Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Video - info


"Swarzędz na szlaku dziejów" - odcinek IV

18.01.19

„Swarzędz. Na szlaku dziejów” – to film o niezwykłej historii naszego miasta, zrealizowany z okazji 380-lecia Swarzędza przez Telewizję STK we współpracy z Wydziałem Promocji UMiG. Zapraszamy na 4 odcinek pt. "Wsie ziemi swarzędzkiej".

Ferie w swarzędzkim Wodnym Raju

18.01.19

Swarzędzkie Centru Sportu i Rekreacji w okresie zimowym przygotowało ciekawą ofertę dla dzieci, rodzin oraz seniorów.

Weź nie truj w Swarzędzu

18.01.19

Weź nie truj to akcja dla 27 gmin z wielkopolski, której celem jest edukacja i informacja o problemie zanieczyszenia powietrza.

Ferie z Ośrodkiem Kultury

18.01.19

Ośrodek Kultury w Swarzędzu organizuje dwa turnusy półkoloni podczas ferii zimowych. Wśród atrakcji dla dzieci przygotowano m.in: wycieczka do Swarzędzkiego Centrum Historii i Sztuki, Bal karnawałowy i warsztaty małego inżyniera.

Górne spalanie, czyste oszczędzanie

18.01.19

Metoda spalania górnego emituje mniej zanieczyszczeń, jest korzystniejsza dla środowiska. Do korzystania z takiego sposobu palenia w piecu zachęcali swarzędzcy strażnicy miejscy podczas szkolenia "Górne spalanie - czyste oszczędzanie".

Rekord zebranych pieniędzy na WOŚP w Swarzędzu

14.01.19

Podczas swarzędzkiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy udało się pobić zeszłoroczny rekord. Ostateczna kwota, jaką udało się zebrać, to 273,143 zł. Gratulujemy.

Licytacje podczas 27 finału WOŚP w Swarzędzu

14.01.19

Na tegorocznym finale WOŚP wylicytowano między innymi: Koszulkę reprezentacyjną Bartosza Kurka z autografem za 5,000 zł, koszulkę Kuby Błaszczykowskiego z autografem za 6,000 zł oraz Złote Serduszko, które zostało wylicytowane za kwotę 30,000 zł.

Cenne dary na swarzędzki finał WOŚP

11.01.19

13 stycznia odbędzie się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do sztabów spływają cenne dary. Swarzędzki sztab wzbogacił się o koszulkę Kuby Błaszczykowskiego i Bartosza Kurka.

Przed 100-leciem Unii Swarzędz

11.01.19

Sympatycy Unii Swarzędz spotykają się od kilku lat jako UNIA 100, by przygotować się do obchodów 100-lecia istanienia klubu. Kolejne spotkanie - tym razem noworoczne - odbyło sie 7 stycznia w EuroHotelu.

Zielone Półnutki dla babci i dziadka

11.01.19

Grupa "Wesołych nutek" z przedszkola "Zielona półnutka" zaprosiła na spotkanie i przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Uczeń może być ratownikiem

11.01.19

W Szkole Podstawowej nr 2 w Swarzędzu odbyło się spotkanie z ratownikami wodnymi i przedstawicielami stowarzyszenia Morsy Swarzędz. Przybyli goście informowali jak zachować bezpieczeństwo podczas zbliżających się ferii oraz całego okresu zimowego.

Swarzędz Cup 2019 Taekwondo

11.01.19

Blisko 700 uczestników Swarzędz Cup 2019 wzięło udział w Międzynarodowym Turnieju Taekwondo Olimpijskim, który zorganizowany został w dniach 5-6 stycznia 2019 w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie.

Spotkanie wigilijne w SP nr 2 w Swarzędzu

07.01.19

100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Swarzędzu

07.01.19

W czwartkowe przedpołudnie 27 grudnia, na swarzędzkim rynku, odbył się uroczysty apel w ramach obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Przed tablicą upamiętniającą powstańców wielkopolskich, zebrały się władze miasta i gminy Swarzędz, poczty sztandarowe, harcerze, nauczyciele, delegacje organizacji społecznych i samorządowych oraz liczni mieszkańcy, chcący oddać hołd historii. O swarzędzanach uczestniczących w powstaniu, opowiedział zebranym pan Arkadiusz Małyszka – prezes Swarzędzkiego Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Na zakończenie uroczystości burmistrz Marian Szkudlarek, podziękował wszystkim za przybycie, zapraszając równocześnie do odwiedzenia Swarzędzkiego Centrum Historii i Sztuki, gdzie od 20 grudnia znajduje się ekspozycja poświęcona Powst

Sylwester na swarzędzkim Rynku

07.01.19

Mieszkańcy Swarzędza hucznie przywitali Nowy Rok. Na swarzędzkim rynku zorganizowany zostały tradycyjny Sylwester z tańcami i pokazem sztucznych ogni.

Ku czci powstańców swarzędzkich

07.01.19

Przy kościele pw. św. Marcina w Swarzędzu uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniającą Powstańców Wielkopolskich, spoczywających na przykościelnym cmentarzu. Uczestnicy uroczystości złożyli hołd swarzędzkim uczestnikom powstania.

Celińska zaśpiewała w Zalasewie

19.12.18

Lirycznie, romantycznie i klimatycznie śpiewała dla seniorów Stanisława Celińska. Jej koncert odbył się w Swarzędzkiej Sali Koncertowej.

Miłośnicy Ziemi Swarzędzkiej przy wigilijnym stole

19.12.18

Swoje dokonania i sukcesy podsumowali członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Swarzędzkiej. Podczas tradycyjnego spotkania wigilijnego nie zabrakło także podziękowań, życzeń i łamania się opłatkiem.

Wystawa Swarzędz.380

19.12.18

Jeszcze do 16 grudnia w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki można podziwiać wystawę z okazji 380-lecia lokacji miasta. Bohaterami zdjęć są ludzie, którzy są częścią tego miejsca i tworzyli jego historię.

Beznudna wyspa

19.12.18

Na Beznudną Wyspę zabrali swarzędzką publiczność aktorzy Teatru Muzycznego z Poznania. Było to kolejne spotkanie ze sztuką w Swarzędzkiej Sali Koncertowej.

Mikołajki w Swarzędzu

19.12.18

Na swarzędzkim rynku rozbłysnęła choinka. 8 grudnia, podczas tradycyjnych Mikołajek nie mogło zabraknąć świątecznych występów, animacji i wizyty św. Mikołaja.

Wysłannik Mikołaja w Swarzędzu

07.12.18

6 grudnia od samego rana wysłannik świętego Mikołaja odwiedzał swarzędzkie przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych.

Mikołajki na lodowisku

07.12.18

1 grudnia na swarzędzkim lodowisku odbyły się tradycyjne mikołajki. Nie zabrakło zabaw i prezentów, a gościem specjalnym był oczywiście Św. Mikołaj.

Mikołajki specjalnej troski w Swarzędzu

07.12.18

W Szkole Podstawowej nr 3 w Swarzędzu tradycyjnie odbył się Bal z Mikołajami. Wydarzenie organizowane jest z myślą o podopiecznych Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu.

Pod dachem tkliwej kolędy w Zalasewie

07.12.18

Chór Melody Team ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie nagrywa świąteczną płytę, zatytułowaną "Pod dachem tkliwej kolędy". Na płycie znajdą się kolędy o pastorałki.

V hokejowy Festiwal Skrzatów w Swarzędzu

28.11.18

24 listopada odbyła się piąta edycja Hokejowego Festiwalu Skrzatów, na której pojawiły się drużyny z pięciu województw.

Zalasewo opanowali biegacze i piłkarze

28.11.18

Rodzinna atmosfera, dobra frekwencja, ciekawa, malownicza trasa. Tak było podczas ósmego już Biegu Agrobex Zalasewska Piątka. Równolegle w tym samym miejscu, w Zalasewie zorganizowano również Charytatywny Turniej dla nastoletniego Kuby Gajewskiego, mieszkańca Swarzędza.

II Sesja Rady Miejskiej w Swarzędzu

28.11.18

Pełen zapis II sesji Rady Miejskiej w Swarzędzu z dnia 27 listopada br.

50 lat na scenie

28.11.18

Znany w całej Polsce aktor, satyryk, związany na przestrzeni lat z legendarnym, poznańskim kabaretem Tey - Olek Gołębiowski świętuje w tym roku 50-lecie swojej działalności artystycznej. W Zalasewie, podczas benefisu jubileusz uczcili z aktorem zaproszeni na to wyjątkowe wydarzenie artyści.

Patriotyczny wieczór poezji i pieśni

28.11.18

W Szkole Podstawowej nr 5 w Swarzędzu środowisko szkolne wraz z rodzicami i przybyłymi gośćmi uczcili 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Odbył się tam patriotyczny wieczór poezji i pieśni, podczas którego m.in. wspólnie wykonywano patriotyczne utwory.

Więcej informacji znajdą Państwo w ARCHIWUM VIDEO