Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Video - info


Memoriał Arkadiusza Gołasia - pierwszy półfinał

10.10.18

Zespół Stoczni Szczecin pokonał w półfinale XIV Memoriału Arkadiusza Gołasia mistrzów Polski ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

Szkolny festyn Czwórki

10.10.18

Dmuchane zamki, wata cukrowa, wystawa klocków lego – m.in.takie atrakcje czekały na uczestników na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu. Dobrej zabawy nie było końca.

Swarzędz wspiera system Kangoofix

10.10.18

Na terenie Swarzędzkiego Centrum Ratunkowego odbył się pokaz systemu Kangoofix. Ten nowoczesny system usprawnia transport medyczny małych dzieci. Sprzęt przekazany został Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

LVI sesja Rady Miejskiej w Swarzędzu

10.10.18

Eko Babie Lato

10.10.18

Ekologiczne pojazdy oraz pokaz mody ekologicznej wykonanej z papieru, zakrętek od butelek i folii, a także specjalna strefa dla majsterkowiczów i koncerty na scenie – tak swarzędzanie bawili się na corocznym festynie „Eko Babie Lato”.

XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia

10.10.18

Mistrzowie świata w siatkówce zjechali się do Zalasewa by wziąć udział w XIV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia. Podczas 3-dniowego wydarzenia odbył się turniej siatkarski, a także warsztaty dla młodzieży z gwiazdami światowej siatkówki.

Budżet obywatelski

10.10.18

Ponad 5000 mieszkańców gminy Swarzędz oddało swój głos na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019. Największe poparcie lokalnej społeczności uzyskał projekt pt.Swarzędzkie Gwiezdne Wrota - obserwatorium astronomiczne. M.in. te informacje przedstawiono podczas konferencji prasowej w swarzędzkim ratuszu.

Harcerski zlot w Kobylnicy

02.10.18

Harcerzem jest się przez całe życie - podkreslano w ubiegły weekend w Kobylnicy. Odbył się tam historyczny 32. zlot harcerski.

Antykwariusz o historii Swarzędza

02.10.18

W Bibliotece Publicznej na os. Czwartaków w Swarzędzu odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Swarzędzkiej. Drugą część opowieści o historii Swarzędza przedstawił zgromadzonym licznie uczestnikom Wiesław Szczechura.

Akademia Bezpiecznej Kobiety

02.10.18

Czują się bezpieczniej z wiedzą jaką wynoszą ze spotkań w ramach Akademii Bezpiecznej Kobiety. Panie uczestniczące w wykładach podkreślają, że spotkanie te nie tylko pogłębiają ich wiedzę w zakresie obrony własnej ale również dają poczucie pewności siebie.

Swarzędzki Ekopatrol walczy ze smogiem

02.10.18

W ciekawy i przystępny sposób Swarzędz uczy dzieci ekologii. Uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 odwiedzili strażnicy miejscy oraz pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska. Dzieci otrzymały edukacyjne komiksy.

Rajd przełajowy po gminie Swarzędz

02.10.18

22 września odbył się rajd przełajowy po gminie Swarzędz. Wzięło w nim udział sporo miłośników jazdy na motocyklach.

Swarzędzki Smyczomarsz

02.10.18

Wielu miłośników czworonogów przyciągnęła VI edycja Smyczomarszu w Swarzędzu.

Biegiem po skuter

02.10.18

Przebiegł półmaraton, wymyślił chwytliwe hasło i zdobył główną nagrodę. Pan Ryszard, uczestnik Półmaratonu Szpot Swarzędz wziął udział w konkursie na hasło promujące bieg rodzinny. Wygrał i stał się szczęśliwym posiadaczem skutera.

Swarzędz - Sportowa Gmina 2018

02.10.18

Gmina Swarzędz wyróżniona zaszczytnym tytułem Sportowa Gmina 2018. W Warszawie - nagrodę Lidera Sportowej Polski za wieloletnie działania na rzecz sportu w Swarzędzu odebrał burmistrz Marian Szkudlarek. Podczas Gali Sportowej Polski przyznano także tytuł Pasjonat Sportowej Polski – Grzegorzowi Mazurkowi – wielokrotnemu medaliście Mistrzostw Polski oraz trenerowi Unii Swarzędz - w zapasach.

Znamy kolejne gwiazdy na Dni Swarzędza 2019

02.10.18

Podczas konferencji w swarzędzkim ratuszu poznaliśmy kolejnych artystów, którzy obok Sławomira wystąpią podczas przyszłorocznych Dni Swarzędza. Na scenie wystąpią takie zespoły jak: Big Cyc, Luxtorpeda i Coma.

Nowy plac zabaw w Gruszczynie

25.09.18

W Gruszczynie otwarto dla dzieci nowoczesny plac zabaw. Wydarzenie przyciągnęło sporo mieszkańców.

Odblaski dla pierwszoklasistów

25.09.18

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to ważna rzecz, podkreślał podczas spotkania z pierwszoklasistami w Szkole Podstawowej w Kobylnicy Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz. Elementy odblaskowe otrzymało od władz 65 dzieci.

Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki już otwarte

25.09.18

Historia Swarzędza w nowoczesnym wydaniu. Taka dostępna jest w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki. 20 września odbyło się uroczyste otwarcie obiektu.

Przedszkolaki na swarzędzkim rynku

25.09.18

Najmłodsi mieszkańcy spotkali się z Burmistrzem na swarzędzkim rynku. Wszystko to z okazji przypadającego Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Na pamiątkę dzieci otrzymały prezenty, przypominające im o tym ważnym dla nich dniu.

KRÓLICZA WYSTAWA W SWARZĘDZU

25.09.18

Swarzędz opanowały króliki. Te popularne futrzaki, mieszkańcy mieli okazję podziwiać na terenie obiektów Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Najlepsze okazy otrzymały atrakcyjne nagrody. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz.

Podczas wystawy - I miejsce zdobył królik Wafelek, na drugim miejscu uplasował się Reks. Trzecia nagroda powędrowała do królika Morisa ze Stowarzyszenia Pomocy Królikom.

Dęby pamięci

20.09.18

Szkoła Podstawowa nr 4 w Swarzędzu pamięta o bohaterach wojennych. W 79. rocznicę napaści sowietów na Polskę na cześć porucznika Ignacego Piechowiaka za szkołą posadzono Dąb Pamięci.

Eko Babie Lato

20.09.18

Kreacje z nakrętek, worków na śmieci czy papieru – takie zaprezentowali uczniowie z gminy Swarzędz podczas festynu EKO BABIE LATO. Konkurs Ekociuszek był jedną z wielu atrakcji podczas zorganizowanej imprezy.

Nowy plac zabaw w Zalasewie

20.09.18

Ku uciesze mieszkańców Zalasewa, a szczególnie dzieci przy świetlicy wiejskiej uroczyście oddano do użytku plac zabaw. Podczas otwarcia obiektu dla przybyłych gości przygotowano wiele atrakcji.

Swarzędz stolicą deskorolki

20.09.18

To była prawdziwa jazda bez trzymanki. W ubiegły weekend skaterzy opanowali Swarzędz.

Noc Kościołów Drewnianych

18.09.18

Tłumy mieszkańców Miasta i Gminy Swarzędz przyciągnął do kościoła pw. św. Mikołaja w Wierzenicy koncert Eleni. Wydarzenie odbyło się w ramach Nocy kościolów na szlaku kościołów drewnianych.

Gwiazda Dni Swarzędza 2019

18.09.18

Poznaliśmy wyniki głosowania na gwiazdę Dni Swarzędza 2019. Sonda trwała od sierpnia do 7 września, a w głosowaniu wzięło udział ponad 2000 mieszkanców. Informacje zostały podane do wiadomości publicznej podczas konferencji, która odbyła się w swarzędzkim ratuszu.

Zmiana obwodów wyborczych

18.09.18

Dla niektórych mieszkańców Swarzędza zmienią się obwody głosowania w najbliższych wyborach. Uchwalę tę podjęto podczas 55. nadzwyczajnej sesji rady miejskiej.

LV Sesja Rady Miejskiej w Swarzędzu

18.09.18

Relacja z LV sesji Rady Miejskiej w Swarzędzu z dnia 12 września br.

Komunikacja zbiorowa się sprawdza

18.09.18

Jest to duże udogodnienie – tak mieszkańcy Swarzędza komentują działającą od 9 września Poznańską Kolej Metropolitalną i węzeł przesiadkowy. System publicznej komunikacji w Swarzędzu sprawdza się i usprawnia życie wielu mieszkańców.

Więcej informacji znajdą Państwo w ARCHIWUM VIDEO