Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

SWARMAN zaprasza do surfowania


Na terenie Swarzędza funkcjonuje SWARMAN - gminna bezpłatna sieć punktów dostępowych do sieci Internet. Sieć ta pracuje w oparciu o transmisję bezprzewodową w ogólnoświatowym standardzie Wi-Fi.

Dziś już każdy nowy laptop jest wyposażony we wbudowaną kartę Wi-FI, umożliwiającą połączenie się z bezprzewodowymi punktami dostępowymi, a za ich za pośrednictwem - surfowanie w sieci Internet. Komputery stacjonarne wymagają instalacji specjalizowanej karty oraz anteny. Z uwagi na niewielką moc nadajników Wi-Fi, dla poprawy jakości sygnału, w pomieszczeniach budynków wykorzystuje się anteny zewnętrzne.

Sieć Internet i możliwość skorzystania z jej zasobów to dziś już nie nowość a konieczność, aby móc nadążać za rozwojem cywilizacji. Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu realizuje więc politykę zmierzającą do udostępnienia jak największej liczbie mieszkańców darmowego bezpłatnego Internetu. Inwestycje w sprzęt teleinformatyczny prowadzone w 2008 i 2009 roku doprowadziły do wybudowania kilkunastu punktów dostępowych do Internetu. W 2009 roku sieć SWARMAN zostanie rozbudowana do 25 punktów dostępowych.

Już dziś można z niej skorzystać w okolicach Rynku, Placu Niezłomnych, Placu Powstańców Wielkopolskich, Pływalni „Wodny Raj”, obiektów sportowych, Wydziału Komunikacji przy ul. Poznańskiej, pawilonu meblowego przy ul. Wrzesińskiej.

Instrukcja korzystania z bezprzewodowej sieci SWARMAN

Punkty dostępowe sieci SWARMAN