Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Podrzucanie śmieci do spółdzielczych pojemników na odpady.

19.01.18

Wczoraj do Straży Miejskiej zgłosił się mieszkaniec jednego ze spółdzielczych osiedli, który złożył zawiadomienie dotyczące podrzucania worków ze śmieciami do osiedlowych pojemników na odpady. Ta dosyć częsta aczkolwiek niezgodna z prawem praktyka i dotyczy zarówno osiedlowych śmietników jak i ulicznych koszy na śmieci.

Wprawdzie nie jest tak szkodliwa społecznie jak wyrzucanie śmieci do lasu ale nieuczciwa wobec osób, które za wywóz odpadów komunalnych płacą.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach każdy właściciel/zarządca/użytkownik nieruchomości ma obowiązek gromadzić powstałe na jej terenie odpady komunalne w pojemniku oraz dokonać zgłoszenia do GOAP celem naliczenia opłaty za wywóz tych odpadów. Pojemnik należy wystawić celem opróżnienia przez firmę do tego uprawnioną zgodnie z harmonogramem.

Za "podrzucanie" śmieci do nie swoich pojemników grozi grzywna do 5000 zł. Osobno karane administracyjnie jest niedopełnienie obowiązku dokonania zgłoszenia.