Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Komunikat nr 20 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

27.03.20

Szanowni Państwo! Dzisiaj, tj. W piątek 27 marca odbyliśmy kolejną video-konferencję w ramach Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Przekazuję Państwu aktualne informacje dotyczące zagrożenia koronawirusem.

► Według posiadanych przeze mnie danych w piątek 27 marca o godz. 14:00 w naszej gminie 92 osoby (68 adresów) objęte są kwarantanną domową. Dotychczas nie odnotowano na terenie gminy Swarzędz żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem.

Proszę Państwa! Na oficjalnym profilu FB Swarzędza zdarzają sie wpisy, kwestionujace podawane przez mnie informacje. Wyjaśniam więc raz jeszcze, że codziennie podajemy rzetelne dane, które posiadamy. Nie mamy informacji na temat aktualnej liczby testów przeprowadzonych u naszych mieszkańców. Gdyby jednak okazało sie, że u kogoś z naszej gminy wykryto zakażenie koronawirusem - będziemy o tym wiedzieli i natychmiast przekażemy Państwu informację na ten temat.

► Przypominam, że zagrożenie koronawirusem jest cały czas realne i narasta. Dziś w południe odnotowano w Polsce 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Razem jest to 1289 przypadków w Polsce, jak dotąd 16 osób zmarło. Wśród nowych przypadków m.in. 10 jest z woj. łódzkiego, 9 z dolnośląskiego, 8 z wielkopolskiego. Dlatego apeluję o przestrzeganie wszystkich zaleceń i zasad postępowania w obecnej sytuacji.

Odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania proszę szukać przede wszystkim tutaj: https://www.gov.pl/web/koronawirus

► W trosce o Państwa bezpieczeństwo rozpoczęliśmy na terenie naszej gminy systematyczne zabiegi dezynfekcji przystanków Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej. Dezynfekcja regularnie będzie powtarzana.

► W tych trudnych dla nas wszystkich dniach codziennie spotykam się z przykładami ogromnego wysiłku i zaangażowania wielu osób pracujących na rzecz naszego wspólnego bezpieczeństwa. Serdecznie za tę postawę dziękuję - m.in. wszystkim służbom medycznym, pracownikom socjalnym, policjantom, strażakom, strażnikom miejskich, pracownikom oświaty, handlu, kierowcom anszych autobusów, wszystkim służbom komunalnym. Nie sposób wymienić wszystkich... Jeszcze raz bardzo Państwu dziękuję!

► Szanowni Państwo - cały czas obowiązuje zasada „Zostań w domu". Obowiązują ograniczenia wprowadzone przez rząd RP - przypominamy je pod tym adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wprowadzamy-nowe-zasady-bezpieczenstwa-w-zwiazku-z-koronawirusem

► Aktualne pozostają informacje i zalecenia, które przekazałem Państwu w poprzednich komunikatach.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek