Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Aktualności


Zawsze najświeższe informacje: SKA Facebook

Sprzedaż biletów dostępna do końca stycznia 2019!

Szanowni Państwo,

zgodnie z decyzją Zarządu firma CallPay w zakresie sprzedaży biletów komunikacji miejskiej, kończy swoją działalność. System sprzedaży biletów będzie dostępny do końca stycznia 2019 roku. Osoby korzystające z Wirtualnej Portmonetki prosimy o zalogowanie się na portal www.callpay.pl i zlecenie wypłaty wszystkich środków (nie będzie pobierana żadna prowizja lub w przypadku pobrania zostanie zwrócona w ciągu 14 dni).


Aktualnie prowadzimy rozmowy celem uruchomienia sprzedaży biletów Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej za pośrednictwem innych operatorów.

Od 09 grudnia nastąpiła modyfikacja rozkładu jazdy Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej


Od 09 grudnia obowiązuje zmodyfikowany rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej Swarzędza. Zmiany dotyczą rozkładu jazdy linii 494 w związku z wprowadzeniem właśnie od tego dnia nowego rozkładu jazdy pociągów Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Poza tym zmieniła się godzina odjazdu autobusu linii 491 z Kościuszkowców przez Gortatowo do Węzła PKP w dni robocze: poranny kurs będzie rozpoczynał się o godz. 06:35, celem umożliwienia dojazdu na pociągi w kierunku Poznania i Wrześni, których odjazd wg nowego rozkładu następować będzie o godz. 07:00 i 07:01.

Prosimy o przeanalizowanie rozkładu jazdy pociągów, który uległ dość znacznym zmianom. Kolejna zmiana kolejowego rozkładu jazdy planowana jest na marzec 2019.

Przypominamy, że począwszy od 01 stycznia na uruchomionej nowej linii autobusowej nr 485 łączącej Swarzędz z Pobiedziskami, która kursuje w dni robocze oraz soboty, przestały obowiązywać darmowe przejazdy na terenie gm. Pobiedziska. Teren gm. Pobiedziska znajduje się w II strefie taryfowej i należy posiadać przy sobie właśnie bilet dla tej strefy. Na bilecie okresowym dla II strefy można podróżować wszystkimi liniami Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej w całej sieci połączeń.

Rozkład jazdy można pobrać TUTAJ (obowiązuje od wtorku, 01 stycznia).

22 września Europejskim Dniem Bez Samochodu


W 2018 roku Swarzędz po raz kolejny współuczestniczy w Europejskim Dniu Bez Samochodu.

22 września każdego roku osoby, które rezygnują z jazdy samochodem na rzecz przejazdu Swarzędzką Komunikacją Autobusową mogą podróżować bezpłatnie, a jedynym dokumentem do tego uprawniającym jest ważny dowód rejestracyjny pojazdu.

Europejski Dzień Bez Samochodu jest ostatnim dniem prowadzonej w Polsce i Europie pod patronatem Komisji Europejskiej kampanii "Europejski Tydzień Mobilności". Stanowi on doskonałą okazję do przedstawienia różnych możliwości i form transportu publicznego i prywatnego w celu spowodowania zmiany zachowań na proekologiczne i zmniejszające uciążliwości codziennego życia. Od 2002 r. w Europie, a od 2004 roku w Polsce, podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności organizatorzy kampanii promują alternatywne postawy społeczne pokazując, że można przemieszczać się w sposób, który nie wpływa lub mniej wpływa na degradację środowska naturalnego. Kampania promuje publiczny transport zbiorowy, a także korzystanie z rowerów, jako doskonałej alternatywy dla jazdy samochodami, szczególnie po zatłoczonych aglomeracjach.

Zachęcamy do zgłaszania swoich propozycji imprez towarzyszących Europejskiemu Tygodniowi Mobilności, a być może w przyszłym roku Swarzędz nie poprzestanie jedynie na uczestniczeniu w tej kampanii poprzez Europejski Dzień Bez Samochodu.

Europejska strona akcji - http://www.mobilityweek.eu/

 

Od 01 lipca 2018 roku nowe ulgi w Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej


W związku z publikacją w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego Uchwały nr LI/532/2018 Rady Miejskiej w Swarzędzu z dnia 22 maja 2018 r. w sprawie: zmiany uchwały Nr LIV/398/2006 Rady Miejskiej w Swarzędzu z dnia 29 marca 2006 r. w sprawie ustalenia cen urzędowych za usługi przewozowe środkami swarzędzkiej komunikacji autobusowej, opłat dodatkowych, określenia uprawnień do korzystania z bezpłatnych i ulgowych przejazdów środkami transportu zbiorowego, a także podziału linii na strefy, od 01 lipca 2018 roku wprowadzone zostają kolejne elementy bezpłatnej komunikacji miejskiej na liniach Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej.

Już od 01 lipca z bezpłatnych przejazdów będą mogli korzystać dodatkowo:

=> zamieszkali na terenie gminy Swarzędz pasażerowie Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej w I strefie, korzystający również z kolejowego publicznego transportu zbiorowego,

Podstawą do skorzystania z ulgi jest ważny w dniu przejazdu autobusem (UWAGA! dotyczy tylko linii Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej) jednorazowy bądź okresowy bilet dowolnego przewoźnika kolejowego, który pozwala wsiadać i/lub wysiadać na stacjach i przystankach kolejowych położonych na terenie gminy Swarzędz (Ligowiec, Kobylnica, Paczkowo lub Swarzędz) wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość i miejsce zamieszkania;

=> zamieszkałe na terenie gminy Swarzędz osoby, które ukończyły 60 rok życia i pobierają świadczenie emerytalne,

Podstawą do skorzystania z ulgi jest legitymacja emeryta-rencisty, z której wynika prawo do świadczenia emerytalnego (Na legitymacji emeryta-rencisty starego wzoru w polu nr świadczenia zawarta jest lit. „E", a na legitymacji nowego wzoru w polu "Rodzaj świadczenia" wpisane jest: EMERYTURA) wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość i miejsce zamieszkania.

Przypominamy, że w przypadku, gdy uprawnienie do ulgi przysługuje z kilku różnych tytułów, zastosowanie ma uprawnienie najkorzystniejsze dla pasażera.

TUTAJ można sprawdzić wybrane obowiązujące ulgi w SKA.

W każdym przypadku za potwierdzenie miejsca zamieszkania uznawany będzie każdy dokument urzędowy, z którego będzie wynikać miejsce zamieszkania - np. prawo jazdy, rozliczenie roczne PIT z potwierdzeniem złożenia i inne). W celu potwierdzenia, czy dany dokument może stanowić podstawę uznania miejsca zamieszkania, prosimy o kontakt tel. pod nr: 61 6512401.

Rowerowy autobus - startuje linia 471


Już po raz czwarty powiat poznański z gminą Swarzędz uruchamiają linię autobusową nr 471 na trasie Swarzędz, Czerwonak, Murowana Goślina, Suchy Las (Biedrusko), a także Tuczno i Pobiedziska. Tegoroczną nowością będzie poprowadzenie wybranych kursów również przez Biskupice. W ciągu każdego weekendowego dnia dwa autobusy wraz z przyczepami na rowery będą wykonywały 14 kursów o długości blisko 50 km każdy.

Linia funkcjonować będzie we wszystkie soboty, niedziele i święta od 28 kwietnia do 14 października. - Jazda na rowerze to idealny pomysł na długie majowe weekendy oraz ekowakacje. Nie ma chyba przyjemniejszego sposobu na utrzymanie kondycji, nabranie odporności oraz walkę ze stresem - mówi Jan Grabkowski, starosta poznański. Trasa 471 przebiega przez następujące szlaki rowerowe: EuroVelo R1 - R6 i R9, Szlak Kościołów Drewnianych, Małą i Dużą Pętlę Rowerową, Cysterski Szlak Rowerowy oraz Pierścień dookoła Poznania. Dojedziemy nią również w rejon kąpieliska Tropicana w Owińskach oraz nad jeziora Stęszewskie, Wronczyńskie i Jerzyńskie.

Linię ponownie obsługiwać będzie Swarzędzkie Przedsiębiorstwo Komunalne, które jako jedyne w metropolii posiada dwie przyczepy do przewozu rowerów (z których każda może zabrać około 15 jednośladów), a także autobusy niskopodłogowe przystosowane do ich holowania. W tym sezonie zostaną wprowadzone autobusy o mniejszej pojemności, lepiej dostosowane do występujących potoków pasażerskich. - Dużą liczbą połączeń chcemy zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu na turystycznych szlakach przebiegających przez malownicze tereny regionu i Puszczę Zielonkę. Łącznie to ponad 500 km ścieżek czekających na mieszkańców powiatu i turystów - dodaje Jan Grabkowski.

W ubiegłym roku autobusy linii turystycznej przejechały ponad 28 tys. kilometrów, przewożąc łącznie blisko 3 tys. pasażerów i 624 rowery. Wszystkich mieszkańców wraz z rodzinami i przyjaciółmi, a także turystów zapraszamy zatem na rowerową przygodę. Uruchomiona linia umożliwia miłośnikom dwóch kółek bezpieczne omijanie dróg publicznych o dużym natężeniu ruchu, które nie posiadają ścieżek rowerowych oraz pozwala odkryć bogactwo powiatowej przyrody. Linia autobusowa to świetna oferta dla małych turystów, aby wraz z rodzicami poznawali tereny bardziej odległe od swojego domu.

Podobnie jak w ubiegłym roku za bilet zapłacimy:

- jednoprzejazdowy: normalny 3,00 zł / ulgowy 1,50 zł

- całodniowy: normalny 5,00 zł / ulgowy 2,50 zł

- grupowy (max. 2 dorosłych + 3 dzieci) jednoprzejazdowy: 6,00 zł

- grupowy całodniowy: 10,00 zł

W ramach zakupionego biletu przewóz rowerów jest bezpłatny. Ważny bilet okresowy PEKA na strefy ABC oraz B, C i BC albo ważny bilet okresowy Komunikacji Gminy Swarzędz również będzie honorowany.

/Powiat Poznański/

TUTAJ sprawdzisz rozkład jazdy

Bezpłatne przejazdy dla uczniów i studentów od 01.01.2017!


Podjęta jednogłośnie przy obecności wszystkich 21 radnych, z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Mariana Szkudlarka, uchwała umożliwiającej uczniom do 24 roku życia oraz studentom zamieszkałym na terenie naszej gminy od 1.01.2017 roku bezpłatne korzystanie z usług Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej (UWAGA! Nie dotyczy linii wjeżdżających na teren gminy Swarzędz obsługiwanych przez MPK i Transkom na zlecenie ZTM Poznań), została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego i wejdzie w życie 01.01.2017 roku (Dz. Urz. Woj. Wlkp z 2016 poz. 7602 z 05.12.2016 roku).

Od 21 grudnia 2016 r. można odbierać imienne zaświadczenia, które zgodnie z uchwałą od 1 stycznia 2017 będą uprawniały do bezpłatnego korzystania z naszej komunikacji. Dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez Gminę Swarzędz mogą odbierać zaświadczenia (także po zakończeniu przerwy świątecznej w pierwszym tygodniu stycznia) w sekretariatach swoich szkół. Pozostali uczniowie, a także studenci powinni zgłosić się do Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu, ul. Rynek 1 (pokój 115) lub do siedziby ZGK przy ul. Strzeleckiej 2 w Swarzędzu. Warunkiem wydania zaświadczenia jest okazanie legitymacji szkolnej lub studenckiej potwierdzającej zamieszkanie na terenie gminy Swarzędz.

Uczniowie i studenci, którzy nie będą uprawnieni do otrzymania zaświadczenia, nadal będą mogli korzystać z ulgi w wysokości 50%.

Przypominamy, że uczniowie i studenci to kolejna grupa naszych mieszkańców, która w bieżącej kadencji samorządu uzyska prawo do bezpłatnych przejazdów Swarzędzką Komunikacją Autobusową. Od 1.01.2016 roku z takiego uprawnienia korzystają już nie tylko dzieci, ale i opiekunowie rodzin wielodzietnych oraz osoby w wieku 65+. Celem wprowadzanych zmian, poza chęcią wsparcia naszych Mieszkańców w wychowaniu dzieci i młodzieży, jest promowanie publicznego transportu zbiorowego.

Bilety okresowe SKA można kupić przez internet


Pasażerowie Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej mają możliwość zakupu biletu okresowego przez internet. Zakup taki jest możliwy w przypadku posiadania karty PEKA.

Od teraz nie trzeba już stać w kolejce, aby kupić bilet tradycyjny lub załadować bilet elektroniczny na kartę PEKA w Punkcie Sprzedaży Biletów, ale można zakupić bilet okresowy przez Internet, a następnie przetransferować go na kartę PEKA w każdym pojeździe SPK, ZTM lub ZK w Kleszczewie. Jest to duże ułatwienie dla pasażerów, a jego wprowadzenie możliwe było dzięki przystąpieniu m.in. gminy Swarzędz na początku 2015 roku do tzw. „modelu gminnego" systemu PEKA.

SPRAWDŹ jak kupić bilet SKA przez internet.

Przypominamy, że system Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej dla komunikacji miejskiej wdrożony został w dwóch modelach:

» Modelu ZTM - dla wszystkich linii komunikacyjnych zarządzanych przez Miasto Poznań (w tym linii 55 i 73 wjeżdżających na teren Gminy Swarzędz) - obejmuje pełen zakres funkcjonalności (bilet okresowy, tPortmonetka), według taryfy obowiązującej w ZTM Poznań, uchwalanej przez Radę Miasta Poznania. Model został uruchomiony z dniem 1 lipca 2014 r.

» Modelu gminnym - dla linii autobusowych zarządzanych przez poszczególne gminy - obejmuje wyłącznie funkcjonalność biletu okresowego (nie obejmuje tPortmonetki), według taryfy obowiązującej w poszczególnych gminach, uchwalanej przez rady tych gmin. Model został uruchomiony w gminach: Swarzędz (funkcjonuje od lutego 2015), Kleszczewo i Kórnik dla linii autobusowych zarządzanych przez te gminy.

Po uruchomieniu Modelu gminnego, na kartę PEKA można załadować jednocześnie bilety okresowe 3 różnych organizatorów (np. ZTM Pń + Swarzędzka Komunikacja Autobusowa + Zakład Komunalny w Kleszczewie).

Bilety okresowe Swarzędza na kartę PEKA można nabywać przez internet, a także są one dostępne w poniższych punktach sprzedaży:

A) w Poznaniu - punkt sprzedaży biletów SPK na Rondzie Śródka (wyłącznie bilety swarzędzkie),

B) w Swarzędzu:

 • Salonik Prasowy, ul. Piaski 2 (bilety swarzędzkie i ZTM Poznań),
 • EURO-Salon, Dworzec Kościuszkowców (bilety swarzędzkie i ZTM Poznań),
 • EUROKIOSK, os. Mielżyńskiego 139/24 (bilety swarzędzkie i ZTM Poznań),
 • TRADE EXPERT (Agencja Wpłat), os. Raczyńskiego 17 (bilety swarzędzkie i ZTM Poznań),

C) w Kobylnicy - USŁUGI FINANSOWE, ul. Swarzędzka - Nastawnia PKP (bilety swarzędzkie i ZTM Poznań)

Na karcie PEKA można mieć jednocześnie bilety okresowe Gminy Swarzędz i poznańskiego ZTM oraz środki na tPortmonetce (do wykorzystania tylko na liniach ZTM i w parkomatach w Poznaniu).

W pojazdach SPK, w pobliżu kabiny kierowcy, zamontowane zostały czytniki kart PEKA - przy ich użyciu można  sprawdzić stan karty, czyli rodzaj posiadanego biletu i termin jego obowiązywania oraz dokonać transferu e-biletu (dotyczy biletu kupionego przez Internet).

Jakie są korzyści dla pasażera wynikające z Modelu gminnego?

 • Jeden nośnik biletu okresowego dla różnych organizatorów;
 • Możliwość zakupu biletów okresowych różnych organizatorów w jednym punkcie - każdy z terminali w ponad 100 Punktach Sprzedaży Biletów zorganizowanych przez ZTM umożliwia sprzedaż biletów okresowych także innych organizatorów, podobnie gminne punkty sprzedaży będą miały możliwość sprzedaży biletów ZTM i doładowania tPortmonetki;
 • Możliwość zakupu biletów okresowych przez internet (trwają testy);
 • Dostęp do tzw. Wirtualnego monitora przez stronę internetową, pozwalający na określenie rzeczywistej godziny odjazdu pojazdu z wybranego przystanku.

(MS 02.01.2017 aktualizacja)

Informacje o karcie PEKA


Po uruchomieniu systemu Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej, zmienił się sposób opłacania przejazdów w transporcie miejskim miasta Poznania. PEKA to m.in. możliwość płacenia za przejechane przystanki (z zachowaniem możliwości kupowania biletów papierowych jednak bez możliwości stosowania taryfy przystankowej), łatwość oferowania atrakcyjnej propozycji taryfowej i interesujących programów lojalnościowych i duża elastyczność w długości obowiązywania biletów okresowych (każdy dobierze czas obowiązywania „sieciówki" do własnych potrzeb).

Już od 1 maja 2014 r. bilety okresowe są sprzedawane wyłącznie na kartę PEKA.

Kartę PEKA można uzyskać bezpłatnie w dwojaki sposób:

1. Poprzez złożenie wniosku przez internet, wchodząc na stronę: www.peka.poznan.pl. To najwygodniejsza i najprostsza metoda. Wystarczy wypełnić wniosek, dołączyć zdjęcie w formacie jpg lub png, a później odebrać kartę w Punkcie Obsługi Klienta ZTM.

2. Poprzez złożenie wniosku w jednym z 11 Punktów Obsługi Klienta Zarządu Transportu Miejskiego, w następujących lokalizacjach:

 • ul. Matejki 59,
 • ul. Głogowska 133,
 • Górczyn - dworzec autobusowy,
 • Junikowo - pętla autobusowo-tramwajowa
 • Ogrody - pętla tramwajowa,
 • rondo Kaponiera - ul. Zwierzyniecka (przy punkcie dyspozytora ruchu MPK),
 • plac Wiosny Ludów - Kupiec Poznański,
 • os. Jana III Sobieskiego - dworzec autobusowy,
 • Dębiec - pętla tramwajowa,
 • rondo Rataje - dworzec autobusowy,
 • rondo Śródka - dworzec autobusowy.

INFORMACJE O PROJEKCIE POZNAŃSKIEJ ELEKTRONICZNEJ KARTY AGLOMERACYJNEJ można znaleźć TUTAJ


Na podstawie umowy między Gminą Swarzędz a Miastem Poznaniem w sprawie przystąpienia przez Swarzędz do projektu PEKA w tzw. modelu gminnym, występuje możliwość wykorzystania karty PEKA do umieszczania na niej również biletów okresowych Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej.

Przepisy porządkowe na terenie przystanków autobusowych


Przypominamy, że przystanki autobusowe są miejscami publicznymi, które zgodnie z Ustawą z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych objęte są całkowitym zakazem palenia wyrobów tytoniowych. Za nieprzestrzeganie zakazu palenia grozi kara grzywny do 500 zł.

Prosimy również o przestrzeganie zakazu umieszczania na wiatach przystankowych (jako miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym) ogłoszeń, plakatów, afiszów, apeli, ulotek, napisów lub rysunków bez zgody zarządzającego przystankiem. Zakaz ten wynika z art. 63a ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń i jego nieprzestrzeganie jest wykroczeniem zagrożonym karą ograniczenia wolności lub grzywny.

Przypominamy, że zarządzającym wszystkimi przystankami na terenie gminy Swarzędz jest Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu.

Zaplanuj podróż z jakdojade.pl


Z przyjemnością informujemy, że Swarzędzka Komunikacja Autobusowa funkcjonuje w serwisie jakdojade.pl (wersja mobilna m.jakdojade.pl).

Gmina Swarzędz zawarła z właścicielem portalu, poznańską firmą City-nav porozumienie o współpracy, na podstawie którego pasażerowie swarzędzkich autobusów dołączą do mieszkańców innych miast i aglomeracji, w tym miasta Poznania (w systemie funkcjonuje komunikacja organizowana przez Zarząd Transportu Miejskiego oraz spółkę Przewozy Regionalne) i będą mogli szczegółowo zaplanować podróż prawie w całej aglomeracji poznańskiej.

Serwis jakdojade.pl, podając informacje o trasie przejazdu z wykorzystaniem transportu publicznego, bierze pod uwagę prowadzone roboty drogowe, rozkłady linii specjalnych, a także uwzględnia trasy piesze, pozwalające omijać przeszkody wydłużające czas przejazdu komunikacją miejską. Oblicza też czas przejazdu i koszty biletów.

Innowacyjność aplikacji i jej stały rozwój pozwolą już wkrótce prezentować rozkłady jazdy w czasie rzeczywistym.


Jakdojade.pl - to nowoczesna wyszukiwarka połączeń komunikacji miejskiej, ułatwiająca podróżowanie po mieście. Usługa umożliwia dostęp do kompleksowej i pełnej informacji pasażerskiej prezentowanej w użyteczny i przyjazny sposób. Z rozwiązania miesięcznie korzysta kilka milionów osób.

Z serwisu można korzystać nie tylko w przeglądarkach internetowych, ale także, dzięki specjalnym aplikacjom, na smartfonach, tabletach i w telefonach komórkowych (przygotowane zostały aplikacja dla systemów Android, i-Phone i Symbian).


Planner podróży dostępny jest TUTAJ

 

CallPay już w Swarzędzu


Przypominamy, że Gmina Swarzędz od 16 kwietnia 2012 roku wprowadziła możliwość zakupów telefonem komórkowym miejskich biletów jednorazowych i okresowych imiennych na Swarzędzką Komunikację Autobusową.

Operatorem usługi i systemu jest firma CallPay, oferująca jeden z najprostszych systemów do sprzedaży biletów autobusowych i tramwajowych, działających już w kilkunastu miastach, m.in. w Poznaniu. Zakup odbywa się poprzez wykonanie krótkich połączeń na odpowiednio przyporządkowane numery, które określają dany bilet. System podczas połączenia prosi o tonowy wybór numeru linii autobusu, którą pasażer rozpoczął podróż. Dzięki takiemu rozwiązaniu zakup może odbywać się z każdego telefonu komórkowego, także tego bez dostępu do Internetu i bez konieczności wgrywania specjalnych aplikacji. Poza Gminą Swarzędz, która jest najmłodszym uczestnikiem tego systemu, w systemie CallPay można dokonywać płatności w Koninie, Poznaniu, Aglomeracji Katowickiej, Rzeszowie, Legnicy, Zamościu, Gorzowie Wielkopolskim, Grudziądzu, Łodzi i Ostrowie Wielkopolskim. Rejestracja użytkownika pozwoli mu na korzystanie z wszystkich usług objętych systemem CallPay w całej Polsce.

W listopadzie 2012 roku CallPay wprowadził możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej za pomocą kart VISA. Od teraz Użytkownicy tych kart płatniczych mogą podpiąć swoją kartę w systemie CallPay i w prosty sposób kupować bilety za pomocą telefonu komórkowego. Pieniądze za transakcje będą pobierane prosto z karty VISA.

Do tej pory CallPay oferował swoje usługi Użytkownikom kart MasterCard, w związku z umożliwieniem płatności za pomocą VISY, CallPay zaczął obsługiwać 99% kart płatniczych w Polsce. Wprowadzenie kart VISA w systemie CallPay oraz wcześniejsze wprowadzenie usługi MasterCard Mobile znacząco wpłynie na dostępność, prostotę oraz szybkość działania systemu. Pasażerowie zyskają więc nowy wachlarz możliwości w dokonywaniu zakupów biletów komunikacji.

Klient ma możliwość wyboru sposobu zapłaty za bilet, może się on odbywać za pomocą karty płatniczej lub dokonując wcześniejszej przedpłaty na specjalnie wydzielone konto w CallPay. Rozwiązanie z kartą płatniczą (MasterCard lub VISA) daje pasażerowi pełną swobodę, gdyż płatności odbywają się bezpośrednio z rachunku bankowego, identycznie jak w sklepie.

Na naklejkach znajdujących się na przystankach i w autobusach będzie można znaleźć numery telefonów przypisane do zakupu danego rodzaju biletu. Podczas połączenia system podpowiada wszystkie instrukcje, także dla linii oznaczonych literowo. Jeżeli w momencie zakupu biletu chcemy jechać np. linią S6 - podajemy jako nr linii cyfrę 6, a jeżeli linią 401, podajemy pełen nr linii - 401.

W ramach specjalnych okresów promocyjnych, wszyscy Klienci, którzy kupią bilety za pomocą swojego telefonu i karty płatniczej systemu MasterCard (Maestro lub MasterCard) otrzymają 50% zwrotu poniesionych kosztów zakupu biletu. Warunkiem otrzymania zwrotu jest podłączenie do systemu CallPay swojej karty płatniczej Maestro lub MasterCard, z której później on-line będą mogły być rozliczane zakupy. Taka forma płatności w kartach płatniczych to zupełna nowość. Terminy promocji można śledzić na stronie Callpay.

W celu skorzystania z nowej formy płatności wystarczy zarejestrować swój numer telefonu komórkowego w systemie CallPay na stronie www.callpay.pl lub telefonicznie pod nr 22 100 1 600. Następnie podłączyć swoją kartę płatniczą lub dokonać przedpłaty.

Szczegółowe informacje, można znaleźć na stronie www.callpay.pl oraz na przystankach.

Regulamin usług CallPay

Instrukcja dla pasażerów

Ulotka informacyjna