Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Komunikaty


Dodatkowy zasiłek opiekuńczy także dla rodziców dzieci niepełnosprawnych8 04 2020

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy z powodu zamknięcia placówki szkolno-wychowawczej w związku z koronawirusem przysługuje także rodzicom dzieci niepełnosprawnych. Od 9 marca do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło ponad 235 tysięcy wniosków o dodatkowy zasiłek opiekuńczy od wszystkich opiekunów.

Więcej informacji TUTAJ

Plik dźwiękowy

Orzeczenia lekarskie ZUS ważne trzy miesiące dłużej7 04 2020

Orzeczenie wydane przez lekarza orzecznika albo komisję lekarską o niezdolności do pracy lub niezdolności do samodzielnej egzystencji, którego termin upływa w okresie epidemii, zachowuje ważność przez następne trzy miesiące  - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Więcej informacji TUTAJ

Plik dźwiękowy

Marszałek chce kupić pilnie respiratory, kardiomonitory i łóżka OIOMowskie6 04 2020

„W ślad za naszym zamówieniem na środki ochrony osobistej, chcemy doposażyć wielkopolskie szpitale - z pierwszeństwem Szpitala Zakaźnego przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu - m.in. w respiratory, kardiomonitory i tzw. łóżka oiomowskie, jako stanowiska do ratowania życia pacjentów zmagających się z koronawirusem", mówi Marszałek Marek Woźniak.

Pilnie czekamy na zgłoszenia od podmiotów, które mogą nam zaoferować zakup, który zostanie sfinansowany z puli przeszło 30 mln zł Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego).

Więcej informacji w https://bip.umww.pl/292---648---k_74---ogloszenie-o-zamiarze-zawarcia-umowy-na

KOŁO PZW SWARZĘDZ-ZATORZE OGRANICZA DZIAŁALNOŚĆ3 04 2020

Mając na celu zapobieganie i przeciwdziałanie zarażeniom COVID -19 na terenie Gminy Swarzędz postanowiłem z dniem 1.04.2020 do końca lipca 2020 odwołać wszystkie:

- spotkania Zarządu Koła -w szczególności działalność Skarbnika Koła

- osoby które jeszcze nie nabyły pozwoleń PZW mogą to uczynić na www.pzw.poznan.pl /zezwolenia/

-działania komisji egzaminacyjnej

-wszystkie festyny -zawody-prace porządkowe nad akwenami.

Żeby opanować rozprzestrzenianie się wirusa w Polsce, Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego prosi o powstrzymanie się od uprawiania wędkarstwa.

Proszę o to wszystkich wędkarzy Gminy Swarzędz dla szanowania własnego zdrowia i życia.

ZOSTAŃMY NA PEWIEN CZAS W DOMU

Może do końca kwietnia 2020 wirus będzie stopniowo wygasał

Apelujemy o przestrzeganie przepisów wydawanych przez organa administracji państwowej i samorządowej.

Odbyłem konsultacje w temacie ograniczeń wprowadzonych przez Premiera Rządu z Burmistrzem MiG Swarzędz, Policją , PZW ZO Poznań - niema jednoznacznej zgody na połów ryb.

Obowiązuje uzasadnione wyjście z domu.

Gdy sytuacja wróci do normalnego trybu życia, jako Zarząd będziemy się starali jak najwięcej zaległości nadrobić.

Apeluję do wszystkich organizacji działających na terenie naszej Gminy,s zczególnie do działających w pomieszczeniach zamkniętych o podobne podejście do obecnej sytuacji.

Uszanujmy heroiczną walkę Burmistrza i Gminnego Zespołu Zarządzania

Kryzysowego o bezpieczny byt w naszej Gminie.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ.

Pozdrawiam - życzę dużo zdrowia i wytrwałości

Jerzy Włodarczyk

Prezes Koła PZW Swarzędz-Zatorze

Badania ankietowe kwiecień3 04 2020

W trosce o wspólne bezpieczeństwo i zdrowie, ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w kraju, Urząd Statystyczny w Poznaniu informuje, że ankieter statystyczny nie będzie odwiedzał gospodarstw domowych i rolnych osobiście na terenie gminy w celu realizacji kwietniowych badań ankietowych:

 • Badanie aktywności ekonomicznej ludności,
 • Kondycja gospodarstw domowych,
 • Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w gospodarstwach domowych,
 • Uczestnictwo mieszkańców Polski w podróżach,
 • Badanie cen konsumpcyjnych i środków produkcji rolniczej,
 • Badanie Budżetów Gospodarstw Domowych,
 • Europejskie Badanie Warunków Życia Ludności.

Ponieważ Statystyka Publiczna, w trybie ciągłym, pozyskuje dane niezbędne do podejmowania kluczowych decyzji, a uzyskane od respondentów informacje są niezwykle istotne, zwracamy się z gorącą prośbą do osób wylosowanych do badań ankietowych o udział w wywiadzie telefonicznym, gdy zadzwoni do Państwa ankieter statystyczny lub w przypadku badań: Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w gospodarstwach domowych oraz Badanie Budżetów Gospodarstw Domowych skorzystanie z możliwości realizacji badania przez Internet, korzystając ze stron:

https://stat.gov.pl/badania-statystyczne/badania-gospodarstw-domowych-i-rolnicze/wykorzystanie-technologii-informacyjno-komunikacyjnych-ict-w-gospodarstwach-domowych--ssi-10g-ssi-10i/

https://stat.gov.pl/badania-statystyczne/badania-gospodarstw-domowych-i-rolnicze/bbgd/

Pracownicy Urzędu Statystycznego w Poznaniu odpowiedzą na Państwa ewentualne pytania pod numerem telefonu 61 27 98 302

Samorząd Województwa Wielkopolskiego pilnie szuka oferentów3 04 2020

Ruszamy z dużym zamówieniem na środki ochrony osobistej dla personelu wielkopolskich szpitali! Obok realizowanego zamówienia z Chin, liczymy na firmy, które wykonają pilnie najbardziej potrzebne zamówienia! - mówi Marszałek Marek Woźniak.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego od samego początku wspiera walkę z epidemią koronawirusa.  Teraz, możliwie szybko, chce kupić środki ochrony osobistej personelowi placówek medycznych w całej Wielkopolsce - to w sumie ponad 1,5 miliona sztuk: kombinezonów ochronnych, fartuchów jednorazowych barierowych- chirurgicznych, maseczek FFP3, masek chirurgicznych, przyłbic ochronnych, rękawiczek jednorazowych ochronnych nitrylowych, rękawiczek jednorazowych ochronnych lateksowych oraz gogli ochronnych.

Zainteresowani samorządowym zamówieniem przedsiębiorcy mogą od zaraz składać oferty do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Termin upływa jutro 3 kwietnia 2020 r. Zakupione środki ochrony osobistej zostaną przekazane pracownikom placówek leczniczych na terenie województwa wielkopolskiego.

Oferty muszą zawierać cenę na proponowany asortyment (można zaproponować jeden wybrany) oraz termin jego dostawy do wskazanego miejsca.

Wszystkie szczegóły i formularze na: https://bip.umww.pl/292---648---k_74---ogloszenie-o-zamowieniu-na-zakup-i

 

Wsparcie ZUS w ramach „tarczy antykryzysowej”2 04 2020

Zwolnienie małych firm ze składek ZUS, świadczenie postojowe czy brak opłaty prolongacyjnej – to tylko niektóre rozwiązania prawne realizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej.

Więcej informacji TUTAJ

Komunikat ZM GOAP ws. dostępu do miejsc gromadzenia odpadów27 03 2020

Związek Międzygminny GOAP w imieniu firm odbierających odpady komunalne zwraca się z prośbą, by zamykane na klucz miejsca gromadzenia odpadów pozostawić tymczasowo otwarte i zabezpieczyć przed zamknięciem przez mieszkańców i użytkowników. Apel kierowany jest do wszystkich, w szczególności jednak do zarządców nieruchomości wielorodzinnych, spółdzielni oraz przedsiębiorstw, gdzie odpady odbierane są bezpośrednio z miejsca gromadzenia odpadów. W tej wyjątkowej sytuacji - zagrożenia epidemiologicznego - ciągłość realizacji usługi, a więc bezpieczeństwo sanitarne mieszkańców objętych działalnością Związku, jest zależna od kondycji zdrowotnej oraz możliwości świadczenia pracy przez pracowników odbierających odpady komunalne.

Jednocześnie dziękujemy za inicjatywę tym spółdzielniom i zarządcom, którzy przedsięwzięli już podobne działania w ubiegłym tygodniu - pozostawiono altanki otwarte, a klamki są dezynfekowane.

/goap/

 

 

Rodzice nadal będą mogli korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego26 03 2020

Rodzice, którzy wykorzystali dodatkowy zasiłek opiekuńczy, mogą wnioskować o wypłatę tego świadczenia na kolejny okres. Oświadczenie zostanie rozpatrzone po wejściu w życie znowelizowanych przepisów.

Więcej informacji TUTAJ

Plik dźwiękowy

 

Świadczenie chorobowe dla osób powracających z zagranicy26 03 2020

Osoby objęte obowiązkową kwarantanną, po przekroczeniu granicy, mogą ubiegać się o świadczenia chorobowe. Aby je uzyskać należy złożyć specjalne oświadczenie - w terminie 3 dni roboczych od dnia zakończenia kwarantanny.

Więcej informacji TUTAJ

Uproszczony wniosek dla przedsiębiorców25 03 2020

Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać m.in. z odroczenia składek na ubezpieczenia społeczne ze względu na epidemię koronawirusa, mogą już skorzystać z uproszczonego wniosku. Wniosek jest dostępny na stronie internetowej ZUS.

Więcej informacji TUTAJ

Aplikacja-Kwarantanna domowa25 03 2020

Informacja dotycząca aplikacji, która stworzona została z myślą o dobru objętych kwarantanną (koronawirus).

Dodatkowe infolinie ZUS25 03 2020

6,5 tys. rozmów dziennie w sprawie świadczeń chorobowych związanych z koronawirusem przeprowadzają konsultanci infolinii Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Teraz do dyspozycji klientów, chcących uzyskać informacje z zakresu ubezpieczeń społecznych będą dodatkowe trzy nowe numery telefonów obsługiwanych przez ekspertów.

Więcej informacji TUTAJ

Komunikat Zarządu ZM GOAP dla przedsiębiorców dotkniętych wstrzymaniem lub znacznym ograniczeniem zakresu prowadzonej działalności20 03 2020

Zarząd Związku na bieżąco analizuje sytuację przedsiębiorców z terenu aglomeracji poznańskiej.

W ostatnich dniach do Biura Związku wpłynęło wiele pytań o możliwość zawieszenia opłat za odbiór odpadów, na skutek wprowadzonych przepisami ograniczeń. Wychodząc naprzeciw potrzebom tych przedsiębiorców, którzy najbardziej odczuwają skutki ograniczenia prowadzonej działalności, wyjaśniamy, iż na podstawie obowiązujących przepisów opłata pobierana jest na podstawie złożonej deklaracji.

Jeżeli zatem znacząco spadła ilość wytwarzanych w przedsiębiorstwie odpadów, lub działalność została całkowicie zawieszona i w związku z tym odpady nie powstają - wystarczy złożenie stosownej deklaracji zmniejszającej lub wygaszającej zobowiązanie. Deklarację taką należy złożyć najpóźniej do dziesiątego dnia następnego miesiąca. Jeżeli zatem już w marcu przedsiębiorcy wstrzymali lub znacząco ograniczyli swą działalność, do dziesiątego kwietnia mogą dostosować deklarację do faktycznie odbieranych ilości odpadów. Podkreślić jednak należy, iż prawidłowość przedstawionych w deklaracji danych podlega weryfikacji przez służby kontrolne Związku.

Związek nie ma niestety możliwości odstąpienia od poboru opłaty za odpady rzeczywiście wytworzone i odebrane.

Ze względów bezpieczeństwa obsługa bezpośrednia mieszkańców została w biurze związku wstrzymana do odwołania. Deklaracje jednak można przesyłać drogą pocztową. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, niezbędne informacje uzyskać można w biurze związku telefonicznie (tel. 61 624 22 22) lub mailowo (bok@goap.org.pl).

Zarząd

Związku Międzygminnego GOAP

Komunikat ws. odpadów z kwarantanny20 03 2020

Główny Inspektor Sanitarny informuje, że odpady wytwarzane w gospodarstwach domowych przez osoby objęte kwarantanną oraz w innych miejscach wyznaczonych do odbywania przez osoby kwarantanny, należy traktować jako odpady komunalne.

[Źródło: Ministerstwo Klimatu - https://www.gov.pl/web/klimat/komunikat-ws-odpadow-z-kwarantanny?fbclid=IwAR1gFDXgpq40RA5PQ6f7KGKH8SBcRrr2w0Wf-AaQLt2x1soqxWD7VSvPl_w]

 

Zmiana godzin przyjmowania odpadów w PSZOK19 03 2020

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowany na terenie Składowiska Odpadów Komunalnych w Rabowicach, ul. Świerkowa 17 jest otwarty w godzinach:

8.00 - 17.00 - od poniedziałku do piątku

8.00 - 14.00 - w soboty

 

ZUS pomoże przedsiębiorcom w trudnej sytuacji18 03 2020

Możliwość odroczenia terminu płatności składek oraz zawieszenie lub wydłużenie spłaty już zawartych układów ratalnych - to udogodnienia dla przedsiębiorców w związku z występowaniem w Polsce koronawirusa.

Więcej informacji TUTAJ

 

Zmiana sposobu przeprowadzania badań ankietowych18 03 2020

Szanowni Państwo!

W trosce o wspólne bezpieczeństwo i zdrowie, ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w kraju, Urząd Statystyczny w Poznaniu informuje, że ankieter statystyczny nie będzie odwiedzał osobiście gospodarstw domowych i gospodarstw rolnych na trenie Państwa gminy/miasta w celu realizacji wymienionych badań ankietowych:

 • Badanie aktywności ekonomicznej ludności,
 • Kondycja gospodarstw domowych,
 • Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w gospodarstwach domowych,
 • Uczestnictwo mieszkańców Polski w podróżach,
 • Badanie cen konsumpcyjnych i środków produkcji rolniczej,
 • Badanie Budżetów Gospodarstw Domowych.

Ponieważ Statystyka Publiczna, w trybie ciągłym, pozyskuje dane niezbędne do podejmowania kluczowych decyzji, a uzyskane od Państwa informacje są niezwykle istotne, zwracamy się z gorącą prośbą do osób wylosowanych do badań ankietowych o udział w wywiadzie telefonicznym, gdy zadzwoni do Państwa ankieter statystyczny oraz/lub w przypadku badań: Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w gospodarstwach domowych oraz Badanie Budżetów Gospodarstw Domowych skorzystanie z możliwości realizacji badania przez Internet.

Pracownicy Urzędu Statystycznego w Poznaniu odpowiedzą na Państwa ewentualne pytania pod numerem telefonu 61 27 98 302

Serdecznie dziękujemy za udział w badaniu.

ZUS zachęca do ograniczenia wizyt w placówkach13 03 2020

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwraca się do swoich klientów z prośbą o ograniczenie wizyt w placówkach ZUS w całym kraju. W przypadku potrzeby kontaktu, można skorzystać z informacji telefonicznej, wysłać maila lub skorzystać z portalu PUE ZUS.

Kontakt z ZUS

Komunikat ZM GOAP11 03 2020

Uprzejmie informujemy, że w związku z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa, ZM GOAP zawiesza przyjmowanie petentów w Biurach Obsługi Klienta przy ul. Św. Michała 43 , ul. 3 Maja 46 w Poznaniu oraz Delegaturach ZM GOAP w terminie od 12 do 27 marca 2020 roku. Obsługa klienta odbywać się będzie telefonicznie oraz za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Ponadto przypominamy, że reklamacje zgłaszać można przez formularz zamieszczony na stronie www.goap.org.pl w kafelku „Zgłoś problem" oraz poprzez infolinię pod numerem telefonu 61 624 22 22.

KOMUNIKAT

KOWR czeka na zgłoszenia do „Bitwy Regionów”10 03 2020

Po ogromnym sukcesie piątej edycji konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich zapraszamy do udziału w tegorocznej rywalizacji!  Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a patronat nad konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem przedsięwzięcia jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów.

Zgłoszenia do 31 marca 2020 r.

Link do formularza zgłoszeń: https://bitwaregionow.pl/zglos-sie/

 

W Wielkopolsce ponad 13 tys. zgłoszeń do „Małego ZUS plus”10 03 2020

Od 1 lutego do wielkopolskich oddziałów ZUS trafiło 13 tys. dokumentów zgłoszeniowych od firm, które chcą opłacać składki w niższej wysokości w ramach tzw. „Małego ZUS plus”.

Więcej informacji TUTAJ

Za okres kwarantanny przysługuje zasiłek10 03 2020

Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest decyzja państwowego inspektora sanitarnego.

Więcej informacji TUTAJ

XVIII edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne24 02 2020

Oddział Regionalny KRUS w Poznaniu serdecznie zaprasza do udziału w KONKURSIE!

Organizatorami kolejnej XVIII edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i inne organizacje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym oraz producenci maszyn i urządzeń rolniczych (po zdeklarowaniu udziału w organizacji Konkursu).

Więcej informacji TUTAJ

Wykazy o przeznaczeniu do zbycia/sprzedaży24 01 2020

WYKAZ 1/2020

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz podaje do publicznej wiadomości wykaz o przeznaczeniu do zbycia nieruchomości zabudowanej, w trybie przetargu nieograniczonego (Swarzędz, dz. 9/59)

 

WYKAZ 2/2020

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz podaje do publicznej wiadomości wykaz o przeznaczeniu do zbycia nieruchomości (Swarzędz ,dz. 103/25, 104/

 

WYKAZ 3/2020

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz podaje do publicznej wiadomości wykaz o przeznaczeniu do sprzedaży w trybie bezprzetargowym prawa własności działek położonych w Swarzęd

 

Mikrorachunek podatkowy7 01 2020

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu informuje, że w związku ze zmianami w przepisach ustawy – Ordynacja podatkowa od 1 stycznia 2020 r. każdy podmiot będzie zobowiązany regulować należności podatkowe (PIT, CIT i VAT ) poprzez wpłatę ww. podatków na rachunek urzędu skarbowego przy użyciu indywidualnego rachunku podatkowego identyfikującego podatnika lub płatnika (indywidualny rachunek podatkowy). Indywidualny rachunek podatkowy można wygenerować na portalu podatki.gov.pl pod adresem https://www.podatki.gov.pl/generator-mikrorachunku-podatkowego

Dotychczasowe rachunki bankowe urzędów skarbowych zostaną zamknięte z dniem 1 stycznia 2020 r.

Więcej informacji na stronie www.podatki.gov.pl

Nieruchomość przeznaczona do zbycia w trybie przetargu nieograniczonego27 12 2019

Na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz.U.2018.2204 z późn. zm) Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz podaje do publicznej wiadomośco wykaz o przeznaczeniu do zbycia nieruchomości zabudowanej, w trybie przetargu nieograniczonego.

Oto WYKAZ

 

Nieruchomość przeznaczona do dzierżawy20 12 2019

Na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz podaje do publicznej wiadomości, że zostanie przeznaczona do dzierżawy na czas oznaczony do lat 3 nieruchomość gruntowa stanowiąca własność Gminy Swarzędz.

Oto WYKAZ.

Utraciłeś dokumenty? Zastrzeż je w banku!13 12 2019

System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE Związku Banków Polskich to ogólnopolska baza milionów skradzionych i zagubionych dokumentów.

Chroni przed wyłudzeniami z użyciem cudzej tożsamości. Kilkanaście lat doświadczeń w sektorze finansowym, telekomunikacyjnym i pocztowym wskazuje bardzo wysoki poziom skuteczności walki z przestępstwami.

Infrastruktura jest tak skonstruowana, że informacja wskazująca na to, że dokument jest zastrzeżony Centralnej Bazie Danych Systemu DZ, a tym samym powinien być wyeliminowany z obrotu, natychmiast pojawia się we wszystkich placówkach bankowych i u innych podmiotów uczestniczących w Systemie – wszystko w czasie niemal rzeczywistym.

Kradzione dokumenty wykorzystywane są m.in. do wyłudzeń kredytów, kradzieży przedmiotów zakupionych z odroczonym terminem płatności lub pobranych z wypożyczalni oraz zawierania umów najmu w celu kradzieży wyposażenia.

Systemem DZ jest dedykowany tym podmiotom, które w ramach prowadzonej działalności identyfikują osoby na podstawie dokumentów umożliwiających stwierdzenie tożsamości.

 

UTRACONE DOKUMENTY NALEŻY NAJPIERW ZASTRZEC W BANKU

  1. Zastrzeżenie w Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONEw swoim banku lub w dowolnym banku przyjmującym zastrzeżenia także od osób niebędących jego klientami (zobacz listę banków).
   • Wystarczy zgłosić zastrzeżenie tylko w jednym banku, a dane zostaną automatycznie przekazane do wszystkich pozostałych uczestników Systemu DZ.
   • Najlepiej to zrobić osobiście w oddziale bankowym. Część banków przyjmuje zastrzeżenia również telefonicznie, pod numerem +48 828 828 828 (tylko od własnych klientów, po zdalnej weryfikacji tożsamości).
   • Można skorzystać z konta na stronie www.bik.pl (tylko pod warunkiem, że osoba zastrzegająca miała tam już wcześniej założone konto z wykorzystaniem danych z utraconego dokumentu).
  2. Powiadomienie Policji – o ile dokumenty utracono w wyniku przestępstwa.
  3. Zawiadomienie najbliższego organu gminy lub placówki konsularnej i wyrobienie nowego dokumentu

 

W Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE uczestniczą wszystkie banki w Polsce oraz szereg innych firm i instytucji. Pełna lista Uczestników, dla bezpieczeństwa całego Systemu, jest jednak objęta tajemnicą.

Utracone dokumenty tożsamości powinny w bankach zastrzegać nie tylko osoby, które mają już konta bankowe, ale również te, które z usług bankowych nie korzystają (lista banków zastrzegających dokumenty od wszystkich osób).

 

Więcej informacji na stronach: www.dokumentyzastrzezone.pl oraz www.zastrzezegam.pl

Wykaz o przeznaczeniu nieruchomości gruntowych do sprzedaży22 07 2019

WYKAZ 5/2019

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz podaje do publicznej wiadomości wykaz o przeznaczeniu nieruchomości gruntowych do sprzedaży, w trybie bezprzetargowym na rzecz użytkownika wieczystego.