była okazją do złożenia podziękowań oraz wspólnej zabawy. Natomiast w niedzielę, 4 listopada swarzędzcy miłośnicy lodowatych kąpieli wspólnym korowodem ulicami miasta zakończonym kąpielą w Swarzędzkim jeziorze rozpoczęli sezon.

UNIA 100

14.11.18

Tym razem działaczy sportowych z Poznania, goszczono na spotkaniu klubu Unia 100. Wydarzenie po raz pierwszy zorganizowano w nowoczesnym Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki.

Msza harcerska w intencji poległych harcerzy ze Swarzędza

14.11.18

W minioną niedzielę, 4 listopada w kościele pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych przy ul. Poznańskiej odbyła się tradycyjna msza harcerska w intencji poległych harcerzy ze Swarzędza, w której uczestniczyli harcerki i harcerze ZHR i ZHP.

Polskie piosenki w Kobylnicy

14.11.18

4 listopada, w sali konferencyjnej Hotelu Restauracji Ossowski w Kobylnicy śpiewano piosenki polskie.

Rekord dla Niepodległej

14.11.18

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie biła Rekord dla Niepodległej. W ramach akcji w całej Polsce ponad 5 milionów uczniów i niemal 470 tysięcy nauczycieli odśpiewało hymn narodowy.

X Spotkanie Zespołów Seniorskich

31.10.18

Już po raz dziesiąty, za sprawą Spotkania Zespołów Seniorskich, Swarzędz zamienił się w wielkopolską stolicę piosenki. W minioną sobotę w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie królowały największe przeboje i piękne melodie, które zamieniły sobotnie popołudnie we wspólną biesiadę seniorek i seniorów z całego regionu.

Pieśni patriotyczne w kościele

31.10.18

W kościele pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu wybrzmiały najpiękniejsze pieśni patriotyczne. Podczas koncertu wspólnie odśpiewano także piosenkę żółnierską Marsz, marsz Polonia.

Sportowy znicz

31.10.18

Już po raz trzeci w Swarzędzu na Wszystkich Świętych zapłonął sportowy znicz. Upamiętniono w ten sposób znanych i zasłużonych sportowców i działaczy z gminy Swarzędz.

Jesienny Bal Seniora

31.10.18

Swoim entuzjazmem i wigorem mogliby zawstydzić niejednego młodzieńca. Swarzędzcy seniorzy potrafią wspólnie bawić się i integrować. Okazją do tego był bal, zorganizowany w ramach obchodów 25-lecia Swarzędzkiego Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Pamięć o Powstaniu Wielkopolskim

31.10.18

O historię trzeba dbać i pielęgnować pamięć o niej. W roku 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego swarzędzanie pamiętają i pielęgnują pamięć o tak ważnej, historycznej rocznicy.

Gdybym był bogaczem

26.10.18

Gdybym był bogaczem – taki spektakl mieszkańy Miasta i Gminy Swarzędz mogli podziwiać w Pałacyku Pod Lipami. Sala była wypełniona publicznością po same brzegi.

Podsumowanie konkursu fotograficznego

26.10.18

Fotografia to ich pasja. W centrum handlowym ETC Swarzędz nagrodzono laureatów konkursu fotograficznego Swarzędzkie Lato. Konkurs zakładał ukazanie piękna Swarzędza i gminy w trzech różnych kategoriach.

Więcej informacji znajdą Państwo w ARCHIWUM VIDEO