Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Video - info


Rajd Niepodległości

15.11.18

Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości był okazją do świętowania na rozmaite sposoby. Miłośnicy motoryzacji i aktywnego spędzania wolnego czasu dla Niepodległej wyruszyli w trasę samochodami. Jaka atrakcje czekały na uczestników rajdu?

Święto Niepodległości w II LO

15.11.18

To był szczególny dzień dla uczniów i nauczycieli Liceum Ogónokształcącego nr 2 im. Tadeusza Staniewskiego w Swarzędzu. Społeczność szkolna oraz zaproszeni goście uczcili święto niepodłegości i dzień swojego patrona. Podczas uroczystości, klasy pierwsze i policyjne złożyły ślubowanie. Uczniowie wykonali także serduszka z życzeniami z okazji 100-lecia niepodległości Polski.

100 lat niepodległości w Swarzędzu

15.11.18

11 listopada oficjalne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się od dwukolorowej, „żywej” liczby 100. Przed Pomnikiem Poległych za Wolność i Ojczyznę mieszkańcy stanęli z biało-czerwonymi chorągiewkami w dłoniach, kotylionami przy ubraniach, a dzieci zachwyciły serca-lizaki także w barwach narodowych. Zaśpiewała młodzież z Ośrodka Kultury, Chór Męski Akord, zagrała Swarzędzka Orkiestra Dęta. Pan Filip Michalak, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu przypomniał chronologię faktów i wydarzeń, które doprowadziły do polskiej niepodległości, przypomniał wielkich Polaków tamtych dni. Punktualnie o godz. 12:00 zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego – cztery zwrotki odśpiewane przez wszystkich zgromadzonych na Rynku. Na zakończenie nastąpił przemarsz do kościoła pw. św. Marcina, gdzie odprawiona została msza za Ojczyznę.

Rekord dla Niepodległej

14.11.18

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie biła Rekord dla Niepodległej. W ramach akcji w całej Polsce ponad 5 milionów uczniów i niemal 470 tysięcy nauczycieli odśpiewało hymn narodowy.

Paderewski all inclusive

14.11.18

Jak ważną rolę odegrał Paderewski dla odzyskania przez Polskę niepodległości? Biografię tego wybitnego pianisty, kompozytora i męża stanu mogli poznać uczestnicy widowiska słowno-muzycznego, zaprezentowanego w Zalasewie. Spektakl uświetniły m.in. efekty multimedialne i występ rapera. Widowisko było częścią obchodów, tegorocznego jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

15-lecie Morsów

14.11.18

Swarzędzkie morsy obchodziły jubileusz 15-lecia swojego istnienia. 3 listopada, uroczystość odbywająca się w Pałacyku pod Lipami była okazją do złożenia podziękowań oraz wspólnej zabawy. Natomiast w niedzielę, 4 listopada swarzędzcy miłośnicy lodowatych kąpieli wspólnym korowodem ulicami miasta zakończonym kąpielą w Swarzędzkim jeziorze rozpoczęli sezon.

UNIA 100

14.11.18

Tym razem działaczy sportowych z Poznania, goszczono na spotkaniu klubu Unia 100. Wydarzenie po raz pierwszy zorganizowano w nowoczesnym Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki.

Msza harcerska w intencji poległych harcerzy ze Swarzędza

14.11.18

W minioną niedzielę, 4 listopada w kościele pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych przy ul. Poznańskiej odbyła się tradycyjna msza harcerska w intencji poległych harcerzy ze Swarzędza, w której uczestniczyli harcerki i harcerze ZHR i ZHP.

Polskie piosenki w Kobylnicy

14.11.18

4 listopada, w sali konferencyjnej Hotelu Restauracji Ossowski w Kobylnicy śpiewano piosenki polskie.

Rekord dla Niepodległej

14.11.18

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie biła Rekord dla Niepodległej. W ramach akcji w całej Polsce ponad 5 milionów uczniów i niemal 470 tysięcy nauczycieli odśpiewało hymn narodowy.

X Spotkanie Zespołów Seniorskich

31.10.18

Już po raz dziesiąty, za sprawą Spotkania Zespołów Seniorskich, Swarzędz zamienił się w wielkopolską stolicę piosenki. W minioną sobotę w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie królowały największe przeboje i piękne melodie, które zamieniły sobotnie popołudnie we wspólną biesiadę seniorek i seniorów z całego regionu.

Pieśni patriotyczne w kościele

31.10.18

W kościele pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu wybrzmiały najpiękniejsze pieśni patriotyczne. Podczas koncertu wspólnie odśpiewano także piosenkę żółnierską Marsz, marsz Polonia.

Sportowy znicz

31.10.18

Już po raz trzeci w Swarzędzu na Wszystkich Świętych zapłonął sportowy znicz. Upamiętniono w ten sposób znanych i zasłużonych sportowców i działaczy z gminy Swarzędz.

Jesienny Bal Seniora

31.10.18

Swoim entuzjazmem i wigorem mogliby zawstydzić niejednego młodzieńca. Swarzędzcy seniorzy potrafią wspólnie bawić się i integrować. Okazją do tego był bal, zorganizowany w ramach obchodów 25-lecia Swarzędzkiego Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Pamięć o Powstaniu Wielkopolskim

31.10.18

O historię trzeba dbać i pielęgnować pamięć o niej. W roku 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego swarzędzanie pamiętają i pielęgnują pamięć o tak ważnej, historycznej rocznicy.

Gdybym był bogaczem

26.10.18

Gdybym był bogaczem – taki spektakl mieszkańy Miasta i Gminy Swarzędz mogli podziwiać w Pałacyku Pod Lipami. Sala była wypełniona publicznością po same brzegi.

Podsumowanie konkursu fotograficznego

26.10.18

Fotografia to ich pasja. W centrum handlowym ETC Swarzędz nagrodzono laureatów konkursu fotograficznego Swarzędzkie Lato. Konkurs zakładał ukazanie piękna Swarzędza i gminy w trzech różnych kategoriach.

Powstanie oświetlenie na ul. Polnej w Paczkowie

26.10.18

Na ul. Polnej w Paczkowie będzie bezpieczniej. W swarzędzkim ratuszu, podpisano umowę na budowę oświetlenia. Inwestycja ma być gotowa do 17 listopada. Koszt budowy oświetlenia wynosi około 220 tysięcy złotych brutto.

Gmina Swarzędz wyróżniona

26.10.18

Swarzędz znalazł się na wysokim 5. miejscu w rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. W Sejmie RP dyplom odebrał zastępca burmistrza, Grzegorz Taterka.

Akompaniator

18.10.18

W Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie, publiczność miała okazję obejrzeć znakomity spektakl Akompaniator.

Powstanie chodnik w Bogucinie

18.10.18

W Urzędzie Miasta i Gminy Swarzędz podpisano umowę na budowę chodnika w ul. Słocińskiego w Bogucinie. Zadanie wykona firma z Obornik. Koszt inwestycji wynosi prawie 700 tysięcy złotych brutto.

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

18.10.18

W gminach Swarzędz i Kostrzyn świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Tradycyjnie składano życzenia i podziękowania nauczycielom. Uroczystość była także okazją do wręczenia nominacji stopnia awansu zawodowego. Polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego jest obchodzone w Polsce od 1982 roku.

LVII Sesja Rady Miejskiej

18.10.18

Relacja z LVII sesji Rady Miejskiej w Swarzędzu.

LVIII Sesja Rady Miejskiej

18.10.18

Relacja z uroczystej LVIII sesji Rady Miejskiej - ostatniej w tej kadencji.

Swarzędzkie Złote Gody

18.10.18

Pół wieku razem. Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodziło w Swarzędzu prawie 70 par. Tradycyjnie podczas uroczystości wręczono jubilatom medale nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Anielskie Śpiewogranie

18.10.18

29 września, 12 zespołów złożonych z osób niepełnosprawnych z Powiatu Poznańskiego i Archidiecezji Poznańskiej zaprezentowało swoje wokalne talenty podczas XIV odsłony Przeglądu Anielskie Śpiewogranie w Swarzędzu.

Wizyta burmistrza w odnowionej bibliotece

18.10.18

Filia Biblioteki Publicznej na os. Raczyńskiego w Swarzędzu zyskała nową przestrzeń i zmodernizowany wygląd. Wyremontowany obiekt odwiedził burmistrz Marian Szkudlarek.

Jubileusz swarzędzkich Seniorów

18.10.18

Prężnie rozwija się i działa na rzecz swoich członków. Swarzędzkie Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów działa już od 25 lat. W swarzędzkim Eurohotelu w towarzystwie władz gminy obchodziło swój Jubileusz.

Pożegnalna sesja Rady Miejskiej w Swarzędzu

18.10.18

O osiągnięciach w zakresie rozwoju oświaty, komunikacji publicznej oraz poprawie bezpieczeństwa przypominano podczas ostatniej w tej kadencji, uroczystej sesji Rady Miejskiej w Swarzędzu. W czasie obrad w sali widowiskowej w Zalasewie dziękowano także za współpracę m.in. radnym, sołtysom i przedstawicielom policji.

Memoriał Arkadiusza Gołasia - pierwszy półfinał

10.10.18

Zespół Stoczni Szczecin pokonał w półfinale XIV Memoriału Arkadiusza Gołasia mistrzów Polski ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

Więcej informacji znajdą Państwo w ARCHIWUM VIDEO