Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Spalanie odpadów - ofensywa !

29.11.17

 

Od kwietnia tego roku dzięki zmianom organizacyjnym, które były wcześniej niemożliwe do wprowadzenia utworzyliśmy "Ekopatrol", który zajmuje się głównie szeroko pojętą ochroną środowiska. Dzięki temu możemy obecnie położyć duży nacisk na kontrole nieruchomości pod kątem spalania odpadów zarówno zgłoszone przez mieszkańców jako jak i samodzielne wykrywanie "podejrzanych kominów" na terenie miasta i gminy.

Ledwie się na dobre zaczął sezon grzewczy , a już ujawniliśmy w ten sposób 43 przypadki spalania odpadów, z czego połowa dotyczy zakładów stolarskich i tapicerskich.

Nałożyliśmy 41 mandatów, jedna sprawa zakończy się w sądzie, jedną zajmuje się prokurator. Wykryliśmy także przypadek handlu odpadami pochodzącymi z dużej stolarni - tą sprawą z naszego zawiadomienia zajmuje się Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska (WIOŚ). Wszystkie zakłady stolarskie złapane na spalaniu odpadów będą przez WIOŚ skontrolowane i najprawdopodobniej ukarane wysokimi karami administracyjnymi za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących pozbywania się odpadów poprodukcyjnych.