Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Video - info


Dęby pamięci

20.09.18

Szkoła Podstawowa nr 4 w Swarzędzu pamięta o bohaterach wojennych. W 79. rocznicę napaści sowietów na Polskę na cześć porucznika Ignacego Piechowiaka za szkołą posadzono Dąb Pamięci.

Eko Babie Lato

20.09.18

Kreacje z nakrętek, worków na śmieci czy papieru – takie zaprezentowali uczniowie z gminy Swarzędz podczas festynu EKO BABIE LATO. Konkurs Ekociuszek był jedną z wielu atrakcji podczas zorganizowanej imprezy.

Nowy plac zabaw w Zalasewie

20.09.18

Ku uciesze mieszkańców Zalasewa, a szczególnie dzieci przy świetlicy wiejskiej uroczyście oddano do użytku plac zabaw. Podczas otwarcia obiektu dla przybyłych gości przygotowano wiele atrakcji.

Swarzędz stolicą deskorolki

20.09.18

To była prawdziwa jazda bez trzymanki. W ubiegły weekend skaterzy opanowali Swarzędz.

Noc Kościołów Drewnianych

18.09.18

Tłumy mieszkańców Miasta i Gminy Swarzędz przyciągnął do kościoła pw. św. Mikołaja w Wierzenicy koncert Eleni. Wydarzenie odbyło się w ramach Nocy kościolów na szlaku kościołów drewnianych.

Gwiazda Dni Swarzędza 2019

18.09.18

Poznaliśmy wyniki głosowania na gwiazdę Dni Swarzędza 2019. Sonda trwała od sierpnia do 7 września, a w głosowaniu wzięło udział ponad 2000 mieszkanców. Informacje zostały podane do wiadomości publicznej podczas konferencji, która odbyła się w swarzędzkim ratuszu.

Zmiana obwodów wyborczych

18.09.18

Dla niektórych mieszkańców Swarzędza zmienią się obwody głosowania w najbliższych wyborach. Uchwalę tę podjęto podczas 55. nadzwyczajnej sesji rady miejskiej.

LV Sesja Rady Miejskiej w Swarzędzu

18.09.18

Relacja z LV sesji Rady Miejskiej w Swarzędzu z dnia 12 września br.

Komunikacja zbiorowa się sprawdza

18.09.18

Jest to duże udogodnienie – tak mieszkańcy Swarzędza komentują działającą od 9 września Poznańską Kolej Metropolitalną i węzeł przesiadkowy. System publicznej komunikacji w Swarzędzu sprawdza się i usprawnia życie wielu mieszkańców.

Festyn rodzinny w Zalasewie

13.09.18

Mieszkańców gminy Swarzędz przyciągnęła na teren Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie nie tylko ładna pogoda, ale i wiele atrakcji. Odbył się tam Festyn rodzinny ,,Kosmiczny odlot". Wydarzenie zorganizowali: Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Zalasewa i rada sołecka.

Zawody wędkarskie

13.09.18

Jezioro Swarzędzkie opanowali wędkarze. Odbyły się tam Ogólnopolskie zawody wędkarskie dla członków klubu HDK PCK i stowarzyszeń. Najlepsi otrzymali puchary i nagrody.

Półmaraton Szpot Swarzędz

11.09.18

9 września, po raz trzeci w Swarzędzu biegacze pokonali półmaraton. Na starcie stanęło blisko 1000 zawodników.

Strażackie manewry

11.09.18

1 września, na terenie lotniska Aeroklubu Poznańskiego w Ligowcu, już po raz dziewiąty przeprowadzone zostały Powiatowe Warsztaty Pożarnicze z Zakresu Ratownictwa Medycznego dla Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej Powiatu Poznańskiego. Miały one na celu praktyczne sprawdzenie przygotowania uczestników do działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz promocję idei udzielania „pierwszej pomocy”.

PKM-a na trasie do Swarzędza

11.09.18

6 września Swarzędz oficjalnie dołączył do projektu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. W podpisaniu umowy na współfinansowanie nowych połączeń wzięli udział przedstawiciele Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań, Powiatu Poznańskiego oraz Miasta i Gminy Swarzędz. Podczas uroczystości przy swarzędzkim dworcu kolejowym otwarto również zintegrowany węzeł przesiadkowy.

Poznańską Koleją Metropolitalną do Swarzędza

11.09.18

6 września podpisana została uroczyście umowa przystąpienia Swarzędza do projektu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej oraz oficjalnie otwarty został węzeł przesiadkowy w Swarzędzu. Dokument podpisali przedstawiciele Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań, Powiatu Poznańskiego oraz Miasta i Gminy Swarzędz.

Dokument podpisali przedstawiciele Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań, Powiatu Poznańskiego oraz Miasta i Gminy Swarzędz.

Dzień charytatywny dla Bartasa

11.09.18

W Swarzędzu zorganizowano Dzień Charytatywny dla Bartasa. W ramach wydarzenia organizatorzy przygotowali bieg i turniej piłkarski.

Motocyklowa Niespodzianka dla Super Janka

11.09.18

2 września, na trasie Swarzędz - Gruszczyn wystartowała Motocyklowa Niespodzianka dla Super Janka.

Tablica na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przy SP 1

11.09.18

3 września, w Szkole Podstawowej nr 1 w Swarzędzu odsłonięto tablicę upamiętniającą 100-lecie niepodległości Polski. Pamiątka ta zawisła pod tablicą zawieszoną w szkole 90 lat temu, w 10. rocznicę odzyskania niepodległości.

Plac rekreacyjny dla mieszkańców Kobylnicy

11.09.18

1 września do użytku mieszkańców Kobylnicy został oddany plac sportowo-rekreacyjny. Obiekt posiada m.in. bogato wyposażony plac zabaw, siłownię, scenę, wiatę biesiadną oraz krąg ogniskowy.

Swarzędz uczcił bohaterów II Wojny Światowej

11.09.18

3 września, na swarzędzkim rynku odbyły się obchody 79 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty przed pomnikiem Bohaterów Poległych za Wolność i Ojczyznę.

Pierwszy dzień szkoły w Gminie Swarzędz

11.09.18

3 września w placówkach oświatowych w gminie Swarzędz odbyły się uroczyste akademie. Podczas nich, Burmistrz Marian Szkudlarek przekazał akty powierzenia stanowiska dyrektora poszczególnym dyrektorom szkół.

Rozmowa z burmistrzem w Przeglądzie Wydarzeń Tygodnia

03.09.18

 

Gościem Przeglądu Wydarzeń Tygodnia jest Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek

Otwarcie kładki nad drogą krajową 92

03.09.18

Nowoczesna kładka dla pieszych łącząca ulicę Kórnicką została oficjalnie oddana do użytku.

Dzień Strażnika Miejskiego w swarzędzkim Ratuszu

03.09.18

Z okazji Święta Strażnika Miejskiego, burmistrz Marian Szkudlarek zaprosił do ratusza wszystkich swarzędzkich strażników by osobiście im podziękować za pracę, pogratulować osiągnięć i uhonorować nagrodami.

Dożynki Gminne w Swarzędzu - cz.II

31.08.18

25 sierpnia w Swarzędzu odbyły się Dożynki Gminne. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Impreza przyciągnęła sporo mieszkańców.

Podpisanie umowy na oświetlenie

31.08.18

29 sierpnia w swarzędzkim ratuszu podpisano umowę na budowę oświetlenia w Rabowicach.

Sesja Rady Miejskiej w Swarzędzu

30.08.18

28 sierpnia w Ośrodku Kultury w Swarzędzu odbyła się LIV Sesja Rady Miejskiej.

Dożynki Gminne w Swarzędzu

30.08.18

25 sierpnia w Swarzędzu odbyły się Dożynki Gminne. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Impreza przyciągnęła sporo mieszkańców.

Ostatnie dni zapisów na Półmaraton

30.08.18

Do 31 sierpnia potrwają zapisy na III Półmaraton Szpot Swarzędz. Bieg rusza już 9 września.

Piknik Trzech Pokoleń

30.08.18

26 sierpnia w Swarzędzu odbył się Piknik Trzech Pokoleń. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Punktem kulminacyjnym wydarzenia był występ gwiazdy Gosi Andrzejewicz.

Więcej informacji znajdą Państwo w ARCHIWUM VIDEO