Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Komunikat nr 28 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

04.04.20

Szanowni Państwo! Dzisiaj ponownie odbyliśmy wideokonferencję w ramach Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Oto aktualne informacje związane z pandemią koronowirusa.

► Zgodnie z moją poranną informacją w sobotę 4 kwietnia o godz. 12:00 w naszej gminie 75 osób (49 adresów) objętych było kwarantanną domową pod nadzorem policji. Nadal nie posiadamy aktualnych danych dotyczących liczby osób objetych nadzorem za pomocą aplikacji "kwarantanna domowa". Dotychczas w gminie Swarzędz wykryto 2 przypadki zakażenia koronawirusem, o których informowałem w poprzednich komunikatach. Chorzy przebywają w szpitalu w Poznaniu.

► Jak wszyscy wiemy, pandemia nasila się, jest coraz więcej zachorowań i zgonów, o czym co kilka godzin informują wszystkie serwisy informacyjne. Nie lekceważmy tych informacji, wyciągnijmy wnioski. Pod TYM ADRESEM można obserwować aktualną sytuację.

► Zachowajmy maksymalną ostrożność i przestrzegajmy wszelkich zaleceń i wymogów sanitarnych. Bardzo o to proszę i przypominam o obowiązujących obostrzeniach, o których przeczytać możemy TUTAJ: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

► Informuję ponownie, że wszystkie miejskie służby i instytucje gotowe są pomagać Państwu w obecnej trudnej sytuacji. Proszę zapoznać się komunikatem OPS, który zamieszczamy TUTAJ.

► Szanowni Państwo! Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa wszystkie miejsca gminy Swarzędz patrolowane są przez policję i strażników miejskich. Bardzo proszę o stosowanie się do wszystkich ograniczeń, o odpowiedzialne zachowanie.

► Szanowni Państwo! Cały czas obowiązuje nas zasada "Zostań w domu"! Bardzo proszę: dbajmy o bezpieczeństwo własne i naszych najbliższych! Wiosenna aura sprawia, że apel ten ponownie ponownie powtórzyć muszę zwłaszcza działkowiczom, wędkarzom, turystom, spacerowiczom i wszystkim, którzy nie przyjmują do wiadomości, że każdemu z nas grozi śmiertene niebezpieczeństwo. Nie ryzykujmy!

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek