Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Uwaga ! Zmiana organizacji ruchu drogowego w pobliżu dworca PKP i Swarzędzkiego Centrum Ratunkowego !

21.09.16

W dniu dzisiejszym zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego na drogach wewnętrznych przylegających do ul. Antoniego Tabaki i tak:

-na parking można wjechać zarówno od strony ronda Św. Floriana jak i od ul. Poznańskiej, zaś wyjechać „po staremu" tylko w kierunku ronda. Kręty odcinek drogi wjazdowej na ten parking od strony ulicy Poznańskiej pozostał dalej jednokierunkowy ze względu na jej szerokość .

Nie zmieniła się sytuacja w obrębie placu manewrowego przed Swarzędzkim Centrum Ratunkowym, na który mogą wjeżdżać wyłącznie jego pojazdy służbowe oraz od dzisiaj pojazdy, którymi poruszają się posiadacze „karty parkingowej osoby niepełnosprawnej". Jest to miejsce, po którym w każdej chwili mogą poruszać się pojazdy uprzywilejowane straży pożarnej, pogotowia ratunkowego czy tez straży miejskiej, które muszą mieć wolny przejazd w każdym kierunku.

Przy okazji przypominamy mieszkańcom, że za niestosowanie się do znajdujących się tam znaków drogowych B-1 ( zakaz ruchu w obu kierunkach) i C - 21/ C-22 (/zakaz skrętu w lewo/w prawo) lub C-2/C-4 ( nakaz jazdy w lewo/w prawo) otrzymuje się łącznie 10 pkt. karnych i mandat minimum 250 zł. Tymczasem obserwujemy, że kierowcy nagminnie lekceważą sobie te znaki drogowe przywożąc lub odbierając kogoś z pociągu.

Prosimy o korzystanie z znajdujących się nieopodal parkingów...