Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Komunikat nr 29 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

05.04.20

Szanowni Państwo! Podczas dzisiejszej wideokonferencji, którą Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego odbył w południe, potwierdzone zostały następujące dane: w niedzielę 5 kwietnia o godz. 12:00 w naszej gminie kwarantannę odbywało 110 osób, czego 88 osób (52 adresy) objętych było kwarantanną w domu pod nadzorem policji, a 22 osoby odbywały kwarantannę z zastosowaniem aplikacji "kwarantanna domowa". Dotychczas w gminie Swarzędz wykryto 2 przypadki zakażenia koronawirusem, o których informowałem w poprzednich komunikatach.

► Jak wiemy pandemia nasila się, liczba stwierdzonych zachorowań w Polsce dzisiaj przed południem zbliżyła się do 4 tysięcy, zanotowano ponad 80 zgonów. Nie wolno nam lekceważyć tych doniesień - potraktujmy je bardzo poważnie i stosujmy się do wszelkich zaleceń i ograniczeń koniecznych w obecnej sytuacji. Bardzo o to proszę i przypominam o obowiązujących obostrzeniach: https://www.gov.pl/.../koronaw.../aktualne-zasady-i-ograniczenia

► Słoneczna aura zachęca do opuszczania domów. Proszę Państwa - koronawirus coraz bardziej się rozprzestrzenia. Nie wolno nam pozwalać sobie na żadne lekkomyślne zachowania. Kto nie musi wyjść z domu - niech w nim zostanie. Zrezygnujmy, proszę, z wizyt na cmentarzach, rodzinnych spotkań, ograniczmy wyjścia po zakupy.

► Dzisiaj na terenie naszej gminy pracuje 9 patroli policji wzmocnionych przez strażników miejskich. Apeluję, aby stosować się do wszystkich ich poleceń. Chodzi o wspólne bezpieczeństwo.

► Szanowni Państwo! Jestem przekonany, że nasze życie wróci znów do normy. Nie wiemy kiedy, wiemy natomiast  jak teraz powinniśmy się zachowywać. Bądźmy bardzo ostrożni, słuchajmy zaleceń służb sanitarnych.

► W poniedziałek nauczyciele i uczniowie znów będą kontynuować naukę w sposób zdalny. Mam nadzieję, że wkrótce wyjaśni się sprawa terminu matur i egzaminu ósmoklasisty. Wspólnie z kilkudziesięcioma innymi burmistrzami i wójtami podpisałem się pod apelem w tej sprawie. Niecierpliwie czekamy na decyzję władz centralnych.

► Życzę wszystkim Państwu zdrowia i spokojnej niedzieli, mimo wszystko.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek